Jagnjeće pečenje - kvalitet i kvantitet zavisno od rase!!!

majilovac je napisao(la):
pitanje je jeli su ljudi probali nesto drugo,tvrdim da rasa neigra ulogu nego hrana a vi pricajte sta hocete
Decko sve igra ulogu , i objekat i klima i ishrana i rasa .
Samo se pitam gde si u mailovcu naso 2 rasna itrece sto je proslo pored il-defranc jagnjad :haha: :haha:
U 99% slucajeva su ti rasni vec melezi , da bi se hvalitetno ispeklo jagnje mora imati dovoljno loja u njemu da bi meso bilo socno i meko , i mora jagnje da bude i odredjene starosti ( sazrelo) zacini mnogo uticu na hvalitet pecenja i mogu mnogo da uticu na hvalitet pecenja .

Post je spojen: [time]1297360580[/time]
_________________________________________________
Ajmo da zakoljemo po jagnje , ja mog mesanca i ti tvog rasnog ( papiri su obavezni da me nebi slagao)
nataknemo na razanj pa pozovemo forumase da ocene koji je jagnje ukusnije .
A ja i ti stavimo po koju ::novac:: cisto da se ja nemucim djabe oko pecenja i zacina ::namigivanje::
 
kod nas se jagnje pece po starom nacinu dobra vatra treba da se dobro razgori i da bude i zara a i vatre pred kraj kada samo zar ostane on se podvice pod jagnje a sto se zacina tice mi nista ne stavljamo samo ga usolimo izvana i iznutra :ppozdrav:
 
Vidis a mi to usavrsili , zacinjujemo jagnjetinu , pa napunimo utrobu bukovacom , 2 kisele jabuke, 2 crna luka 2 cena belog luka stno iseckanog ili prokuvamo djigerice i vratimo unutra i prelijemo sosom od belog vina sa biberom vegetom i solju-so ili upotrebimo zacin za rostilj i piletinu ::namigivanje::
Vatra moze zar biti sa strane ili od ispod , moze biti zatvorena pepelom ili otvorena uz stalno dodavanje cumura , moze od granja a moze i od vinoveloze .
Soljenje i usivanje je tek prica za sebe ::namigivanje::
 
joj ljudi svaka vam cast,kolega kobilje pa dobro majketi sta oces stime da kazes:haha:Ja moju tovnu rasu sam kupio tamo gde je su svi drugi isto kupovali a koliko sam ja upucen i kodvas u kobilju su melezi sa svim i svaci,nebitno kad god hoces mozemo tako,neka jednom drugom isplatimo vrednost jagnjeta
 
to je vec izgubilo smisaojagnjetine sa raznja :D
mi samo gdje jagnje poreno stavimo 2 precage to je nadkoljenica
jos stavljamo sisove to su isjecene cigerice loj pluca nanizani na siljcice koji se zabodu u jagnje :ppozdrav: :bravo: :D
za lozenje koristimo obicna drva a jagnje se pece u svom vlastitom soku
 
majilovac je napisao(la):
joj ljudi svaka vam cast,kolega kobilje pa dobro majketi sta oces stime da kazes:haha:Ja moju tovnu rasu sam kupio tamo gde je su svi drugi isto kupovali a koliko sam ja upucen i kodvas u kobilju su melezi sa svim i svaci,nebitno kad god hoces mozemo tako,neka jednom drugom isplatimo vrednost jagnjeta
Ima jedan drzi cistog il-defrance iz hobija , ostalo je sve mesano cak i na vecini farmi a kamoli kod nas.
Barem cemo napraviti neko lepo druzenje forumasa u nasem kraju , moze i na obali dunava zbog atmonsfere i kupanja , pecanja , mozda se i neki alas pridruzi
 
pa ja mislio ukus mesa gde se samo posoli i na razanj,tako dobijas pravi ukus mesa a ne napunitifa sa svime i svacim jer tu gubi ukus mesa,to je recep na koji nacin mozes peci a svaki kraj ima svoj recept
 
kolega pitanje za tebe rale kada je zadnji put uvezen ile de france u srbiji sem miljka prosle godine,kodmene ima iz francuske ovan jer je ova rasa skoro uvezena pa tek cetri ipo godine je ovan,garantujem da imam cistu rasu,grla su premalo u srbiji da bi se moglo videti sve i svasta,sto kod vinterberga i ile de frace nebi se reklo,cast izuzecima
 
u sapinu kod miljka je najsvezije i vinterberg i ile de frace,nebitno,nisi daleko krajem aprila dodji do mene da vidis kako grla izgledaju jer ce biti jaganjaca stara 2 meseca
 
