Kada niste u traktoru, vozite

Jbg, danas je i to mnogo bitna stavka.
Drugar vozi Merivu, 1.3jtd, puce od smeha, zaboravi kad sipa, a ja na pasatu skoro da okom vidim kako pada kazaljka.

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Momci ne pričajte lovačke priče, o autima koji imaju prosek 3 litra.
Imamo baš taj 1,3mjt i na otvorenom u petoj i sa lakom nogom na gasu do 90 na sat troši oko 3,5 litra.
Ali prosek u lokalu/gradu nije moguće skinuti ispod 4,5 litara. Kod nas je na Idei, kod koje je sve u idealnom stanju, 5-5,5 prosek(doduše ne vodimo račun o štednji uopšte).
Neki dan sam vozio Toyotu Prius hibrid, i gradski prosek na računaru stoji 5,1.
Tako da priče o proseku od 3 litra ostavite za neka novija vremena..
 
1.3 mjet/1.4 hdi/1.4 d4d i ostali malolitrazni dizeli su milina za novcanik sto se potrosnje tice, pravi mali gradski zvrkovi. Ovi jaci dizelazi 1.9/2.0 znaju Boga mi fino da popiju u gradu, potovo u vecim automobilima, bajke tipa 5-6l na 100km zaboravite slobodno. Meni 307 sw 2.0 hdi u gradu trosi 8-8.5l.

Sent from my A0001 using Tapatalk
 
Veća je razlika u načinu vožnje, mjestu gdje živiš i kud se krećeš nego kolko koji auto troši (u istoj klasi ) . Kod mene može realan prosjek sa ovim polom da bude plafon 4.5 litre , samo ispod . Što ne vjeruješ . Grada nema kako sam rekao , brda nema , otvoreni put gdje god krenem . Rejon kretanja Srbac-Topola-Gradiška - Laktaši ,sela , nekad preko u HR al ista stvar mali gradići ili sela , ravnica. Kod mene je tako i prosjek može da bude 4 do 4.5litre,
 
Vozio dugo godina pasata dizela b3, b5, b 5.5. Na autoputu je car, 5 do 5.5 litara. U gradu 7.5 do 8.5. Al zimi, gde imam 1 km do posla, pa 10 km do sela, tu je bio gori od karleuše. Malo mu je bilo 10 litara. Pri tom ja sam vrlo ekonomičan vozač, no pothladjen dizel je bankrot za vlasnika. A svi bili u dobro stanju.
 
Nebitno,da li je mala kubikaza,prosli auto sto ram imao,E200 w210.-115ks kad sam ga normalno vozio,do 100km/h spustio je potrosnju na cak 4.6l i to provereno vid puta,sada imam w211 E220-istd kubikaze,ali 170ks,i nema sanse da ga spustim ispod 6,4l.
 
2.0 tdi kod mene ide do 8,5-9, po gradu jako malo vozim,10 bi presao sigurno.
Matori kad ga vozi trosi u proseku 6-6,5.
Ima mnogo do nacina voznje.


Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Наша 212 2,2 170кс са 7Г троник мењачем при 130км/ч троши 4,8л/100км, мотор се врти на 1800 обртаја при тој брзини (ауто пут је у питању а тест је била релација СМ-Ниш и пун до чепа резервоар, па опет напуњен тамо доле пре уласка у град до врха)...
 
Mnogo su ljudi opuštenije vozili bez tog nesretnog merača potrošnje goriva.Ako gledaš na njega to nije uživanje u vožnji.
 
Mene ne čudi koliko i tebe... U cg dok sam išao merdžom, ibarska i kanjon morače, ta relacija, gde mi 5ta zarđa, 2.5 sa malo konja pa ne može preko 6 nije trošio... Al zato po indjiji 14l...tako sad i ovaj BMW e46, 2.0 150 ks, autoput do grčke 4.5l,manje od kumova sa fokusom i mazdom 6,sve dizel,slični... Al po indjiji i bengula guta od 10 do 12, pogotovo sad zimi...
E zato 2ka,1.6 na plin milina, upola više km pređem za iste pare.... Zato i imam uvek više komada tih krševa, pa kad mi se koji hoće taj teram, al gorivo mi velika stavka u mesečnom budžetu...
 
Poslednja izmena:
Imam ja G II 1.6 sa dvogrlim karburatorom cistokrvni benzinac. Cudio bi se covek koliko moze da srkne. Jedino otvoren put gde se vecinom vozi 5. brzina spusti na oko 6 l/ 100 km. Ali ga zato teram gde mi i kako mi padne na pamet.
 
Jeep Patriot 2.0 crd 140 ks auto put u šestoj 5,5 ako vozim do 130,150-160 ide 6,5 lit,u gradu 7,5--8
 
Ево имам и доказ да прелива...
df6cf3c752a88338a60bc925ff721263.jpg


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Kažu da su počeli da kažnjavaju ako nemaš tečnost za pranje stakala u posudi a od sledeće godine novčano kažnjavaju i one kojima sija rezerva. 😂
 
Mene ne čudi koliko i tebe... U cg dok sam išao merdžom, ibarska i kanjon morače, ta relacija, gde mi 5ta zarđa, 2.5 sa malo konja pa ne može preko 6 nije trošio... Al zato po indjiji 14l...tako sad i ovaj BMW e46, 2.0 150 ks, autoput do grčke 4.5l,manje od kumova sa fokusom i mazdom 6,sve dizel,slični... Al po indjiji i bengula guta od 10 do 12, pogotovo sad zimi...
E zato 2ka,1.6 na plin milina, upola više km pređem za iste pare.... Zato i imam uvek više komada tih krševa, pa kad mi se koji hoće taj teram, al gorivo mi velika stavka u mesečnom budžetu...
Ista stvar e46
 
Kod mene Pasat B5.5, 100 ks na otvorenom do 100km/h potrosnja je oko 5.5l
Preko 100km/h kada se malo zesce vozi ide to oko 7.5l

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh