Ječam 2020/2021

Za mene su ti prinosi misao, svaka čast kolege, Slobo koja je sorta u pitanju, agrotehnika?
Caco, šta si ti svom ječmu dao od početka pa do kraja?
 
Predsetveno 75 kg map i 75 kg urea po kj,
Pocetkom marta 100 kg ana po kj i to je to.
I da napomenem da je tu pre 2 godine razororana lucerka.
Nije prskan cak ni protiv korova. Bilo mi zao da ga gazim u prolece kako je lepo izgledao.
 
Slobodno premerite te vase parcele...prosle godine covek se hvalio sa 50m psenice sofru kad ono puc,ovog proleca izmereno i gle gotovo pola jutra uleteo u komsiju....znam licno i ove godine gde su neki skidali 42m/kj samo sto ima malo vodoprivredne zemlje oko kanala ali to ne ulazi u konacni zbir zemljista :ROFLMAO:
 
Postoje i te "ždrebne" njive ali tih mušterija više nemam od kada imam merač hektara na kombajnu. Ne bih rekao ni za ove kolege da se frljaju sa površinama,dovoljno smo dugo ovde da smo ozbiljni i "da se znamo"
Danas sam radio drugaru ječam isto ns565,prinos fantazija, sutra cu znati tačan rezultat. Njiva redovno djubrena stajnjakom, detelina u plodoredu na parceli, ja pretpostavljam da će biti blizu 5t/kj.
 
A valjalo bi i da neko izmeri, tako i ovde kod mene u susednom selu vlada odokativna tehnika, popularno šacovanje, onda petotonka vagne 7-8t, zmajevka oko 11-12t, a ko ima sajlašicu ona ide glatko i preko 15t


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam juce zavrsio sa svojim jecmom pivarac salamander prinos od 38-42m po kj,hektolitar od 65-67 vlaga oko 12% i proteini od 10.8%do11.5 u sustini sam zadovoljan za ovu godinu
 
Danas uradio prvu njivu ječma 1.0677ha(ima kamenje) 9100kg, 4905kg po kj, sorta Sandra, sve za svinje
Ostale njive dosta jaka slama, pa za par dana
 
Kod nas će da padnu merenja, izgleda će klub na Ljukovu dobiti nove članove, danas obaraju rekorde na sve strane...Moje tri mušterije nisu oborile rekord ali su imali fine prinose.
Prvi na 51 ar 3600 kg
Drugi na 73 ara 6000 kg
Treći, 1,72 ha 14300 kg
Sve površine merene...
 
Nazad
Vrh