Kada se moze saditi voce?

vockica

Član
Učlanjen(a)
22 Jun 2013
Poruka
457
pa najbolje ti je ako imas kompost ali ako nemas bolji ti je ovciji stajnjak jer ima nesto vise nutritienata...a nemoj stajnjak na vrh bar ga prekrij sa zemljom da ne bi gubio hran materije...pozdrav

Krajina87

Član
Učlanjen(a)
21 Maj 2012
Poruka
47
Iskopao sam prekjuce neke sadnice divlje jabuke, ali zbog odredjenih okolnosti ne mogu ih posaditi prije ponedeljka. Smeta li im da tako dugo budu van zemlje? Trenutno su u supi u kojoj ne mrzne preko noci. Hvala unaprijed na savjetima.

gradskodete

Novajlija
Učlanjen(a)
20 Mar 2017
Poruka
4
Da ne otvaram novu temu, deluje da je ova idealna. Treba da zasadim 10tak-20tak vocki, ne mnogo, ali sam sad tek kupio plac i nije poorano. Sta mislite, ovako odokativno, da li je bolje:

1. Baciti stajnjak (ovako odmah, na ovo trave malo sto ima?), poorati odmah posle, i za mesec dana (novembar) posaditi vocke, ili
2. Poorati, baciti stajnjak, sacekati posle zime, pa onda isfrezirati i saditi?

Iz svega sto citam, bolja je jesen, ali ne znam da li to ima poente kada je zemlja nepripremljena?

vuxsd

Član
Učlanjen(a)
26 Nov 2014
Poruka
2.651
Da ne otvaram novu temu, deluje da je ova idealna. Treba da zasadim 10tak-20tak vocki, ne mnogo, ali sam sad tek kupio plac i nije poorano. Sta mislite, ovako odokativno, da li je bolje:

1. Baciti stajnjak (ovako odmah, na ovo trave malo sto ima?), poorati odmah posle, i za mesec dana (novembar) posaditi vocke, ili
2. Poorati, baciti stajnjak, sacekati posle zime, pa onda isfrezirati i saditi?
Iz svega sto citam, bolja je jesen, ali ne znam da li to ima poente kada je zemlja nepripremljena?

Kako misliš da se baviš voćarstvom na klasični način sa veštačkim đubrivima ili organski način bez veštačkih đubriva i preterane hemije?

Ako ćeš na organski način, sačuvaj floru i faunu te zemlje, iskopaj samo rupe i dodaj stajnjaka, glistenjaka i šumske zemlje. I sadi ako možeš da zalivaš jer je generalno suša.

Ako ćeš na klasičan način prvo isprskaj totalom pa zapali sve to pa onda radi rigolovanje, oranje, tanjiranje, kopaj rupe i sadi i bacaj veštačko đubrivo s jeseni više PK a s proleća valjda KAN, AN a nađi negde i kada se baca azot i koje količine veštaka se baca....

drugarski pozdrav

Vrh