John Deere

Malo se kasno javljam u vezi teme mjenjaca i kvarova na njima. Pratim covjeka na youtubeu koji ima 25 JD traktora od naj starijih do najnovijih i sve sam popravlja. Usluzno je popravljao mjenjac na nekom JD 6200 koji uopce nije imao puno radnih sati ali kad ga je otvorio nasao je da su unutra sve lamelice pootpadale s diskova. Lamelice su se poodljepljivale jer vlasnik traktora nije sipao JD ulje unutra nego neko "lijevo" jeftinije i to ga je kostalo finih novaca...
 
Bas taj ;)

Jedan od videa iz serije o popravku jd 6200 Pred kraj videa se vidi kako se "gule" lamele... Ima 10-ak videa rastavljanja i sastavljanja ovog traktora

 
Ovo je prodaja i iznajmljivanje , ovo su najveći ono "malih" je bio sarkazam, ne radim jer sam još uvijek u karanteni (mora proći 96 sati od zadnjeg doticaja s drugim svinjama), od sutra krećem.
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

- - - - - - - - - -

evo moje masine :)
 
Da li mozete da mi preporucite nekog majstora ko radi elektroinstalaciju za John Deere 1177 kombajnu. Izgorela je elektroinstalacija...
 
Poslednja izmena:
Kakvi su traktori John Deere 1640 sa SG2 kabinom dupla vuca ?? Nekih 62ks po onome sto pise na sajtu konedata. Da li realno moze bolje da radi od IMT 560 i Rakovice ??
 
Kakvi su traktori John Deere 1640 sa SG2 kabinom dupla vuca ?? Nekih 62ks po onome sto pise na sajtu konedata. Da li realno moze bolje da radi od IMT 560 i Rakovice ??


da je traktor par godina star, možda max 10 godina, onda bi po meni bio bolji, al taj traktor realno ima 30 godina, i odradio je XY sati, i problem je ako nešto ode na njemu, ja bi prije uzeo IMTa, i tih 1640 kod nas nema puno

druga stvar je da pričamo o 3650 i imt 5106, JD je daleko bolji, al kod ovih manjih traktora bi gledao nešto povoljnije.....

isto dosta sam gledao 2850, koji ima oko 85ks, i kod nas se mogu naći, pa vjerujem da ima i djelova, i kao takav mislim da se nemože usporediti ni sa IMTom, ni sa daleko novijim belarusom

od manjih traktora mislim da su bolji IMTovi i ti jeftiniji traktori, a JD od 80ks na dalje, pa ako treba i uložiti u njega, znaš u što ulažeš, a ulagati u traktor od 60tak ks je po meni neisplativo, jer cjenovno nisu ni blizu IMTa
 
Da li se nekome ove desilo,na glavnoj pumpi 5 od 8 sarafa se odvrnulo i ostetilo navoje u kucistu?
img20151024210635.jpg
[/IMG]
img20151024210629.jpg
[/IMG]
 
Nazad
Vrh