John Deere

Kod mene je počela da zveči... Zvao sam kite imaju taj set za remont al neznam dal da je rastavljam sam il da tražim nekog
 
Kiraj ne znam, verovatno.
Varvarin u setu su semering, o ring gumice, karika za pritisak ulja pumpe i to je to, ostali delovi su druga strana priče.
 
Znate kakav je Lacika sve ima od delova al isto tako otkida sa cenama.Trazio mu je 1000 evrica za dal polovnu ili novu pumpu ne znam.
 
Tesko za zelene da ima bilo sta... meni lacika trazio ogromne pare za banalnosti... vise ga ni ne zovem.. pogledajte malo na njuskalu ima dosta delova preko dunava...
 
I ja sam danas sredio tanjiraču i gruber. Sutra plug i traktor...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Svaka cast za peruckanje.. meni je velika procedura dok zapocnem pranje pa nikako za to nemam vremena... danas sam pcele pregledao.
 
Sad sto sam nabavio sredstvo za gume, ma nesto, kao oni na sajmu sto lickaju :)
Cekam majstora da dodje da odradimo neke stvari na oba traktora pre sezone. Na velikom me nesto zeza hidraulika, sporo dize. Ima vise mogucnosti sta bi moglo da bude problem. Prva je da pumpa treba da se prepakuje (mada sam merio pritiske i odlicni su), druga je da su otisle gumice na elektro ventilima, treca je da zeza prioritetni ventil. Preventivno cu zamenuti i sve manzetne i zaptivke na glavnom cilindru (ima tri. jedan glavni i dva pomocna). Gumice i zaptivke sam takodje uzeo i za oba elektro ventila zaduzenih za dizanje i spustanje hidraulike.
Na 6400 hocu da zamenim semering i pripadajucu cauru na radilici, tacnije pre pogonske remenice jer sam primetio da po malo balavi posle izvesnog vremena.
 
Nismo nista jos proveravali, jedino sam ja proverio pritisak. Mastor je Mica iz Beceja.
Videcemo sta je kad dodje. Dize on, ali nije to to kako bi trebvalo. Ovaj moj je u najacoj varijanti sa dva pomocna cilindra. Trebalo bi da je podizna moc na krajevima poluga preko 8t.
Majstor je rekao da ce uskoro doci pa cemo polako to da proverimo.
Oba ventila mogu da se podesavaju, to jest da se steluje popustana moc kolicine ulja. Na kraju ventila ima imbus sa kontra maticom. Svakako hocu da odradim sve sto je potrebno da traktor bude 99% ispravan (onih 1% nije ni nov ispravan ;) )
 
Moj nema stelovanje brzine, samo visine dizanja i brzinu spustanja koja me nesto muzi kad nosim gruber na najsporijem spustanju bas brzo spusti...
 
Mora biti stelovanje brzine spustanja. Opisao sam kako se to radi.
Ovde se vidi kontra matica i u sredini nje imbus. Tu odmah iza dzekova za napajanje.



 
Meni je Mića radio menjač i daljinac.Menjač i Bože pomozi a daljinac tako dobro da sam morao da kupim drugi.Sada ću zvati majstor Josu jer mi je hidraulika u haosu a on je za to stručnjak.Drugaru je sredio hidrauliku na 4650 da ne može da se prepozna traktor a hteo da ga zapali koliko ga je mučio.
 
Sta je daljinac ?
Majstor Josa je dobar majstor, meni je radio (stavio nov) menjac, ali je problem sto njega ne mogu da docekam. No videcemo jos sta ce biti.
 
Mica je po meni malo pun sebe, iskustvo je jedno, ali nekako je zatvoren za sugestije... par puta smo pricali nisam bas stekao lepo misljenje o njemu.. kao njegovo znaje nije na poklon i vredi mnogo para, kao da sastavlja nanorobote...
 
Nazad
Vrh