Isplativost i zarada gajenja povrća u plastenicima!!!

Jedno je proizvoditi, a sasvim drugo prosipati savete. :cao:
Ako se ovim tempom nastavi, na zalost u buducnosti nece
mali poizvodjac, vise raditi ovaj posao.
 
I ja to isto kazem kao sto su napravili od govedarstva i otkupa mleka 1999 godine su padale bombe s neba a kamioni su se utrkivali da pokupe pomuzeno mleko.Posle 10 god nemamo bombe imamo demokratiju na sve strane ali nemamo krave,ali zato imamo goveda gore u vladi :cao:
 
Te 99' smo imali krave i predavali mleko, vise se
isplatilo nego deset godina kasnije.
Pocetkom 00' smo sve rasprodali, pa neka muze
neko drugi. Ne jedem vise mleko, porastao sam dovoljno. :cao:
A, osecam i paradajz da cu zamrzeti. :udri:
 
Kurkela, topalovic, da ne bude zabune, ja izuzetno cenim vas obojicu kao proizvođače ali i kao ljude koji hoće da pomognu, vaš rad i rezultate posebno a mislim da su ovi "novi" načini jedno od rešenja da se opstane u vremenima kad ne znamo s koje strane i šta nam sve spremaju ovi gore :ppozdrav:
 
Nema zabune, :D
Tu smo da razmenimo misljenja i pomognemo jedni drugima.
Nema niko razlog da se ljuti na bilo koga.
I Topalovic, i ja pisemo cinjenicno stanje, u povrtarstvu.
A, stanje je i ovako vrlo nepovoljno i bez dodatih '' nacina''
da se unapredi proizvodnja.
Malo je ovde proizvodjaca, koji sede i pisu o proizvodnji.
Pa se toliko nevide problemi.
Najveci od svih je nebriga o domacem proizvodjacu.
Svi su pusteni niz vodu. To ne :nono:
Velko ulaganje, jos veci rad, i niz drugih dodatnih problema.
Kada vam mala sacica proizvodjaca sa foruma , koja nemoze sa svojom proizvodnjom
nahraniti ni omanju varosicu kaze,
ovo nece izaci na dobro, po proizvodjace.
 
srbijadamus je napisao(la):
Hvala ,stoga i pokusavam da promenim stanje stvari radim na provodadzisanju ,ubedjujem ove nesretene devojke da se udaju na selo .
Jedna mi je upravo rekla da je niko nije tretirao tako kao sto je tretiraju na selu udaje se sledece nedelje na selo trudna je.
Odradio sam i par poslova i dobio sam izvoznicki broj za sir i organsko povrce (sve radim dzabe i bez koristi ,naravno onoliko koliko mogu da odvjim vremena )

hehehe
nisu je tretirali u zasticenom prostoru jos....to ide posle udaje.....
ce da bega glavom bez obzira :))))))
Post je spojen: [time]1294603218[/time]
_________________________________________________
srbijadamus je napisao(la):
Ne niste u pravu .Evo na primer ko zavrsi elktrotehnicki fakultet u Beogradu smer programiranje ,ukoliko nije u stanju da se prilagodi(citaj nauci jos bar tri programska jezika nema posla )
Tako ti je u svemu .Ne baziraj se na domace trziste ,baziraj se na Bosnu,Madjarsku,Uzbekistan bilo gde samo ne na Srbiju .Postoji nacin da se za mesec dva dobiju izvoznicki brojevi sve ostalo je formalnost .
Imate skajp ,imate slobodan pristup berzama .Cak i najmanje kolicine su vredne rada.

