Jagode

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja sad za pocetak imam plastenik od 120 kvadrata, neznam koliko bi mi se isplatilo da placam masinu koja uzme 100 evra za start? :haha: znam ja sve to sta bi bilo najpametnije i najbolje, verovatno ce me neko savetovati kad dodje berba da platim ljude :haha: :haha: i tako to. ali ja sam postavio pitanje kako se to radi rucno i onda ocekujem odgovor na to pitanje, inace ja radim (imam od cega da zivim a) i supruga ima posao a ovaj biznis sa jagodama mi je dodatna stavka kojom zelim malo da popunim budzet. a iako sam totalni pocetnik kao i svakom drugom poslu zelim da se posvetim maximalno i sto vise profesionalno. montirao sam plastenik 24*5*2.5 na okucnici spremio kpk, foliju, sistem za orosavanje, osvezio svoju hondu(frezu)(mozda i sa njom usput uzmem koji ::novac:spavam:, kupio potapajucu pumpu posto imam bunar par metara od plastenika.. i odlucio se za jagode posto u mom mestu (15000 stanovnika)nema uopste proizvodjaca jagoda, mislim da ima samo jedan plastenik i to mali i to cak covek nesto kao gaji vertikalno,, ::lose::
tako da tokom cele godine ovde jagode drze dobru cenu jer ih donose sa strane. a sobzirom da imam i dobru lokaciju nesto bih prodao pred kucom, nesto na pijaci a ako bude potrebe ode i u prodavnice...
izvinjavam se na poduzem postu ali jednostavno moram da objasnim da nisam glup i da znam sta je bolje a sta nije ali jednostavno ako sam izracunao da mi je rucno jeftinije i da imam vremena onda postavljam takvo pitanje,,,
jos jednom zahvaljujem svima i samo dajte neke savete i predloge :cao:
 
Pozdrav svim forumasima. Ja sam novi potencionalni proizvodjac i potpuni laik sto se tice proizvodnje jagoda. Zanima me broj sadnica na jedan dunum (priblizno), najbolja sorta za ovo nase podneblje (Gorazde, Istocna Bosna). Koja je cijena jagode kod vas (€). Koju foliju da kupim (debljina) posto kod nas ima vise vrsta. Puno pozdrava... :D
 
boom, ajde da se dogovorimo odmah i sada. Prvo koliko ks snaga treba da bude traktor da razvlaci to. Drugo, koliko trazis za usluzno koriscenje masine...
 
Delboy, sta ti stvarno ocekujes da ces imati na 1ar zemlje? pa to je smesno, ali posto si isplanirao celi budzet, skontao si i da ti na taj ar ne moze stati vise od 500 sadnica, neka ti daju i po 700 grama po sadnici prinosa imaces 350kg jagoda, prodaj ih i po 200 dinara za kilogram, dobices 70 000din, i to u idealnim uslovima, inace, ocekuj manje od toga, nekih 50 000, imas da ulozis najmanje 20 000 dinara ukljucujuci frigo zivice, prskanje, djubrenje, kap po kap bla bla... da li se tebi stvarno to isplati da radis za realnih 30 000:haha::haha::haha:? ne znam kakve su vam plate u Srbobranu ali ako te ovih 30 000din izvuku svaka cast!

a sada jedno pametno pitanje, da li znate kako se krecu cene zelenih zivica iz prve reprodukcije?
 
jagodari jedno pitanje za vas:Imam problem u jagodama,tj.raste mi kroz rupe pored jagoda stalno ''rastavic""ili takozvani "lisicji rep" kako ga ukloniti,sa cim prskati a da ne dodje do ostecenja jagoda...plevio sam ga iz korena 2-3 puta,ali ne vredi...vise odgovora plz...unapred zahvalan.pozz
 
jagodicabobica je napisao(la):
Delboy, sta ti stvarno ocekujes da ces imati na 1ar zemlje? pa to je smesno, ali posto si isplanirao celi budzet, skontao si i da ti na taj ar ne moze stati vise od 500 sadnica, neka ti daju i po 700 grama po sadnici prinosa imaces 350kg jagoda, prodaj ih i po 200 dinara za kilogram, dobices 70 000din, i to u idealnim uslovima, inace, ocekuj manje od toga, nekih 50 000, imas da ulozis najmanje 20 000 dinara ukljucujuci frigo zivice, prskanje, djubrenje, kap po kap bla bla... da li se tebi stvarno to isplati da radis za realnih 30 000:haha::haha::haha:? ne znam kakve su vam plate u Srbobranu ali ako te ovih 30 000din izvuku svaka cast!

