Ječam 2022-23

Danas zavrsena setva Pixel i Zebra 180 kg/Ha
https://ibb.co/bQM0kzK]
[/URL][/URL][/URL]
IMG-20221006-163348.jpg
[/URL]
[/URL][/URL][/URL]
IMG-20221006-163358.jpg
[/URL][/url]
Suncokretište malčirano,200 kg pilećeg peleta po jutru i plitko potanjirano
A gde moze nabaviti pilećeg peleta,kolika je cena i kako rasturati,rasipacem za mineralno djubrivo ili sejalica ima deo za aplikaciju djubriva?
 
Posejao sam Grand, doradjivac Institut za strna zita KG, pa to je sve htelo, ali samo nike htelo kroz lule na sejalici da ispada.
Pa ovo je strasno sta nam rade i ko je uopste pustio to u promet...

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Ja od prošle godine ječam samo ciklonom. Ubi se pre 2 godine mašinom, nisu neke površine, ali stvarno živce nemam za osje ječma i gušenje sejalice.
 


Ми смо јуче овај посејали, семе екстра и баш лепо крупно, без осја, лома и осталих примеса.
 
Ubi se pre 2 godine mašinom, nisu neke površine, ali stvarno živce nemam za osje ječma i gušenje sejalice.

Пре пар година смо једну њиву прешли три пута док нисмо потрошили сво спремљено семе, јер нисмо могли да подесимо сејалицу. А ове године са једном Нодетовом сејалицом, која има онај плех уз помоћ ког може да се одмери колико баца, смо посејали скоро у кило.
 
Drale ja sam imao od lg jecmova paso a neki su imali zanzibar,prosle sam cuo od jednog imao zebru...kod svih problem je bio taj sto su laki,hektolitar slab...navrses boga oca a kad preteras preko vage slabo....opet ovo govorim za moj lokalitet gde im mozda nesto ne odgovara
 
Drale ja sam imao od lg jecmova paso a neki su imali zanzibar,prosle sam cuo od jednog imao zebru...kod svih problem je bio taj sto su laki,hektolitar slab...navrses boga oca a kad preteras preko vage slabo....opet ovo govorim za moj lokalitet gde im mozda nesto ne odgovara
Јадан мој хрчак не да си га убио већ си га дезинтегрисао. 😭
 
Danas zasijao poslednje površine ječma,sjetvena norma 240 kg ha.Valjda će biti dovoljno.
 
moje sjeme....nisam selektirao već sam ga preduvao preko duvaljke za čišćenje ovršenog pasulja.Očistilo se sjeme od sitnozrnog sjemena korova,osja i pokojeg klasa ali ipak se provuklo po koje načeto zrno.Sijačica se nije ni jednom zaštopala.
 
Nazad
Vrh