Kada niste u traktoru, vozite

Sto se tice novijih benzinaca, njih nisam vozio, al zato dizelase vozim vec zadnjih 7 godina, imam passata 5+ 2002 god 74kW 1,9tdi , i ide ko zmaj nikakvih problema pre 3 godine na -20 pali ko upaljac, a prosle godine u martu smo kupili mercedesa E 200 avangard oprema, koza, panorama krov 2008god, 100kw 136ks, kao zvijer. manuelni mjenjac 6 brzina, u 4 na 4000obrtaja 150 bez problema, a u sestu se i nesalta skoro pa nikad, jer nema puta za nju. Tako da noviji dizelasi su definitivno bolja varijanta od benzinaca, i naravno manja potrosnja.:ppozdrav:
 
@MONTOYA
I sam imam dizela, ali da imam priliku obavezno bi ga mijenjao za benzinca 1.8 ili 2.0. Potrošnja neznatno veća od onih 1.1-1.4, a idu neuporedivo bolje.
Neko veće auto, možda i karavana, uglavitii plin i vozim se kao čovjek za neku prosječnu cijenu. Plin duplo jeftiniji od dizela, a potrošnja nije preko 12l i kad se malo oštrije vozi.
 
Ako hocete ekonomicnost onda kupujte malo-litrazne automobile...
Cesto menjam automobile, vozio sam dizele i benzince i plindzije :osmeh:
Godinama sam u gradskoj voznji vozio auto na GAS, razlog zbog cega mi se smucila voznja na gas su ceste promene zakona ove nase lopovske drzave, inace GAS je SPAS. Vec neko vreme vozim na benzin i ne nameravam da menjam...
 
Evo mog ljubimca:ppozdrav:
10i5nrb.jpg
 
Danas sam procitao na internetu da se zamagljenih farova mozete resiti pomocu paste za zube, naravno, odmah sam probao i mogu vam reci da je pomoglo. Nije kao nov far ali se razlika i te kako vidi. Videcu koliko ce to tako drzati pa cu vas obavestiti.
 
Uradio sam kao sto je na snimku

- - - - - - - - - -

I jos nesto: zavisi da li ti je far zamagljen iznutra ili spolja. Ako je iznutra ovako nista neces uraditi.
 
Nemoze svaka pasta za zubi. Ima pasta koja moze da izgrebe farove. Ne znam da li moze da izgrebe staklo , ali plasticne farove moze.
 
Pa i poenta je da bude malo abrazivna pasta,da poravna neravnine,i polir pasta za poliranje farbe je abrazivna,
 
Caka je u tome sto svaka pasta za zube sadrzi fino mleveni mermer pa se samim tim ponasa kao abraziv.
 
Poliranje farova radite sa smirgl papirom od p1000 pa do 3000 prvo uspravno pa onda vodoravno smirglate pocevsi od najgrublje do najfinije,onda se uzme polir pasta i ispolira,far bude kao nov.
 
Nazad
Vrh