Ječam 2019/2020

Sto parkiras kamion u njivi?Sve pa i traktori sa prikolicama parkiraju se na put,pogotovo kad je "kisna" zetva.
 
Pa radilo se, zaradilo se, nije se toliko trosilo.
Jedan za kes, drugi na kredit, treci na odlozeno i ide nekako...
 
Ovaj moj drug me nije lepo razumeo, pa je parkirao tako.
A ja sam bio na kombajnu. Da je pala kisa zvao bi ga da se prebaci na put.
Na putu stojiš kad si sa slabim traktorom i ne može da izvuče iz njive pune prikolice, ako staneš na put sa velikim traktorom i kamionom, rizikuješ da te resetuju na fabrička podešavanja ili kao u Sasama da ti ultom isprevrću mehanizaciju do njive koju radiš, pošto nisi mogao da je nađeš... :haha: :haha: :haha:
 
Na putu stojiš kad si sa slabim traktorom i ne može da izvuče iz njive pune prikolice, ako staneš na put sa velikim traktorom i kamionom, rizikuješ da te resetuju na fabrička podešavanja ili kao u Sasama da ti ultom isprevrću mehanizaciju do njive koju radiš, pošto nisi mogao da je nađeš... :haha: :haha: :haha:
Ko je to radio?
 
Дали је неко почео да скида јечам?Принос,влага итд...код мене је земља влажна али зрно пуца под зубима ко има добре🤣
 
Дали је неко почео да скида јечам?Принос,влага итд...код мене је земља влажна али зрно пуца под зубима ко има добре🤣
Ja cu mozda sutra posle podne otici da probam moj jecam. Danas se bas dosta prosusilo, ako i sutra upekne ovako mislim da ce moci bez problema da se radi posle podne.
 
Danas, u subotičkom ataru, mislim da je na njivi bio i onaj kombajn koji nije skoro bio na njivi. Jbt, ala nas je bilo k'o mrava. Skida se ječam, neki i repicu a šuška se da će i lošija pšenica uskoro krenuti....
Ječam pivski:
vlaga 12.6
protein 9.6
prinos nije merodavan jer se stvarna površina ne zna, ali recimo da je oko 4t/kj.
 
Mi cekamo da udjemoo u jecam, ako na 4kj bude 4t ukupno bice super

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока
 
Sta tek mi da kazemo.

282316104c0e1462f338d56f88a31da1.jpg
e77fac441f53c94e2baa995f7c0a6c99.jpg


Dal ce da ima 5 dzaka?

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Prolazio pored jecma pa stao da izvidim situaciju. Zrno je kanda suvo kada se zagrize, ali kada sam zagazio u jecam malo dalje noga propada do clanaka. Mislim da pre ponedeljka nista od kosenja, barem kod mene......
 
Nazad
Vrh