Ječam 2021/2022

U mom skromnom iskustvu od.par.godina jako dobro mi se pokazao Grand jecam.
Prošle godine 5.5 t.
Ove godine etincel bio nikakav a dao oko 4.7t.
Čujem hvale se sa jalon hibridnim ječmom.
Ostavio sam malo etincela ,uzeću Granda i probacu jalon.
 
Uradjeno 4,5j jecma, sorta grand nasa dorada ne secam se koja je reprodukcija najmanje peta godina a mozda i vise, 4040kg po jutru plativog. Izgleda da ce otici u pivarac, a cena je 38din. Nisam bi za da prodamo sve al za ovu cenu sam se predomislio i danas predali na silos
Dobro vece..koji vestak bacate i kada? Cime prehranjujete? Nikad nisam sejao jecam,a sada hocu zbog situacije sa sojom..hvala unapred..
 
Predsetveno idem map(do120kg/j) ili npk(do 150kg/j) posle u februaru prihrana sa ureom do max 120kg/j iz razloga da ne polegne i u prvom prskanju stavim regulator rasta, ove godine nisam isao sa regulatorom jer je bilo dosta hladno i nije mogao bas lepo da napreduje i nisam imao problem sa poleganjem
 
Predsetveno idem map(do120kg/j) ili npk(do 150kg/j) posle u februaru prihrana sa ureom do max 120kg/j iz razloga da ne polegne i u prvom prskanju stavim regulator rasta, ove godine nisam isao sa regulatorom jer je bilo dosta hladno i nije mogao bas lepo da napreduje i nisam imao problem sa poleganjem
Hvala vam..
 
Ja isto toliko bacim đubriva u ječam, ali za dve godine.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh