Po PS-u i nije tako jednostavno presaditi starije voćke...ovo važi za baš starije naravno, ove od proletos manje više...ali može sličan princip da se primeni
Šoškić, "Savremeno voćarstvo" :
"One se presađuju na sledeći način: rano u jesen ili u rano proleće na 0.5-1 metar oko stabla iskopa se kružni jarak širine oko 30cm a dubine 50 cm pa i više, zavisno od toga na kojoj dubini se nalaze skeletne žile. Sve žile koje se nađu u jarku treba odseći i povaditi, presek žila treba izgladiti oštrim nožem, zatim dezinfikovati 5% rastvrorom plavog kamena, pa čitav jarak zatrpati zemljom, vodeći računa da se oko preseka žila stavi sitna, plodna i rastresita zemlja.
Da bi se iz preseka skeletnih žila razvilo što više novih žilica, koje će u najvećoj meri omogućiti primanje voćke posle presađivanja, važno je da se odredi dovoljan prečnik jarka, zavisno od uzrasta voćke. U ovom kružnom jarku obično će se u toku iste vegetacije iz presečenih žila razviti dovoljno sitnih žila, ali se ponekad mora čekati 2-3 godine da bi se žile dovoljno razvile. U isto vreme treba i grane krune skratiti - u zavisnosti od razvijenosti voćke i razgranatosti korenovog sistema. Ako je zemljište nedovoljno vlažno, skraćivanje grana treba da bude jače.
Voćle oko kojih je iskopan kružni jarak, presađuju se NAREDNE jeseni ili NAREDNOG proleća, a ako se nove žile nisu dovoljno razvile onda posle druge godine.
Presađivanje starijih voćaka zavisi kako od biološke prirode same voćke, tako i od načina i vremena presađivanja. Da bi presađivanje uspelo, treba prethodno prorediti i skratiti grane krune, zatim zaštiti preseke i rane od prouzrokovača bolesti i štetočina, pažljivo otkopati koren da se što više sačuva zemlje oko žila. Voćke treba vaditi po oblačnom vremenu. Pri vađenju ne treba ih naglo naginjati u stranu, jer bi se pokidale sitnije žilice. Ako se voćka prenosi na udaljenu parcelu, žile treba pokriti vlažnom sargijom ili sličnim materijalom i posaditi je tako da bude u istom položaju kao i ranije. Presađene voćke treba što bolje negovati (zemljište redovno obrađivati i đubriti, po mogućnosti i po potrebi navodnjavati, suzbijati bolesti i štetočine itd.)"