ojha...
svaka ti je ka njegoseva....
nisam dugo bio ovde pa rekoh da prokomentarisem po koji post koji mi se svidja a i poneki koji mi se ne svidja......neko vreme se bavim otkupom i plasmanom povrca a ove godine pocinjem polako i ja prljati ruke...
sve u svemu, najveci problem u srba je neznanje, bar koliko sam ja video....ono sto se vidi na njivi je ono sto kaze kolega:
JuRa je napisao(la):
srbijadamus
Ne bilo ti tesko ajde nam ti to pojasni onako korak po korak jer bar ja nisam zavrsio elekrrotehnicki fakultet i ovo kucam jednim prstom.Mogao bi da nam kazes koje sorte radis i tako to zmas vec.Ako samo treba taj broj onda smo na konju a za berzu treba po meni malo vise od toga,npr 20-ak tona paradajza nedeljno ili mozda ja gresim.
im ne mozemo konkurisati u mnogo stvari prvo mi malo ucimo i malo znamo ,drugo oni traze svoje uslove,moramo ponuditi ono sto nemaju po nasim cenama .Ne cekajte kupca ,vec sami tokom zime kada se ne radi previse zagrizite i dobite taj broj(izvoznicki) .

sve se izvozi na sleper.....manje ne pije vode zbog visokih cena prevoza i rezija
nebih se ja zavaravao kao pocetnik snovima o izvozu....kad nas su na zalost proizvodjaci sitni, neorganizovani i pre svega slabo edukovani.....
 
ja mislim da kod nas nije ni bila neka veca edukacija do sad. Gde i ko je obracao paznju na nase seljake,samo su bili prepusteni sami sebi.Neka se obezbedi trziste i solidna cena da ne budemo na gubitku pa ce biti iproizvodjaca i dobrih proizvoda do mile volje .Nama fali dobar plasman a ne rad. ::novac:: ::svaka cast::
 
Nesto mislim i citam vase komentare pa niko nedaje konkretan odgovor na pitanje dali se isplati plastenicka proizvodnja i dali se od toga moze ziveti,tjst zaradjivati bar jedna platica od 250e sa nekom minimalnom povrsinom od 100m2 pod uslovom da prizvodnja traje citavu godinu.Da podsetim ja sam laik za sve vas u ovom poslu ali interesujeme koliko ovo moze biti pouzdan izvor prihoda za jednu porodicu.
 
knez je napisao(la):
Nesto mislim i citam vase komentare pa niko nedaje konkretan odgovor na pitanje dali se isplati plastenicka proizvodnja i dali se od toga moze ziveti,tjst zaradjivati bar jedna platica od 250e sa nekom minimalnom povrsinom od 100m2 pod uslovom da prizvodnja traje citavu godinu.Da podsetim ja sam laik za sve vas u ovom poslu ali interesujeme koliko ovo moze biti pouzdan izvor prihoda za jednu porodicu.
Na 100m2 mozda mozes da zaradis 25e u proseku mesecno,ali 250 nikako ::namigivanje::
 
Na 100m2 mozda mozes da zaradis 25e u proseku mesecno,ali 250 nikako ::namigivanje::
[/quote]
Hoces da kazes dac se ispod 1000m2 neisplati baviti ovim poslom:haha:
 
Otprilike tako nekako.Mislim, ako planiras to da radis i treba da pocnes sa 100m2,ima mnogo toga u praksi da se nauci sto nema u literaturi,pa i ako kiksnes u necemu, sto ce se sigurno desavati,to nije tako strasno kao na vecu kolicinu
 
Pozdrav svima...
Čitao sam dosta vaših komentara,a pogotovo ovaj od kneza me je zainteresovao jer i ja imam namjeru da se bavim proizvodnjom povrća u plastenicima.
Za početak razmišljam o nekom manjem plasteniku oko 100m2.U njega razmišljam da zasejem paradajz pa me intresuje koliko struka paradajza mogu da zasadim na toj površini,i koliko se kilograma dobija po 1m2,koliko traje od rasdjivanja paradajza do berbe :sta:
Ko mi da konkretan odgovor časim ga :ppozdrav:
:cao: svima
 
