Ječam 2009/10

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sejem 140kg/kj original a svoje 160kg/kj
Post je spojen: [time]1279878102[/time]
_________________________________________________
naravno trebas ga ranije nego zito sejati barem 2 nedelje...
 
nju-viliđ je napisao(la):
Evo dosao sam nekako do njega:D
Ovo trazim jecam: Rubor,Rodnik,Rubin!!!
Ako netko ima ili se moze kod Vas nabaviti,molim Vas da se javi na privatnu poruku.
Puno hvala :D
Nikad cuo za ove sorte :sta:
Inace do skora se ozimi jecam dosta sejao kod nas a sad slabo_Otkup je los.Pokazao se kao profitabilna kultura na nekim losijim zemljistima,ali....dzabe.Seju ga uglavnom ljudi,stocari za sopstvene potrebe i sl.I ja cu morati na jesen posejati nesto,ali ako nadjem onaj stocni sestoredi jecam.
 
Ma sad na sajmu u Gudovcu,dobijem broj od covjeka iz Srbije jer ima jednu od tih sorti doma i naravno broj negdi zagubim ::lose::
 
Ima već 5-6 godina kako ne sejem više 6-redni ječam, a razlog je taj što vrlo lako pada. Pošto sam uslužno radio drugima dvoredne ječmove i sad već sa mojim iskustvima tvrdim da prinos vrlo lako bude na strani dvorednog.
 
cukaneca je napisao(la):
Ima već 5-6 godina kako ne sejem više 6-redni ječam, a razlog je taj što vrlo lako pada. Pošto sam uslužno radio drugima dvoredne ječmove i sad već sa mojim iskustvima tvrdim da prinos vrlo lako bude na strani dvorednog.
To je tacno,ali zar nije taj sestoredi pravi stocni,a ovi dvoredi pivarci? :cao:
 
Farmer Bob je napisao(la):
cukaneca je napisao(la):
Ima već 5-6 godina kako ne sejem više 6-redni ječam, a razlog je taj što vrlo lako pada. Pošto sam uslužno radio drugima dvoredne ječmove i sad već sa mojim iskustvima tvrdim da prinos vrlo lako bude na strani dvorednog.
To je tacno,ali zar nije taj sestoredi pravi stocni,a ovi dvoredi pivarci? :cao:
предност шесторедног јечма је нетреба јака земља што значи њему је у повољним годинама довољно 80кг кј ве штака па даје максималне приносе,
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh