Japanska PREPELICA - oprema za držanje, ishrana i ostalo

Danas mi je uginula jos jedna prepelica!::jako_besan::Ne znam zasto vise.Video sam kako se tetura,spustila glavu dole i u stranu i stoji u mestu.Kada sam je uzeo u ruku uneredila se i krenula joj krv na usta.Nisam stigao da je zakoljem,vec je dusu ispustila dok sam je drzao...Voleo bih da mi neko odgovori da li je normalno da mi umire cetvrta prepelica(od 24).Cuo sam da retko umiru.
 
Pozdrav svima,nov sam u uzgoju japanskih prepelica.Pre 5 dana sam stavio jaja u inkubator da lezim mlade pilici.Inkubator je jednoslojni plastican.Posto na njemu ima otvore za ventilaciju,interesuje me kada se oni otvaraju,koliko se otvora otvara i koliko dugo oni treba da stoje otvoreni?Hvala unapred na odgovoru
 
Zna li neko zasto moje prepelice uopšte ne nose ? Početkom marta sam ih dobio i tad su snele oko petnestak jaja i od tad niiiišta ::samo bes:: Imam 3 mužjaka i 6 ženki, u dobrom su stanju, hranim ih koncentratom za nosilje, svako jutro dobiju svežu vodu, do skoro su i dobijale pepeo u šerpici da se kupaju ali jajeta nigde. Zna li neko šta je uzrok ovome ::pomoc:;?

- - - - - - - - - -

Danas sam našao 1 jaje :osmeh: Ono verovatno nisu nosile jer su kod bivšeg gazde bile u toplom a ovde kod mene u hladnom ::lose:: Ali evo sad kako je došlo vreme počele. Videću kakvo će biti stanje sa jajima sledećih dana :cao:

Nemas potrebe da drzis 3 muzjaka na 6 zenki!!! Jedan muzjak ti je visak. Moj savet ti je da tom muzjaku dokupis jos 3 koke,ili u drugom slucaju da ga pripremis za supicu :)

Sto se tice ishrane,u 10 kg koncentrata za koke nosilje,dodaj 1 kg sojine sacme ili sojinog griza... Nosivost ce im biti daleko bolja,ako se hrane takvom hranom

Pozdrav
 
Hvala na odgovoru, kupio sam ja jos pre 2 meseca 4 mlade koke na pijaci medjutim imao sam problema sa jednim pacovom koji mi je udavio par prepelica i sad imam 7 zenki i 3 muzjaka, medjutim planiram da zakoljem jednog. Imam 4 starije koke i 3 mlade i sad mi nose super, sa koncentratom im mesam i kukuruznu prekrupu i tritikal i svaki dan imam 6-7 jaja. Trebalo bi da stare odprilike kroz 2 meseca prestanu s nosenjem jer ce oktobra da napune godinu a cuo sam da one cim krenu da se blize godini dana da prestaju s nosenjem, sad da li ce to tako biti i ovde nzm. Trenutno skupljam jaja babatetki koja ima problema s anemijom i ona pije svako jutro 4 komada i to mesa s medom :osmeh:
 
Sto se tice pacova,to mozete resiti kupovinom jednog aparata koji se zove rasterivac glodara... On se ukljuci u struju pomocu punjaca za mobilni telefon,tako da pusta neki zvuk koji iritira pacove,tako da u precniku od 200 m pacovi nece prilaziti vasem objektu gde su vam prepelice... Pozdrav!
 
Ma uopste pacov nije ulazio u kavez vec cekao da neka proturi glavu da pije vodu i tad je uhvati i udavi, sad sam ogradio i vodu i hranu i ne moze ih dohvatiti nikako a i otrovao sam ga. A rasterivac za glodare ne bih jer zivim u gradu i kuca mi je vrlo blizu supama a moja soba je najbliza i imam hrcka pa se bojim da bi njemu smetalo. A recite mi da li prepelice tesko podnose stres posto kad su dosle kod mene pocetkom marta nije bilo prvog jajeta do pocetka maja a nisu ni bile matore i dobro su hranjene.
 
