John Deere

Ja sam bio uzeo osovinu i ramena od nekog zglobnog JD i to preradio i namontirao na onog IMT 5210 što sam imao.Tamo je sve išlo na konus.Jako nam je bila dugačka osovina pa su nam je u Adi skratili i odradili taj konus za rame.To kako smo namontirali zaboravili smo na problem osovine i ramena koji smo do tada imali.
 
Ja neću ni pisati da se i u mom komšiluku u Adi od metala može svašta uraditi ali dobio si dovoljno odgovora gde da se obratis.Jos jedan savet:eek:bavezno rešavaj i osovinu zajedno sa ramenima.Nemoguće je da su se ramena oštetila a da osovini ne fali ništa ili je taj Đoni od nekog kikiriki materijala pa mu se tako nesto desilo?Stvarno,koliko ima radnih sati traktor?
Traktor ima na satu 8700sati na satu,a da li je neko vracao sat to neznam.
 
Ako nutevi drze i on ne preskace prilikom dizanja mozda je samo do sarafa i platne.
Ja sam to sam sebi remontovao bez majstora. Osovina retko kad propadne jer su ramena dosta meksa. Ramena dobiju lufta zato sto se na vreme ne promeni reparacioni set plasticnih caura izmedju kucista i osovine, i ne vodi se racuna o platni i sarafau koji drze rame pa kad dobije luft onda hoce da spadne. To je zato sto retko ko cita knjigu koja stize sa traktorom, uputstvo za upotrebu.
Da li da skidam ovih 8 srafova dole direkt pa da onda čupam osovinu ,ili ?
 
Zasad dovde stigao,nigde se ne naziru one srednje čaure dalje ne mogu da napredujem dok mi neko ne pomogne sa felnama, pojma nemam kako se skidaju, tražio na yt nigde nema
7c2d6198c5b60481dbd81bad83e8e87a.jpg
630d03b477ac20e677c8d703fa9c6253.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Odvrneš sve šrafove i čekićem lupaš po osovini dok konus ne popusti i polutke ne ispadnu.Treba ti čekić od 5+ kg.
 
Ali ova četiri ništa ne drže samo su zavrnuti kroz te polutke

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Kako ne drže?Kada ih stežeš polutke se stiskaju za poluosovinu i tako točak ostaje na svom mestu jer polutke idu u konus.Kada skineš biće ti jasnije.
 
Kako ne drže?Kada ih stežeš polutke se stiskaju za poluosovinu i tako točak ostaje na svom mestu jer polutke idu u konus.Kada skineš biće ti jasnije.
Sigurno ne drže, slikaću sutra ako uspem da skinem samo 2 krajnja na obe polutke, znači 4 ukupno. Ova 4 što su ostala kako se stežu udaraju u felnu, ne znam da ne služe možda kao neka kontra tom konusu na polutkama

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Odvijaj sve srafove sto vidis i velika macola i udri po osovini.Jedino tako.
Ja sam imao istu muku.Matic objasnio i ide to.
Mozes i polutke sa jakim izbijacem malo da kucnes,ali ne jako da ne puknu,naravo sa druge strane.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Hvala, još me zanima za šta služi bolcna na kojoj ima mali zupčanik, vidi se na slici. Predpostavljam da je za pomeranje komplet točka napolje i unutra jer je zupčanik uzubljen sa rebrima na osovini

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Za pomeranje tocka,mada to dok ne ocistis lepo i tocak i konuse i osovinu nece ici na tom zupcaniku.Kad sve sredis onda se kljucem pomera lepo.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Hvala lepo, uspeo sve sa par udaraca i dotezanjem onih šrafova. Osovina sa jednim ramenom koje nije htelo da siđe skinuta, sutra ćemo videti šta dalje.

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nazad
Vrh