Ječam 2021/2022

Uradjeno 4,5j jecma, sorta grand nasa dorada ne secam se koja je reprodukcija najmanje peta godina a mozda i vise, 4040kg po jutru plativog. Izgleda da ce otici u pivarac, a cena je 38din. Nisam bi za da prodamo sve al za ovu cenu sam se predomislio i danas predali na silos
 
Probao sam grand pre par dana jaka je slama, moram da sacekam jos 4-5 dana. kod nas je cena 31 dinar, sramota.
 
Meni je isplaćeno po 35 pre 10 dana.
Sada ko kosi-predaje cena pala na 32 din.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Probao sam grand pre par dana jaka je slama, moram da sacekam jos 4-5 dana. kod nas je cena 31 dinar, sramota.
Jos se ja pitam jel sam lud svi uradili jecam samo se meni cini zelenim izgleda da je do sorte, cak i sad kad sam radio bilo je zelene slame a vlat je zrela, bukvalno kad predam negde na silos oni mi kazu e taman to tvoje i zavrsavamo tako i danas bilo.
 
Jos se ja pitam jel sam lud svi uradili jecam samo se meni cini zelenim izgleda da je do sorte, cak i sad kad sam radio bilo je zelene slame a vlat je zrela, bukvalno kad predam negde na silos oni mi kazu e taman to tvoje i zavrsavamo tako i danas bilo.

Ja ne mogu jos za4-5 dana, nekako mi je jaci jecam od psenice,90% je zreo ali je stablo dosta bujno i jako,mestimicno
 
Jecam ipak i ove god odneo pobedu na osnovu psenice, bar kod mene je tako

SU Vireni je bio na sve povrsine, inace Austrijiski jecam zavrsen sa prosecnim prinosom od 7.4t/ha hl 65 vlaga 11.5%
 
Па и рече колега да ће га користити за исхрану стоке... Таман.
 
Bicu kratak sa kukuruzima definitivno,pa moram posejati jecma da premostim do sledeceg roda. A nisam ga sejao nikad...
Mada podjednako mi je bitno i da uzmem neki visoko prinosni. :D
 
Nazad
Vrh