John Deere

meni se vise svidja onaj JD 4650 od 190ks i powershift automackim menjacem :D ali taj se vidi iz aviona da je remontovan i ofarban i ima nove gume kao i prednje blatobrane sa zmigavcima...ti traktori su neunistivi pravi americki john deeri :D :ppozdrav:
 
2dttyfr.jpg

Danas završio prepakivanje i remont hidraulične pumpe.Evo kako izgleda sklopljena.Nisam je slikao rasklopljenu jer ima mali milion delića
 
Ovu smo radili sami burazer i ja.Promenjeno celo pakovanje gumica sa sve semeringom i karikom(11.000 din plaćeno),opruge koje pokreću klipove i diskovi na ventilima(1.500 din).Ostalo nije ništa dirano jer nema potrebe tj.nigde nema lufta i oštećenja.
 
Zato i jeste koštalo toliko ali ima tu i deranja u ceni jer pojedini majstori serviseri naplaćuju previše od realne cene kao da je pumpa od spejs šatla a ne od traktora.
 
Delove isključivo u Res-Trade u Novom Sadu jer su oni generalni zastupnik a i najeftiniji su.Pozoveš telefonom kažeš kataloški broj dela koji ti treba ako imaju na stanju toga dana ti šalju na kućnu adresu a ako nemaju za 3-4 dana stigne iz Nemačke.Ajde kolega okači neku sliku vašeg 4020!
 
Mi smo imali takvog doduse bolje je izgledao farba lepa i sa prednjom vucom,pre toga smo imali zajednickog sa ujakom koji je i ostao ujakov posle nas i taj je bez prednje vuce ko ovaj na slici ti traktori su po meni naj okretniji od svih traktora,pecnes mu kocnicu i okrenes ga za 180 stepeni ko iz puske. ::svaka cast::
 
Isti menjač kao kod mene.Mene je takođe zezalo izbacivanje polja iz 2-5 i 4-7 ali i jedan ogromni zupčanik na donjem snopu kojem je falilo 3 zuba ali sada je urađeno i ide odlično.Drobi u kakvom mu je stanju hidraulika,tj jel radi bez grejanja pumpe?
Post je spojen: [time]1250775556[/time]
_________________________________________________
20zxm42.jpg

2wqe4ci.jpg

15cycu1.jpg

2zg7yhe.jpg

Evo kako izgleda kada smo ga malo doterali u red
 
Matić je napisao(la):

JD 4630 ima 177 KS,

a 155 KS ima JD 4440

Post je spojen: [time]1250888667[/time]
_________________________________________________
mityoo je napisao(la):
155 konja anema prednju vucu :sta: hmmmm......

po suvom tim traktorima NE TREBA prednja vuca, dok po vlaznom im fali.


@DROBI...........Uvek, ali uvek kad radis sa tim JD ukljuci blokadu diferencijala, to mi je rekao majstor koji kod mene odrzava mehanizaciju a razume se u te stare JD traktore jer je krajem sedamdesetih bio u nemackoj na specijalizaciji za 30 seriju, a pocetkom osamdesetih za 40 seriju i tamo su im rekli to za blokadu. Radi se o nekom podmazivanju koje je bolje kada je ukljucena blokada. Nisam tacno zapamtio podmazivanje cega jer me nije toliko interesovalo.
 
Znam ja Cicimoriću da 4630 ima 177ks ali moj ima motor od 4440 sa 155ks.Blokadu koristim stalno kada orem a pomaže boljem podmazivanju menjača i pumpa u menjaču time je rasterećena
 
Roberte i po meni je čista glupost toliki traktor a nema prednju vuču ali šta je tu je
Cicimoriću ne moraš da se izvinjuješ :D
 
Nazad
Vrh