@Sarbanac.Kolega vidi se da posedujes dobro znanje o pecenju.Jagnje sto tazelie u furunu a prase~danas koljes sutra peces.Nema tajni,samo kvalitetno i pedantno~posao cveta.Kod jagnjeta obavezno preseci vratnu zilu i prebiti pikljeve(zadnje noge) da bi moglo prirodno da se skuplja,da ne puca na rebrima.Ako ga pecete u furuni~u zemljanoj przulji,jagnje nikada ne stavljati na razanj.Peceno je kada blago povucete prednji pikalj a on iskoci iz plecke.BITNO je(bez obzira na rasu) da je jagnje debelo ali ne mnogo lojnjivo~to se dobija hranom.Pa onda dobrog vina ili pive,mada ja ne manisem ni sljivovici i :ppozdrav: :spavam:
 
Odgovor

Ja se kandidujem za predsednika žirija kao glavni degustator. Priznajem da neko bolje zna da može više al ne priznajem da neko voli kao ja mislim na jagnjetinu. Mi pečemo isključivo u hlebnoj furuni.
 
:D vidim da su ko vas vise furune zastupljene dok je u mom kraju razanj glavni :bravo: :ppozdrav:
interesuje me da li vi ostavljate jagnjecu kozu kod nas je to dosta zastupljeno :ppozdrav:
 
Za tu priliku bi bilo dobro peci jare aline derati ga vec osuriti kao prase.Pa kad se ispece prelivati ga njegovim pretopom(vratiti mu ono sto je iz njega izaslo) dok sve ne upije.Pa onda na kockice(malo manje od kutije cigara a ona kozica lepi kao tutkal'.Stavis prst na parce pecenja a ono se zalepi za njega~slatko ko' secer. :ppozdrav:
 
sarbanac je napisao(la):
Ja se kandidujem za predsednika žirija kao glavni degustator. Priznajem da neko bolje zna da može više al ne priznajem da neko voli kao ja mislim na jagnjetinu. Mi pečemo isključivo u hlebnoj furuni.

Ako zelis biti u ziriju moras doneti jedno narucje mladog belog luka , i balonce domaceg vina od ispod komine a danekisni mnogo , mi cemo to vec nekako oladiti u dunavu nekako ::namigivanje::
 
Odgovor

Na ražanj pa u furunu okreće se pola sata polako da ne pregore. Jagnje 35 kg žive vage peče se oko 2 sata dok se ne pokaže koska na plećkama. Pojasni malo to sa kožom jer ja to prvi put čujem.
 
crni tekir je napisao(la):
Za tu priliku bi bilo dobro peci jare aline derati ga vec osuriti kao prase.Pa kad se ispece prelivati ga njegovim pretopom(vratiti mu ono sto je iz njega izaslo) dok sve ne upije.Pa onda na kockice(malo manje od kutije cigara a ona kozica lepi kao tutkal'.Stavis prst na parce pecenja a ono se zalepi za njega~slatko ko' secer. :ppozdrav:
prvi put cujem za ovo, a kada jedes jel jedes i kozu ili je bacas? moram probat ovm da uradim, jeste da ce celo selo reci da sam lud posto to kod nas niko ne radi al ako kazes da je dobro moram probat
 
kod nas se ne suri :D
ali pricali su mi da su jednom ovcu koja je bila iz Srbije osurenu pekli i da ima finu koricu ali meni je guljenje ipak bolje koliku vi jarad koljete
 
Nazad
Vrh