John Deere

To je bila slaba tačka te generacije traktora i to zbog nepravilog korišćenja.Prednja vuča je mogla da se koristi samo u radnim brzinama i to samo na njivama, a korišćena je u transportu na mekim i tvrdim podlogama u različitim brzinama prenosa.Zbog različitog broja obrtaja u odnosu na zadnje točkove dolazilo je do uništavanja hidromotora.Isto je bilo i kod zamene guma, znači trebalo je menjati sve četiri gume.To niko nije poštovao i opet je dolazilo do oštećenja hidromotora u glavčinama prednih točkova.
 
Tako nešto sam i mislio, slična situacija kao kod MF serije 3xxx, svi pljuju po njihovoj hidraulici a niko neće da kaže da se ona kvari zbog lošeg održavanja (neredovna ili neadekvatna zamjena ulja i filtera). Rješenje koje je JD uradio je u biti vrlo jednostavno, pumpa, par crijeva, neki regulator (koji reguliše protok u odnosu na neku od predvidjenih brzina) i dva hidromotora. Regulacija je dakle definisana samo za neke radne brzine i kada se koristi u neadekvatnim brzinama, hidromotori počinju da rade u kočionom režimu, što iz mora strašno habati. Sa inženjerske tačke gledišta, rješenje je sasvim u redu, ali problem je u korisnicima. Ljudi misle da se to ne može habati i da može sve da istrpi jer je tu samo ulje, dok se u slučaju kada imamo zupčanike, vratila i ležajeve svi boje loma. Nažalost, i ulje može da erodira metal.
 
Serija 4755 nema hidraulični pogon prednje vuče nego kardanski.Hidraulični prednji pogon se završava sa serijom 4630. :ppozdrav:

Jesi siguran ? Rođak u mojoj ulici ima 4440 i on ima uljnu prednju vuču, znam jer je reko da je to smece i da ne radi kad se ugrije ulje ili tako neku falinku ima.

Kasko osiguranje je zakon! :haha:

Daj mi reci posto je kasko za traktor i sta sve pokriva ? Moze i na PP.

Tnx
 
Gospodine Vi očito ne poznajete serije John Deere traktora 4440 ima hidrauličnu prednju vuču i jako sam siguran u ovo što napišem, a vi malo prošetajte internetom pa se informišite.
Isto tako nije dozvoljeno pisanje posta za postom!
 
Ipak noviji jd-ovi nemaju manu sada ti prednja vuca kada je ukljucis uvek radi i sam sam se uverio i ja imam jd-a 5725 vec 3 godine i nista mu nefali ima 95ks kupljen je nov.Veoma sam zadovoljan!:ppozdrav:
 
Evo i male ilustracije ove price o hidro pogonu prednje vuce radi se o modelu 3130LS

1433rl5.jpg

rvaiwl.jpg

dg6x00.jpg

A evo i pumpe hidraulika
167woqe.jpg
 
Gospodine Vi očito ne poznajete serije John Deere traktora 4440 ima hidrauličnu prednju vuču i jako sam siguran u ovo što napišem, a vi malo prošetajte internetom pa se informišite.
Isto tako nije dozvoljeno pisanje posta za postom!

LOL, znam ih vjerojatno puno bolje od Vas jer imam JD traktore nekih 15ak godina, ali očito da vi trebate proučiti neke osnovne pojmove, hidraulična prednja vuča ide preko ulja, ergo, pogon preko neke vrste hidromotora, stoga, uljna prednja vuča u šali, tj. ona koja nije kardanska.

P.S. hvala na spajanju postova.
 
U pravu ste gospodine Bećarina pusta da je proizvodnja prestala sa serijom 40 i od tada se proizvode sa kardanskom prednjom vučom.
Gospodine SteveO sa ovim traktorima radim pa više od 20 godina. Možda o nima znam nešto, a možda i ne znam,
 
interesuje me ako ima neko John Deere 3650 kako sluzi taj traktor i jel ima nekich mana (kvarova) . . . . hvala :cool:
 
interesuje me ako ima neko John Deere 3650 kako sluzi taj traktor i jel ima nekich mana (kvarova) . . . . hvala :cool:


Same pohvala za njega.

Osim sto je odavno postao punoljetan, naravno ako je bio redovno i uredno održavan, nema većih mana ( barem moj nije imao ).
Kod mene je bilo problema preko zime sa gorivom, motor mu je dosta otvoren pa mi se smrzavalo gorivo ( a uz to gorivo ekstra loše kvalitete ), mjenjao sam krajnike spona ( godine i dosta radnih sati ), pripazi na pumpu hidraulika, mjenjač kod mene radio savršeno, no treba i njega pregledat detaljno, pogotovo power ili ti hi-lo.
Prednja vuča mehanička, pali se preko el prekidača, radi vrlo dobro, okretan nevjerojatno, kompresor nisam imao ali imao je na kardanu disk tako da je kočio i sa prednjim kotačima, klima i radio naravno.
EHR nisam imao, ali ima ih i sa njime.
Što se tiče udobnosti i kabine, tiši je i udobniji nego mnogi danas novi traktori, napominjem moj je bio 87 god.
Stroj koji se ne boji posla.

DSC02424.jpg


powr synhron
DSC02843.jpg


sg2 kabina
DSC02842.jpg


EDIT: Prelistaj temu, ima sigurno napisano još brdo stvari o toj seriji.
 
Nazad
Vrh