Ječam 2009/10

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam danas isto skinuo uslužno jedno jutro ječma.... Zmajevka manje od pola u njoj....
 
Kod nas ga niko ne odkupljuje...nemas ga gde prodati :udri: :udri: Sreca pa nemam puno,taman za svoje potrebe.
 
na dva jutra skoro 5.4 t nonius prodat u vetzavod victoria po9.30 plus pdv na zemlji koja nije videla vestaka pet godina do ove i di je sirak jesenas bio visine kombaja i ambrozija naravno samo tanjirano bacen vestak i sijano
 
Juče radili bratu ječam,sorta Vanesa.Prinos na 1 k.j puna 4-tonka uzvršena.Dobrih 2-2.5 sata je trajao vršaj jer je ječam sabijen u zemlju a po mojoj proceni ostalo je dole na zemlji oko 30-ak posto klasja koje je otpalo od kiša i vetra.
 
MONTOYA je napisao(la):
gde će u standardnoj zmajevci biti 8t možda 6-6,5t
Pa i ako je tako onda ispada da je prinos od 4000 do 4300 kg +- ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::
Post je spojen: [time]1278067767[/time]
_________________________________________________
KishRobert je napisao(la):
sta je ovo ljudi moji...pa ovde sve sami rekorderi...sta ce tek biti sa prinosom zita!
Bice svasta..... :sta: :haha: ::lose::
 
KishRobert je napisao(la):
sta je ovo ljudi moji...pa ovde sve sami rekorderi...sta ce tek biti sa prinosom zita!
Ovde je predusev bio bostan.Njiva nađubrena veštakom i stajnjakom fest+puštano djubrivo kroz sistem kap po kap pa moralo je roditi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh