John Deere

6810 je pogodjen traktor 105%, sto za 6820 ne mogu da kazem u istim poslovima stariji brat pojede ovog novijeg kad god hoce i nisu ni potrosaci veliki.
 
Bubu pojasni nam to oko pumpe? Ovde isto soferi pricaju da 6810 ladno pariria 6930, sto mi je malko cudno, jer po specifikacijama je razlika u snazi ne mala.
 
Nisam zagledao previse JD ali koliko sam upucen, u vecini slucajeva kod serija 6000, 6010 i 6020 je isti motor 6.8l i jako je velik raspon njegove snage. Recimo, taj isti motor na traktoru Renault/Claas Ares 836 ima oko 200 konja. Iako ima nekih razlika na najslabijoj i najjacoj verziji, osnova je ista i motor moze da se pojaca ako nije najjaca verzija i to vez problema i bez da se vidi. Isto tako, serija 7000 i serija 8000 nose isti motor, 8.1l i tu isto moze svasta da se radi :D
 
Sve to stoji, oni iz istih motora izvlace razlicite snage. Ono sto mene brine je da li koriste potpuno identicne materijale? Dakle moguce je prilikom formiranja motora da u zavisnosti od opterecenja koje ce da trpi legura bude jaca (skuplja) ili slabija (jeftinija)? To je ono po meni sto bi prilikom podizanja snage izazvalo mozda ubrzano habanje, pregrevanje i slicno sto bi uticalo na vek motora.
 
Nerazumem se nista u dzondire,ali brat mi radi u njinom predstavnistvu,i tako kroz pricu kaze da je serija 6 hiljada najpotrefljenija.
 
Pa i nije bas upregnut. Vuce LD 100 3 brazde.

Nego cije je ono zuto crevo tamo kod ulaza za slamu. Nek se javi srecni gubitnik :)

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh