Izdavanje državne zemlje u zakup

Uvek je bilo cija je lopta taj igra fudbal. Mogla se samo prebaciti u odgovarajucu temu. Sto se tice izdavanja drzavne zemlje u zakup mi jos nismo dobili pravosnazna resenja, samo smo potpisali ugovore. Da napomenrm da je licitacija bila jos u novembru. Kako je u drugim opstinama?
 
Blago vama vi ste bar imali licitaciju,kod nas su pola onih manjih,a pravih stocara odjebali,a one fukare sa laznim farmama koje kakvih zivuljki su uzeli skoru svu zemlju.Za ratare ostali neki jendeci,vrzine i ko zna kakve joz rupcage i divlje deponije.
 
Svuda je problem sa stocarima. Kod nas je bila ovakva praksa.... I veliki i mali stocari su dobili zemlje proporcionalno sa brojem grla koliko imaju. Dobili su uglavnom dobru zemlju, ali i 20tak % losije tj pasnjake, trstike i mocvare. Uglavnom su od toga odustali pa se ta zemlja nasla na licitaciji i dala laznu sliku kako ima zemlje. Zato i kazu u Vojvodini ima hiljade i hiljade hektara koji se ne obradjujuTa zemlja nije izdata ni u drugom krugu, ali oni kazu ostalo je toliko i toliko neizdate zemlje. Inace sto je bilo ostalo posle stocara i bilo zglavno otislo je u prvom krugu uglavnom po pocetnoj ceni.
 
Svuda je problem sa stocarima. Kod nas je bila ovakva praksa.... I veliki i mali stocari su dobili zemlje proporcionalno sa brojem grla koliko imaju. Dobili su uglavnom dobru zemlju, ali i 20tak % losije tj pasnjake, trstike i mocvare. Uglavnom su od toga odustali pa se ta zemlja nasla na licitaciji i dala laznu sliku kako ima zemlje. Zato i kazu u Vojvodini ima hiljade i hiljade hektara koji se ne obradjujuTa zemlja nije izdata ni u drugom krugu, ali oni kazu ostalo je toliko i toliko neizdate zemlje. Inace sto je bilo ostalo posle stocara i bilo zglavno otislo je u prvom krugu uglavnom po pocetnoj ceni.
kažu zato što opštinari pojma nemaju šta izdaju .
Kod nas je sve vraćeno u restituciji,a ostalo dobili stočari iz drugih kat. opština a domaći kao ja smo dobili visuljka,e sad samo da prođe godina pa da se zna koje je vraćeno na restituciji jer su stočari u posedu,uglavnom šta je vraćeno to je i prodato.
 
Kod nas je teska muvacina sa zemljom. Stocari u dilu sa svima za 100e po ha izdaju dobijenu zemlju. Nesto uzmu a nesto i daju drugima. Sto si blizi vlasti bolju zemlju dobijes. Tako to ide, ili u drugom slucaju pojedinci urade zemlju plate nekom , i onda komisija samo skine parcele sa spiska bez objasnjenja.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Čekaj samo da je đurđinčani ili žedničani lociraju, biće to obrađeno! A gde je tačno ta njiva? :ROFLMAO:
Čudi me da je neobrađena....
 
Синиша, Каже колегиница да је вероватно тај део.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Ja sam prosao danas tamo,svi misle da je to Prazicevo verovatno a on je poznat da do 15. juna ne pocinje sa obradom pa verovatno zbog toga :D

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
 
Nazad
Vrh