a sada jedno pametno pitanje, da li znate kako se krecu cene zelenih zivica iz prve reprodukcije?
evo i ja sam iz iste price kao Delboy.Ja cu da posadim 100 duznih metara(600 zivica) Da udjem u fazon,pa cu lako ja to prosiriti na 20 redova po 100 metara.Da zapocnemo pa cemo lako. Mislim nemojsljutis....
 
jagodicabobica je napisao(la):
Delboy, sta ti stvarno ocekujes da ces imati na 1ar zemlje? pa to je smesno, ali posto si isplanirao celi budzet, skontao si i da ti na taj ar ne moze stati vise od 500 sadnica, neka ti daju i po 700 grama po sadnici prinosa imaces 350kg jagoda, prodaj ih i po 200 dinara za kilogram, dobices 70 000din, i to u idealnim uslovima, inace, ocekuj manje od toga, nekih 50 000, imas da ulozis najmanje 20 000 dinara ukljucujuci frigo zivice, prskanje, djubrenje, kap po kap bla bla... da li se tebi stvarno to isplati da radis za realnih 30 000:haha::haha::haha:? ne znam kakve su vam plate u Srbobranu ali ako te ovih 30 000din izvuku svaka cast!

a sada jedno pametno pitanje, da li znate kako se krecu cene zelenih zivica iz prve reprodukcije?
jagodicabobica je napisao(la):
Delboy, sta ti stvarno ocekujes da ces imati na 1ar zemlje? pa to je smesno, ali posto si isplanirao celi budzet, skontao si i da ti na taj ar ne moze stati vise od 500 sadnica, neka ti daju i po 700 grama po sadnici prinosa imaces 350kg jagoda, prodaj ih i po 200 dinara za kilogram, dobices 70 000din, i to u idealnim uslovima, inace, ocekuj manje od toga, nekih 50 000, imas da ulozis najmanje 20 000 dinara ukljucujuci frigo zivice, prskanje, djubrenje, kap po kap bla bla... da li se tebi stvarno to isplati da radis za realnih 30 000:haha::haha::haha:? ne znam kakve su vam plate u Srbobranu ali ako te ovih 30 000din izvuku svaka cast!

a sada jedno pametno pitanje, da li znate kako se krecu cene zelenih zivica iz prve reprodukcije?

na 120 kvadrata mislim da moze 1000 sadnica. znaci po tvom proracunu imam jos toliko. :bravo:
taman za kladionicu :D
po meni mi dvoriste zaradi koliko toliko odlicno je, inace ja sam ziveo i zivim bez plastenika(ako si procitao sta sam napisao,a nevidim gde si ti to genije procitao da mene treba da izvuce plastenik) a to mi je dodatna dopuna, plastenilk mi je nesto kao hobi posto mi je u dvoristu pa reko da spojim lepo i korisno, znas ono iz dosade da zaradim koji dinar. bez ikakvog opterecenja i a da zelim ozbiljnu proizvodnju onda bi je i radio, tako da kao pocetnik postavljam pitanja u skladu sa svojim statusom. i naglasio sam ko ima pametan predlog i savet i odgovor napred a vi
zlonamerni i nabedjeni zaobidjite,
inace ako mi jedan plastenik stvori odredjeni profit za dve godine podizem jos 4, a za to vreme naucim zanat, razradim trziste,, i ono tvoje bla bla. kod nasih biznismena kao npr sto si ti je problem sto mislite da se pare zarade za mesec dana :haha: :haha:. ustvari nemas pojma o biznisu ako tako razmisljas, :nono:
 
