Japanska PREPELICA - oprema za držanje, ishrana i ostalo

Normalno da se vise isplati praviti, ali ti je potrebno i znanje i materijal. Imas slike na netu kako izgledaju i drveni i metalni kavezi. Ja sam za sebe napravio 2 drvena kaveza, jeste da su mi bila potrebna dva poslepodneva za jedan kavez. Ali se isplati posto je cena 3000 za drveni kavez za 10 prepelice(8+2).
 
Postavi slike da vidimo kavez:ppozdrav:
Ja sam danas napravio jedan probni, videcu kako ce se pokazati ako bude dobar prema njemu cu praviti ostale, ako ne menjam sablon.
 
Evo slika
24012013523.jpg

24012013522.jpg


A evo i slika od kojih sam gledao kako da napravim
img20130116133907.jpg
7645c.jpg


Nadam se da sam pomogao.
 
Poslednja izmena:
Uf ovo je odlicno, kao kupovni, svaka cast!
Koje su dimenzije, od cega si napravio posudu za skupljanje otpada?
 
Ako se dobro secam dimenzija 62x36x36. A dno fioke je od tankog lima, koji mozes kupiti u prodavnicama u kojima se prodaje pcelarska oprema, takodje od tog lima se pravi i hranilica, ali tad nisam imao taj lim pa sam morao da improvizujem malo oko hranilice. I da napomenem jos jednom one prve dve slike predstavljaju moj kavez, a ostale slike nisu od mog kaveza, da ne ispadne da se kitim tudjim perjem.
 
Danas mi je uginula jedna prepelica,muzjak.To mi je treca od kaveza u kojima su bili njih 12,a u ostalim kavezima nije nijedna uginula.Kupio sam ih u septembru,tada su bile stare dve nedelje.Prva mi je uginula u januaru,druga pocetkom februara i sad jedna.Primetiio sam da je juce bila nakostresena,a jutros sam je nasao mrtvu sa glavom van kaveza(provukla je glavu kroz sirinu za pojilicu)pa sam pomislio da se obesila.Mislim da nije kokcidioza posudje drzim relativno ciste,nista nije ukaljano ni isprljano.Voleo bih da mi neko odgovori.
 
Karakteriticno za kokcidiozu je krvav proliv.Ako to primetis ima lekova.Ovo sto se nakostresi i ugine,nista ne znaci.To je karakteristika za veliku vecinu oboljenja uopste u zivinarstvu.Mozda bi jedino obdukcija veterinara mogla nesto vise reci.
 
je l' je normalno da prepelice pocnu odjednom tri puta vise da jedu a da nose manje?Nisam menjao kocentrat niti bilo sta drugo,koristim Gebi od pocetka.
 
je l' je normalno da prepelice pocnu odjednom tri puta vise da jedu a da nose manje?Nisam menjao kocentrat niti bilo sta drugo,koristim Gebi od pocetka.

Lazare nisi ti menjao firmu koja pravi koncentrat, ali da li je firma mozda nesto menjala od komponenti. Ovo napominjem da moze biti i do neispravne hrane, mozda su nesto dodali u hranu za poboljsanje apetita ili izazivanje gladi sto prepelicama ne odgovara. Sezona je tova pilica i sada svi nesto eksperimentisu na sto vecem utrosku hrane u tovu.
 
Sa koliko vam dana pronesu prepelice?
Kazu svi sa 45, moje danas imaju 48 i jos nista. (ako su imale 35 kada sam ih uzeo kao sto je prodavac tvrdio).
Jel vam se desava da malo okasne sa pronosenjem, pogotovo sto je bio ovaj prolecni divni sneg sad skoro?
 
Ja sam od skora poceo da cuvam prepelice i pronele su mi 38. dana. A moze da se desi i da je prodavac malo slagao ili da su sve muzjaci, ali to je malo verovatno.
 
Nisu svi muzjaci sigurno, proveravali smo svakom pol zajedno, jedino da su mladje nego sto kaze, a koliko sam procitao na raznim temama o zivini to je cest slucaj sa "savesnim odgajivacima"...
 
Mogu samo da potvrdim to sto si procitao da je tacno i da iz mog iskustva mogu da kazem da se nadje poneki odgajivac koji oce da slaze ne za neki dan nego i za sedmicu. Ali hvala Bogu da vecina nije takva i da ima dosta dobrih ljudi, koji hoce da pomognu.
 
Zna li neko zasto moje prepelice uopšte ne nose ? Početkom marta sam ih dobio i tad su snele oko petnestak jaja i od tad niiiišta ::samo bes:: Imam 3 mužjaka i 6 ženki, u dobrom su stanju, hranim ih koncentratom za nosilje, svako jutro dobiju svežu vodu, do skoro su i dobijale pepeo u šerpici da se kupaju ali jajeta nigde. Zna li neko šta je uzrok ovome ::pomoc:;?

- - - - - - - - - -

Danas sam našao 1 jaje :osmeh: Ono verovatno nisu nosile jer su kod bivšeg gazde bile u toplom a ovde kod mene u hladnom ::lose:: Ali evo sad kako je došlo vreme počele. Videću kakvo će biti stanje sa jajima sledećih dana :cao:
 
Imam inkubator od Mirsa iz bosne koji sam koristio 4 ili 5 puta sad ga ne koristim nemam vremena da se bavim sa tim ocuvan kao da je nov, izvodljivost 85/90% pa ako je neko zainteresovan nije da reklamiram al eto.......poz :)
 
Nazad
Vrh