Izdavanje državne zemlje u zakup

Odg: IZDAVANJE DRŽAVNE ZEMLJE U ZAKUP

Bilo je i kod nas pokušaja mutnih radnji ali srećom nas nema puno pa smo bili složni i uspeli da iščupamo. ::svaka cast::
 
Odg: IZDAVANJE DRŽAVNE ZEMLJE U ZAKUP

da li je potrebna neka dokumentacija za ucestvovanje na licitaciji, da li mogu svi da ucestvuju ili samo registrovana gazdinstva?
 
Odg: IZDAVANJE DRŽAVNE ZEMLJE U ZAKUP

I obavezno 0,5ha na svom imenu, redovno zavedeno u gazdinstvo,u katastarskoj opštini gde se licitira zemlja.
 
Odg: IZDAVANJE DRŽAVNE ZEMLJE U ZAKUP

kazi te mi kako je moguce da drzavnu zemlju zemljoradnicka zadruga izda trecem licu u zakup tu zemlju
 
Odg: IZDAVANJE DRŽAVNE ZEMLJE U ZAKUP

Kod nas je sve moguće. ::namigivanje::
Napravi se ugovor o saradnji i onda je sve po propisu.
 
Odg: IZDAVANJE DRŽAVNE ZEMLJE U ZAKUP

ta zemlja se nalazi u brazbi samnom i sa jedne i sa druge strane ja sam na sredini , vec 4godina kako rade drugi ljudi i ta zemlja se ne pojavljue na licitaciju posto se vodi da je nekada bila pod sistemom za navodnjavanje bio sam i u opstini i kod poljoprivednog inspektora i nikom nista
 
Odg: IZDAVANJE DRŽAVNE ZEMLJE U ZAKUP

@Petru,

Kod nas se sve moze, meni je ,,neko" jesenas uzorao 6,5h drzavnog zakupa, kad bih hteo da baci djubrivo i da poseje a ja da skinem :D Pravi se lud, ni naftu za oranje necu da mu dam :nono:
Mislim da je kod nas najveca kaubojstina oko drzavne zemlje, neke table idu na 20 godina, a neke ni ne idu na licitaciju............ sta reci :sta:
 
Odg: IZDAVANJE DRŽAVNE ZEMLJE U ZAKUP

techa je napisao(la):
@Petru,

Kod nas se sve moze, meni je ,,neko" jesenas uzorao 6,5h drzavnog zakupa, kad bih hteo da baci djubrivo i da poseje a ja da skinem :D Pravi se lud, ni naftu za oranje necu da mu dam :nono:
Mislim da je kod nas najveca kaubojstina oko drzavne zemlje, neke table idu na 20 godina, a neke ni ne idu na licitaciju............ sta reci :sta: u ilandza i jeste ta zemlja prema dtd druga duz , sta reci doci cemo imi na red kad oni polako puknu
 
Poz

Pomoc da pojasnimo neke stvari!
znaci pred licitaciju je potrebno:
Potvrda iz PIO zavoda i potvrda iz trezora o registrovanom gazdinstvu ?

Recimo da se na primer licitira 500Ha na 10 parcela po 50 Ha!
Pocetna cena 10000,- din/Ha

Elem, ja sad hocu da uzmem 100Ha ( ali naravno neznam koje ce to parcele da budu i svejedno mi je )

Kako protice licitacija po sadasnjem zakonu regularno, tj kako ja dolazim do mojih 100Ha?

Hvala
 
procitao sam temu od pocetka i imam pitanje dali ste vi vec doboli od ministarstva ugovore o zakupu , posto mi jos nista nismo dobili. a placen je ceo iznosprosle godine u novembru
 
gogi666 ako imas para uplatis avans na sve licitirane parcele pa koja upadne em onda imas adut za cenkanje sa drugima
 
Znaci za svaku njivu mora se pre licitacije uplatiti 10% ako hocu svaku da licitiram?
 
Da da razumem, ali to je bas siguran sisten za tajkune!?!!!
Kod nas u selu ima oko 650Ha , odakle sitnom seljaku tolike pare koji hoce mozda 20-30Ha?
 
Sedi u svom ataru i budi zadovoljan sa tim što radiš.Tamo se širi jer je to razumno,a i mirna ti i glava i leđa.
 
Šta će se desiti ako se na licitaciji neka njiva ne proda (npr loša klasa zemlje, velika početna cena, mala površina, daleko od sela) pa tu njivu nastavi da radi neko ko ju je do sada radio? Jel postoji neka kazna za obradu zemlje koja nije zakupljena?
 
Nazad
Vrh