Hteo bih da zasadim jagodu pod plastenik pa me interesuje kakva je procedura oko pripreme za sadnju i kolika su ulaganja
 
delboj, jagodicabobica je zensko...prvo. A drugo za kvalitet njenih jagoda culo se daleko... Ona to ozbiljno radi i profesionalno. Tako da ako ti ona nesto kaze onda ti je to tako... Ja sam se licno uverio i sve sto radim, radim u savetu sa njom. Mozda jeste malo nadmena ali ima i pravo obzirom da drzi monopol na jagodinskom i okolnim trzistima...
 
pa sta?
neprofesionalac je i to se odmah vidi. omalovazavati nekoga koga ne poznas je ::lose::
veoma je istini blize da ja zaradjujem vise od nje sa sve njenim monopolom i jagodama zajedno ::namigivanje::
pa se ne hvalim i ne omalovazavam nikoga i niciji posao. ako imas savet o temi koja je zadana daj a ako nemas nemoj pomagati molim te.
jagodinka :ppozdrav:
pozdrav svima
 
jagodari jedno pitanje za vas:Imam problem u jagodama,tj.raste mi kroz rupe pored jagoda stalno ''rastavic""ili takozvani "lisicji rep" kako ga ukloniti,sa cim prskati a da ne dodje do ostecenja jagoda...plevio sam ga iz korena 2-3 puta,ali ne vredi...vise odgovora plz...unapred zahvalan.pozz
 
Zoranuros je napisao(la):
jagodari jedno pitanje za vas:Imam problem u jagodama,tj.raste mi kroz rupe pored jagoda stalno ''rastavic""ili takozvani "lisicji rep" kako ga ukloniti,sa cim prskati a da ne dodje do ostecenja jagoda...plevio sam ga iz korena 2-3 puta,ali ne vredi...vise odgovora plz...unapred zahvalan.pozz
pazi ovako, nisam siguran bas koji je to korov ali ti mogu reci da se u jagodama moze koristiti neki od herbicida za uskolisne korove tacno koji i koji je najboli mozes pitati u apoteci. Jedino to ili cupanje, supanje... i tako pa ko pobedi.
 
cupanje ne vredi,probao sam vise puta ali nista,to je kao mali boric sa iglicama pa ih ima na jednoj rupi gde je jagoda po 2-3 biljke mnogo im smetaju...daj te jos odgovora...?
 
ako ima iglice to znaci da je uskolisan korov...to znaci da bi ovi preparati za uskolisne korove trebalo da to odrade bez problema, mogu da vidim koji je preparat najbolji pa da ti javim...pozdrav
 
Jagoda je sirokolisna kultura i neces imati vecih problema da ih lecis od uskolisnog korova primenom fusilade forte eto...sada za doziranje moras u apoteci mislim da ide jako malo mozda litar i po do dva po hektaru, ima jos nekih preparata... iskreno nisam koristio ni jedan. imam korova i ja mada vise izmedju redova tu je glifosav zakon. Ovaj na foliji do jagoda planiram da resim kada pokosim jagode i proredjujem korenove vratove. Evo dok ovo pisem kisa pada i dalje danima vec ne ulazim u jagode...ako ovako nastavi potrulecemo i mi...propasce sve zivo...
 
lelelelelel al ste se vi ovde raspucali :haha: :haha: :haha: :haha: iskljucise mi internet m... im lopovsku a sve sam im platio dok se ja razjasnio meni ode 4 dana neta a vidim da vam nije bilo dosadno na forumu pogotovu delboju i jagodici bobici. MIslim da ovaj forum nije za tako divne rasprave kao sto vas dvoje imate :haha: :haha: :haha: prosto mi sve bilo toplo oko srca dok sam citao vase komentare :haha: :haha: :haha: :haha:.

@Zoranuros
dobro bre zoki dokle ces vise da mucis nas male proizvodjace :haha: :haha: :haha:, za uskolisne korove ti je fuzilejd forte ili fokus ultra, to ti je za uskolisne korove a ne steti jagode ali trenutno to tesko da moze da ti pomogne jer je stalno :kisa: :kisa: :kisa: :kisa: :kisa: :udri: :udri: :udri: :udri:
 
hvala bratko boom,moram da unistim onaj korov ubija me u mozak koliko se nerviram,pa skupljam tako informacije,sta je najbolje...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh