Izdjubravanje stala i farmi

Da li neko ima kanal za izdjubravanje sa skreperom duzine 150m? Zanima me kakav bi skreper trebao za tu duzinu a mogao bi biti i po principu uradi sam.

hidraulički idu do maksimalno 100 m, dok sajlaši idu do 200 (možda i više ali za ovo znam i imam kataloge) prospekt od suevie (max. 150m) http://www.suevia.com/uploads/media/104.0151_Manure_scraper_systems_EN.pdf , westfalia 180 m http://www.westfalia.com/hq/en/bu/f...nt/free_stall_cleaner/with_cable/default.aspx
 
u planu mi je pravljenje jednog objekta za krave 20x7 vezani sistem 1 red pa bi nesto trebao napraviti za izdjubravanje dali raditi bazene ispod ili praviti skreper
 
Da sam na tvom mestu ja bi uradio bazen ispod:ppozdrav:e sad sve zavisi ko sta zeli i ko kako mose po meni ni skreper nije los evo ti mala pomoc
 
hvala za video, nije vazno ko sta zeli nego da bude jeftinije i da radi poso, meni samo da je rijesiti izdjubravanje nebitni kako ovo ostalo nije problem, dali jo ko pravio skreper mislim rucni rad
 
Ovi snimci ta firma je meni radila i vezove i izdjubravanje, samo meni je kosi transporter malo drugaciji nije kao ovaj, a ne brini da je motor slab nije uopste on slab,motor od 3 kw pokrece hidropumpu i te vile. tako da ko bi zele da radi slobodno, a sdruge strane mnogo su povooljniji u odnosu na neke druge firme koje to rade.
 
Kolege, nisam znao gde da postavim pitanje, pa ajde ovde..
Kako se krece cena stajnjaka kod Vas? Da li ide po toni ili po prikolica? Sa Vasim utovarom i prevozom??
 
Kod mene vec nekoliko godina,nekolicina stocara sa vise od dve-tri krave,prodaju IMT prikolicu jednoosovinku za 3.000 dinara.Utovar i prevoz je gotovo uvek na teret kupca.Ali kako ga tovare,to je cudo jedno.Bez malo ga nadzidaju za jos istu zapreminu.
 
Kolege planiram da stavljam skreper u stalu i pravim osocaru,zanima me koje su firme kojima bi se mogao obratiti povodom toga,zvao sam systemline,taurus da li znate jos neke?
 
Da li je izvodljivo na ovaj nacin drzati muzne krave u slobodnom sistemu, i izdjubravati? Cini mi se kao jeftino a jako dobrobitno za zivotinje.
2zhidmc.jpg

Velika ploca sirine 6-7metara sa padom od 6-7-8% po kojoj je razbacana slama, a ispod nje ravan hodnik na koji polako izguravaju slamu i na kome stoje dok jedu(hranidbeni sto je s druge strane kanala u odnosu na kosu ravan na kojoj leze).
 
Pad ne bi smeo da bude veci od 2do 3% max. Na ovih tvojih 7m i padom od 7% krave bi se polomole.
 
Ovde sam procitao za procenat pada. Zanima me drzi li neko muzare u ovakvom sistemu, i kako se pokazao.
3ab2f3f540c868f7f7c677a5af06e54f.jpg


Послато са SM-J730F уз помоћ Тапатока
 
Verovatno je izvodljivo, ali po mojem mišljenju vrlo loše rešenje. Umesto kosog poda staviti liga boksove i rešena stvar. Malo skuplje ali neuporedivo bolje.
 
Ima u nekoj temi,cini mi se nekinod kolega iz Sjenice je pisao o problemima koji su nastajali zbog lezista sa velikim padom.nemoj me drzati za rec mislim da je tad bio u pitanju veci broj pobacaja.
 
Kod mene je jedan dio stale 2% pad i dosta hrapavo beton odraden i to je ok.a drugi dio je takode isti samo beton ugladen i kad se pocnu klizati uplase se pa jos se vise klizu.Razmisljam se da taj dio prelijem sa par cenat betona.
Komsia mi ima gredice gore i ispod bazen...tu ubi smrad osoke
 
Nazad
Vrh