Poz evo i mene nije me dugo bilo.izlegao sam 19 mladih prepelica kod kolege od jaja mojih prepelica,danas im je 14 dana.zanima me sa koliko dana ce moci da se razazna muzjak sta je a sta zenka i sa koliko dana da ih stavim u kavez?sada su mi u kutiji hvala na odgovoru!
 
Poslednja izmena od urednika:
'ajd da probam opet mozda ce me neko i ,cuti,!vidim da je ova tema Z A M R L A !da li znate da postoji neko neko ko otkupljuje jaja prepelica.poceo sam da sirim proizvodnju pa razmisljam i po 6 din da prodajem jaja

Znam reci cete da je to malo ali ja sam nasao i tu racunicu neku moju.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav drugari evo mene opet sa dragim prepelicama.Doslo vreme za pilice, uskoro stizu jer je vreme da stare zamenimo.Zaista su zahvalne i vredne ove male kokice...
 
Danas sam nasao mrtvu prepelicu kojo su creva izazla kroz zadnjicu...u zicanom su kavezu tako da nista nije moglo da je spljeska...Sta li bi moglo da bude?
 
i jas sam hteo pitat kako plasirati jaja ? I zanima me zasto prepelice su prestali nosit izveli su se 01.02.2014 sada imaju skoro 5 mjeseca pronosili su na skoro 60 dana ,dakle su nosili 3 mjeseca bez prestanak ali odjednom je doslo do prestanak nosenja, dali ih je nesto uplasilo ili sta...
 
Danas sam nasao mrtvu prepelicu kojo su creva izazla kroz zadnjicu...u zicanom su kavezu tako da nista nije moglo da je spljeska...Sta li bi moglo da bude?

nedostatak vitamina u ishrani međusobno se kljucaju. A može biti i ako imaš mnoga mužjaka na jednom mestu.
ali prvo dodaj vitamine kupi u apoteci.

- - - - - - - - - -

i jas sam hteo pitat kako plasirati jaja ? I zanima me zasto prepelice su prestali nosit izveli su se 01.02.2014 sada imaju skoro 5 mjeseca pronosili su na skoro 60 dana ,dakle su nosili 3 mjeseca bez prestanak ali odjednom je doslo do prestanak nosenja, dali ih je nesto uplasilo ili sta...

ako imaš miševe to hoće iz iskustva govorim. a može i mačka. preneće ponovo samo ih lepo hrani.
 
Postoji li neki pouzdan nacin da se utvrdi starost kod prepelica (izmedju mladih, pred pronosenje i starih, iznesenih) ili samo na poverenje prodavaca i kolika je od prilike cena mladih, pred pronosenje?

- - - - - - - - - -

Drzao bi ih u vecem kavezu, pa ne znam da li bi nosile gde stignu ili bi nosile na nekom skrivenom/natkrivenom mestu:sta:
 
Poslednja izmena:
Prepelice pred pronos su najlepse iygledaju kao na izlozbi.Kada pronesu na glavi igube malo perija jer muzjak dok skace pridrzava se kljunom za perije na glavi pa uglavnom otpadne a stare koke koje nose godinu dana su rascupane....Nosice u velikom kavezu gde stignu ne u jednom mestu..
..
Pojilice za pilice ja koristim od papagaja koja se koristi za minerale pticama.U poljoprivrednim apotekama su te pojilice oko 60din.
 
Dario,da li imas plasman jaja i po samoposlugama, ili vec samo poznanicima, komsijama, prijateljima. Ako imas siri plasman, da li si oformio poloprivrdno dobro ili sta vec, za malo zvanicniju prodaju?
 
Ima li neko uputstvo za inkubator "radmit" žuti okrugli za 60 kom.jaja koji sam nabavila pre dosta godina. Sećam se da sam izvela jednu turu pilića i da nisam mogla da nadjem uputstvo koje neznam gde sam zaturila i da više nisam izvodila. Ako neko ima uputstvo bila bih zahvalan ako bi mi ga dao. Pozdrav
 
Danas sam nasao mrtvu prepelicu kojo su creva izazla kroz zadnjicu...u zicanom su kavezu tako da nista nije moglo da je spljeska...Sta li bi moglo da bude?
Isti slucaj je i kod mene , pa bih pitao ove sa vecim iskustvom da nam odgovore ako znaju.Prepelice hranim takvom hranom da imaju apsolutno sve .
 
Nazad
Vrh