Izgradnja štale za ovce i koze - Sam svoj majstor

  • Začetnik teme brundalo
  • Datum pokretanja
vlado
imas li od onih sitnih kopaonickih dugovunih ovaca ili samo sjeničku?
има две-три,које су остале од деде и бабе,мислим да се на некој слици и виде,али када се ојагње доминира генетика сјеничког овна,тако да јагњад повуку на сјеничке 90% а ту спада и вуна.

послато са sm-g950f уз помоћ тапатока
 

Evo nesto i od mene, poceo pre nekih mesec dana, sve sam, od kopanja rupa,zilivanje stopa, armiranje, postavljanje stubova, dizanje rogova do pokrivanja. Objekat je pokriven, ostaju jos samo jasle da se odrade, kapije. Objekat je pravljen da moze da se produzi, imam u planu uskotro i to.
Pozdravljam sve clanove!!!
 
Koliki je objekat, čime pokrivaš, koja je visina roda na početku i kraju
dužina rogova koja je
Podeli malo informacija.
Uzeo sam eval ploče 150komada i 6m3 gradje samo još vreme fali


Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Objekat je duzine 12m m sirine 11. Visina stubova 3 metra i ovi u sredini 4m. Duzina rogova 6m, 10x12cm/
Pokriveno je salonitom. Trebalo je 90 ploca. U planu mi je da produzim jos 4m kad budem imao vremena.
 
Ma znoji se i onaj iznad sena,bez filca naravno.
Kako je odrađeno ono t na stubu jel samo ekser ili ono ne znam ni kako se to zove,jel su stubovi zaliveni betonom ili je na stopama?
 
Gospodine Davidovicu sagradili ste objekat za svaku pohvalu . Vi ste jedan od retkih koji je dao drvenoj konstrukciji prednost nad metalnom , a sam koncept i sve sto ste uradili kao da ste zavrsili gradjevinsku skolu . Cvaka vam cast.
 
Hvala lepo na ovim recima. Bez persiranja molim. Trebalo je to da bude mnogo, mnogo komplikovanije, sa drvenim klinovima umesto eksera... Steta nisam imao vise vremena, dobro sam i ovo uradio, posluzilo vreme.
 
Oduševljava me komplet nova rezana gradja i pedantnost!!
Do duše ja ću bagremovi stubovi, polovna gradja čamova, i polovne eval ploče, i štafle sam uzeo polovne 8x10cm tako da će samo stope ekseri biti novi
Jbg ovo dobio sve za 400e



Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Ma znoji se i onaj iznad sena,bez filca naravno.
Kako je odrađeno ono t na stubu jel samo ekser ili ono ne znam ni kako se to zove,jel su stubovi zaliveni betonom ili je na stopama?
Ovde ni filc ne bi pomogao, ne stigne da upije toliko vlagu, salonit je majka ili crep ali crepa sam sit za ovu godinu, 4-5 krova sam uradio :D
To se zove cop, copovanje, ima ubacen je stub u vencanicu do pola i ima ramena na koje lezi vencanica na stub i od gore je usrafljeno. A to u T sam namerno tako radio da mogu posle da produzim objekat lakse. To t i vencanica su spojeni sa palamarom i navoj sipkom a vencanica je tacno na pola stuba. Nisam imao vremena kosnike, kolena da radim krenula dobro zima kad sam poceo. Stubovi leze na stope samo, stope su 40 cm iznad zemlje i 60 dole. Na svaki stub ima dva flaha sa strane 5cm sirine, 5mm debljine i dva stafa fi12mm usrafljeno kroz stub i flah.
Razmak izmedju stubova 4 m ali T mu skracuje na 3, znaci nema sanse ni da mrdne a ne da se savije vencanica.
 
Oduševljava me komplet nova rezana gradja i pedantnost!!
Do duše ja ću bagremovi stubovi, polovna gradja čamova, i polovne eval ploče, i štafle sam uzeo polovne 8x10cm tako da će samo stope ekseri biti novi
Jbg ovo dobio sve za 400e



Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
Taj objekat sto se vidi na jednu vodu sto pada sa ambara je od nekih lomova krivih bagrema uradjeno, krov je kao staklo ravan. Stubovi isto bagremovi. Opet sve sam radio, nisam bio pri parama nikako pa sam se skrpio za prvu pomoc, posluzio i vise nego dobro. Samo na rogove kanap i po kanapu i ispravljaj. Podmeces parcad letvi, stafne i po kanapu.
 
Ma znam, rado bih platio nekog da mi to uradi ali traže puno, ja ne stizem od svog posla a matori neće ništa sem hranjenja da radi

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Dejane sve pohvale za objekat, da bude uvek pun! U sredini ćeš uraditi hranidbeni hodnik? Čišćenje mašinsko? Ja sam letos kupio zadnju kašiku sa klipom, sa 539 počistim objekat za 5,6 sati a istih je dimenzija
 
U sredini hodnik, sad cu videti kako i sta. Masinsko ciscenje napravio sam sa cela 3 kapije. Kupio utovarivac pre nedelju dana.
 
Nazad
Vrh