Prvo uradi analizu zemljišta. Obavezno kaži ljudima koji vrše analizu šta planiraš da seješ. Oni će ti reći dali bi trebalo zemlju obogatiti nečim pre sadnje. Tablicu za sejanje imaš da pogledaš na jednoj od predhodnih strana na ovoj temi.
Od rasadjivanja do berbe tačan broj dana nemože niko tačno da ti kaže. Isto važi i za kilograme po kvadratu. Ima premalo informacija.
Naprimer nisi naveo koju sortu planiraš da seješ.
Nezana se koliki broj sunčanih dana će biti u perijodu od sejanja rasada do berbe.
Nezna se kvalitet zemljišta.
Nezna se čime planiraš da prihranjuješ biljke.
Obrati pažnju na kvalitet vode koju koju koristiš za zalivanje. Ako baš nemožeš da izbegneš česmovaču neka bar odstoji jedan dan u nekoj velikoj posudi. Ako je ikako moguće izbegni česmovaču.
Dali znaš kako se pravilno kidaju zaperci.
Metalnu konstrukciju obavezno uzmi nipošto plastičnu. Pazi da ti ne uvale neku lošu foliju.
Pre nego što kreneš prikupljaj znanje.
Izbegavaj razne otrove, tim povrćem će i tvoja porodica da se hrani.
Budi strpljiv i uporan kad nešto krene naopako. Ne odustaj.
Ne zaleći se dok ne prikupiš dovoljno informacija.
Moja uzrečica je: ŠTO VIŠE ZNAM, SVESTAN SAM KOLIKO NEZNAM.
Čovek se uči dokje živ. Čak i kad budeš postigao dobre rezultate nemoj prestati da prikupljaš nove informacije.
Sretno.
Post je spojen: [time]1296142461[/time]
_________________________________________________
knez je napisao(la):
Nesto mislim i citam vase komentare pa niko nedaje konkretan odgovor na pitanje dali se isplati plastenicka proizvodnja i dali se od toga moze ziveti,tjst zaradjivati bar jedna platica od 250e sa nekom minimalnom povrsinom od 100m2 pod uslovom da prizvodnja traje citavu godinu.Da podsetim ja sam laik za sve vas u ovom poslu ali interesujeme koliko ovo moze biti pouzdan izvor prihoda za jednu porodicu.

Ukoliko neki novac na toj kvadraturi hoćeš da zaradiš samo ti jedna opcija preostaje.
Između tebe i krajnjeg kupca nesme biti posrednika.
Dakle ti i tvoja porodica, u isto vreme morate biti i proizvođači i prodavci.
Koliko je moguće na toj kvadraturi što raznovrsnijih proizvoda.
Trebaće ti pomoć bar još jednog člana porodice.
Koliko novca se može zaraditi to zavisi od slučaja do slučaja.
Koliko imaš konkurencije oko sebe. Od toga ti zavisi koju cenu možeš postići.
Kolike ćeš prinose po kvadratu postići.
Ukoliko sve bude ok novac sigurno možeš da zaradiš.
E sad koliki novac zavisi od prinosa i plasmana.
 
Prvo uradi analizu zemljišta. Obavezno kaži ljudima koji vrše analizu šta planiraš da seješ. Oni će ti reći dali bi trebalo zemlju obogatiti nečim pre sadnje. Tablicu za sejanje imaš da pogledaš na jednoj od predhodnih strana na ovoj temi.
Od rasadjivanja do berbe tačan broj dana nemože niko tačno da ti kaže. Isto važi i za kilograme po kvadratu. Ima premalo informacija.
Naprimer nisi naveo koju sortu planiraš da seješ.
Nezana se koliki broj sunčanih dana će biti u perijodu od sejanja rasada do berbe.
Nezna se kvalitet zemljišta.
Nezna se čime planiraš da prihranjuješ biljke.
Obrati pažnju na kvalitet vode koju koju koristiš za zalivanje. Ako baš nemožeš da izbegneš česmovaču neka bar odstoji jedan dan u nekoj velikoj posudi. Ako je ikako moguće izbegni česmovaču.
Dali znaš kako se pravilno kidaju zaperci.
Metalnu konstrukciju obavezno uzmi nipošto plastičnu. Pazi da ti ne uvale neku lošu foliju.
Pre nego što kreneš prikupljaj znanje.
Izbegavaj razne otrove, tim povrćem će i tvoja porodica da se hrani.
Budi strpljiv i uporan kad nešto krene naopako. Ne odustaj.
Ne zaleći se dok ne prikupiš dovoljno informacija.
Moja uzrečica je: ŠTO VIŠE ZNAM, SVESTAN SAM KOLIKO NEZNAM.
Čovek se uči dokje živ. Čak i kad budeš postigao dobre rezultate nemoj prestati da prikupljaš nove informacije.
Sretno.

