Jecam - 2012

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Moj 525 otprilike izgleda ovako,(to je onaj od 8 tona po hektaru).Ne verujem da ce i u utorak moci da se udje traktorom koliko je mekano.

Potencijal 525 jecma je od 8-10 tona po hektaru (za neupucene),a moze da rodi i tonu po hektaru vrlo lako to zavisi od gazde.2005 ili 2006 covek iz mog sela je imao 7 tona na 70 ari,mada ne vidim svrhu komentara gde se bez dokaza pise kako neko laze.Prvo se pogleda da li je nesto moguce.(u ovom slucaju lazemo ja i ta Peera).Eto sto se tice mene neko ko neargumentovano optuzuje je .....
 
Nema tu lazi ni prevare meni je nejednom rodio dvoredni pivarski jecam oko 5t po jutru treba ispostovati agrotehniku maximalno.Stize oko20-tog juna,bilo je godina kad je suncokret postrno poneo 1t po jutru posle jecma.Mozda ce nekima biti neverovatno:ppozdrav:
 
данас бацио 150кг КАН по јечму, парцела је око 1ха, иначе није мокро у питању је гајњача
 
kod mene je bogami dobro požutio ima dosta žutog lista,bacio sam prehranu ima 7 dana i još nije odreagovala nema kiše a vjetar osušio površinski sloj pa se nije otopio baco sam KAN 150 kg ha i planiro sam još jednu ruku.Bili smio otopinom ureje preći i u kojoj dozi
 
Kad mislite da ce biti da se baci drugi deo prehrane.Ja sam bacio samo trecinu djubriva prvi put,sta mislite jel mozda bolje da malo ranije bacim drugi deo
 
Ja danas bacio 200kg KANA po hektaru, jecam izgleda odlicno, plasim se da ne polegne. Ima li neki prepaat za prskanje koji sprecava poleganje?
 
pokusaj da nadjes cikocel, mislim da je bayerov, koristi se kao retardant za psenicu, verovatno je isto i za jecam.
Zovi savetodavce pa pitaj.
 
данас обилазио парцеле са јечмом - где је бачен кан стоји још од 5 марта није се растопио, а јечам подгорева - суши се некако, у питању је парцела где је била ледина дужи низ година, па разорана и посејан јечам без јесењег ђубрења, претпостављам због суше, ал ајд рекох да питам какво је стање код вас
 
Kod mene je malo krenuo od kako je otoplilo,dok je duvala ona vetrina mrdnuo nije.Ja sam prihranu bacio po snegu,ali nije kretao jecam zbog hladnoce.Sad poslednjih dana ima i rose ujutro,znam posto svako jutro idem pored jecma tamo mi je vocnjak,dok je duvalo ono sranje nije bilo kapi rose.Gledam prognozu ,navodno u sredu moguca kisa,pa opet oko prvog,ako ne dune pa otera kisu.Sutra zavrsavam kupinu pa cu prekosutra da bacim drugi deo SAN-a pa sta bog da.
 
Za sada obecava!
photo0014.jpg
 
Ja sam juce odradio drugu prihranu 200 kg/ha SAN-a,jecam je dobar u glavnom,samo jedan deo gde se ,ne znam iz kojih razloga, i sneg ranije otopio los,jecam mali i slabo se izbokorao,a tu su i misevi radili. Inace krenuo je zastavicar.
 
Zar druga prihrana ne ide pred vlatanje?

---------- Poruka napisana 08-04-12 u 07:18 ---------- Prethodna poruka je 04-04-12 at 06:23 ----------

Da li treba poprskati nekim fungicidom jecam i zastititi ga od bolesti?
 
Na listovima pšenice i ječma se javljaju prosvetljenja različitog oblika, tkivo na nekim mestima postaje providno, a na nekim mestima braon. Pojedini listovi na tim mestima izgledaju kao da su se slomili. U pitanju je fiziološki poremećaj usled suše i ishrane azotom.
t674ed00b1a64a.jpg
t674793aec7923.jpg



Ovo stoji na sajtu Agroupozorenje,ali ne pise sta dalje.Kod mene jecam izgleda bas ovako,treba da ga prskam od korova sutra,ali ne znam jel treba neki fungicid za ovo,ili da samo ubacim UREU u prskalicu,da malo pomognem da preboli ovu hladnocu.
 
kod mene je bogami dobro požutio ima dosta žutog lista,bacio sam prehranu ima 7 dana i još nije odreagovala nema kiše a vjetar osušio površinski sloj pa se nije otopio baco sam KAN 150 kg ha i planiro sam još jednu ruku.Bili smio otopinom ureje preći i u kojoj dozi

U tvom kraju je zemlja najčešće sa malim ph , odnosno kisela ,kolko znam ječam je u kiseloj zemlji nemoguća misija . Kad oću da znam približno ph na nekoj parceli a neda mi se nositi na analizu posijem kocku ječma i ako u proljeće neće da dobije boju i nestaje znači kiselo nema šta .
 
t674ed00b1a64a.jpg
t674793aec7923.jpg



Ovo stoji na sajtu Agroupozorenje,ali ne pise sta dalje.Kod mene jecam izgleda bas ovako,treba da ga prskam od korova sutra,ali ne znam jel treba neki fungicid za ovo,ili da samo ubacim UREU u prskalicu,da malo pomognem da preboli ovu hladnocu.

To bi u prevodu trebalo da znaci da je jednostavno izgoreo jer je presao preko neke "granice".... premalo kise-prepuno vestaka? Imam i ja isti problem nazalost,a video sam u blizini jos dve takve parcele,nego ja sam mislio-jer nisam bogzna kakav strucnjak-da je mozda zbog onog mraza koji je bilo pre dva dana,rekoh mozda je jecam u nekoj osetljivijoj fazi rastanja.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh