Ječam 2021/2022

Jel ovako izgledao?
eeaa90ee4d15e39c3455960839dd56af.jpg

Mi smo tipovali da je ovaj sa slike preko 4t/kj, ali oćeš malo...... 3.2 tone rekao mutavi.
Etincel, jako sitno zrno i hl 56....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
i mi smo ocekivali oko 4t
hektolitar oko 62 se vrteo, usluzno sam skidao coveku jecam sa hektolitrom 70
 
Uradili ječam u ponedeljak i utorak. U jednom potezu oko 2800 kg/kj i tu je HL preko 60, u drugom samo 2300 kg/kj i tu je HL 54. Osnovno đubrivo 100 kg 10:26:26 i 50 kg Urea, prihrana 125 kg KAN ili 80kg Urea. Hemije bez druga godina zaredom.

Prvi dan i bolji deo.

MgbX53r.jpg

rsqsDSr.jpg

PPEBTjA.jpg

T45yzFt.jpg

cKZF0r8.jpg

i93WhLX.jpg


Ostavio petotonku kući za stoku i eventualno seme.

2CCFEBE.jpg


Drugi dan i lošiji deo. Obradovao se puna Pronarka od 10 tona na 3 kj, kad ono cvrc ni 7 tona..

mikcgCn.jpg

8GMn1q7.jpg


Sent from my SM-A725F using Tapatalk
 
Данас одрађено нешто Нониуса, нека кила испод 4 т/кј...
Искрено нисам толико очекивао, ал хектолитар лудачки, 69, па вагнуло...
Једна пре него ћемо кренути:
https://postimg.cc/5YQy1s7F][/url]

И једна из приколице:

https://postimg.cc/kDxMc6k9]www wf com[/url]
 
Skinut stocni jecam Nonijus . Setva 16. oktobra pred setvu 100 kg 15 X 15 X 15 ( vise nego sto je analiza zemlje pokazala ). Redukovana obrada zemlje.Predusev suncokret. Setvena norma 106kg. U prolece prihranjeno sa 70 kg ureje Sve kilaze su po katastarskom jutru. Uradjena jedna zastita fungicidom i insekticidom. Prinos 3970 kg naplativog (moj licni rekord). Hektolitar 64.9, vlaga 11.3. Cena 35 dinara. Bar trecina stabljika je bila zelena ali je klas bio gotov. Ostavljeno seme za jesen. Jako slicna agrotehnika kao prethodna njiva, ali u ovoj godini je bilo presudno kvalitet zemlje i kolicina padavina.
 
Nije bas kako sam ocekivao,al moram biti zadovoljan,ciljao sam na 4t na kj, kako je izgledalo......ali 3,2 do 3,8t......hektolitar 61 do 65.....vlaga 11 do 12.....

Nije jos sav zrel, treba pricekati 5,6 dana....

Tako da sumnjam i u psenicu, orunio sam par klasova,neki imaju bas sturo zrno,jednostavno je zakasnila kisa i slabo je nalila,a negdje je jos i ok......jako je to daleko od proslogodisnje psenice,koja je davala 5 do 6t na kj......
 
NS 565,pivarski ječam uz jedno navodnjavanje u nalivanju zrna dao je 3930 kg/kj, hektolitar 69-71.Ostavljen u magacin da se malo stabilizuju cene. Inače, kako čujem prinos jecma kod nas ide od 2500-4000 kg/kj a pšenice koje se već rade daju oko 2500-2700 kg/kj.
 
Konacan presek za etincel 4600 po kj.
Prosto ovo je neverovatno ovako gadan na oko a da da ovakav prinos.
Nista mi nije jasno.
Veci deo ide na lager jedan deo kuci za crne dane.
Kako ide vreme cini mi se od stocne hrane bice samo jecma.
Bravo Slobo samo da se zna da i u Juznom Banatu ima rekordera,ako ne nabavim original seme svraticu do tebe da kupim za 1kj.
 
Nazad
Vrh