Jecam 2015-2016

Jeste, ima još vlatova koji izlaze...
 
Danas uradio zastitu u cvetu.Acanto i fastac.Jecam ogroman iako je radjen sa modusom.
20160430_162445.jpg

20160430_164052.jpg
 
I kod mene je jecam isto toliko izrastao, a prskao sam sa Cycocelom. Mozda je bila mala doza isao sam 1,5 l/ha, mada je u psenici odlicno odradio posao.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Nikola imaš sreće što će nas te obilne padavine malo zaobići, inače bi prošao kao ja prošle godine sa pšenicom.
 
Nisam zakasnio, verovatno je bila mala doza. Trebao sam ici 2 litre.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2

Ja sam radio sa ceroneom puna doza 1 l po ha i za sada biljka izgleda robusnija i temeljnija.Sorta passo kasna setva 3 dana nakon mitrovdana jos nije klasao.....
 
Nesmem ni da pomislim kakav ce jecam biti posle ovog vetra,nije prskan regulatorom. Neki dan sam ga prskao drugi put visina mu je bila preko farova od traktora. A bilo je malo pologa neki desetak posto. Stace biti neznase...
 
Kod mene je za sada ok,ima par krugova sa nakrenutim jecmom i to na uvratinama,jbg nekad se desi da rano pustim vestak da curi pa ima poduplavanja.

Vise me plasi ova kisa i hladno vreme u fazi cvetanja,nece biti idealno oprasivanje.
 
danas ga gledam, što je posijano uz cestu, jako lijepo klasa,u 2 dana su izašli klasovi kako treba, samo treba topline, i vjetra je bilo, pa je poleglo par kvadrata, al za sada ništa strašno
 
Nazad
Vrh