Bravo ::svaka cast:: ::svaka cast::
Odlično uputstvo za svakog početnika.
 
Zexfot je napisao(la):
Prvo uradi analizu zemljišta. Obavezno kaži ljudima koji vrše analizu šta planiraš da seješ. Oni će ti reći dali bi trebalo zemlju obogatiti nečim pre sadnje. Tablicu za sejanje imaš da pogledaš na jednoj od predhodnih strana na ovoj temi.
Od rasadjivanja do berbe tačan broj dana nemože niko tačno da ti kaže. Isto važi i za kilograme po kvadratu. Ima premalo informacija.
Naprimer nisi naveo koju sortu planiraš da seješ.
Nezana se koliki broj sunčanih dana će biti u perijodu od sejanja rasada do berbe.
Nezna se kvalitet zemljišta.
Nezna se čime planiraš da prihranjuješ biljke.
Obrati pažnju na kvalitet vode koju koju koristiš za zalivanje. Ako baš nemožeš da izbegneš česmovaču neka bar odstoji jedan dan u nekoj velikoj posudi. Ako je ikako moguće izbegni česmovaču.
Dali znaš kako se pravilno kidaju zaperci.
Metalnu konstrukciju obavezno uzmi nipošto plastičnu. Pazi da ti ne uvale neku lošu foliju.
Pre nego što kreneš prikupljaj znanje.
Izbegavaj razne otrove, tim povrćem će i tvoja porodica da se hrani.
Budi strpljiv i uporan kad nešto krene naopako. Ne odustaj.
Ne zaleći se dok ne prikupiš dovoljno informacija.
Moja uzrečica je: ŠTO VIŠE ZNAM, SVESTAN SAM KOLIKO NEZNAM.
Čovek se uči dokje živ. Čak i kad budeš postigao dobre rezultate nemoj prestati da prikupljaš nove informacije.
Sretno.
Post je spojen: [time]1296117261[/time]
_________________________________________________
knez je napisao(la):
Nesto mislim i citam vase komentare pa niko nedaje konkretan odgovor na pitanje dali se isplati plastenicka proizvodnja i dali se od toga moze ziveti,tjst zaradjivati bar jedna platica od 250e sa nekom minimalnom povrsinom od 100m2 pod uslovom da prizvodnja traje citavu godinu.Da podsetim ja sam laik za sve vas u ovom poslu ali interesujeme koliko ovo moze biti pouzdan izvor prihoda za jednu porodicu.

Ukoliko neki novac na toj kvadraturi hoćeš da zaradiš samo ti jedna opcija preostaje.
Između tebe i krajnjeg kupca nesme biti posrednika.
Dakle ti i tvoja porodica, u isto vreme morate biti i proizvođači i prodavci.
Koliko je moguće na toj kvadraturi što raznovrsnijih proizvoda.
Trebaće ti pomoć bar još jednog člana porodice.
Koliko novca se može zaraditi to zavisi od slučaja do slučaja.
Koliko imaš konkurencije oko sebe. Od toga ti zavisi koju cenu možeš postići.
Kolike ćeš prinose po kvadratu postići.
Ukoliko sve bude ok novac sigurno možeš da zaradiš.
E sad koliki novac zavisi od prinosa i plasmana.

Kratka upustva ali vrlo poučna i svi koji rade ovo treba da pročitaju. ::svaka cast::
 
Pozdrav svima.
Ja sam nov na forumu.
Pročitao sam svaki post i sve je to OK.
Planiram da se bavim plasteničkom proizvodnjom ali neznam osnovne stvari pa bi hteo da mi neko pomogne.
Odnosno hteo bih da zanam svaki korak od početka:
1. Kako dezinfikovati zemljište?
2. Koji rasad koristiti za plastenike bez grejanja (paradajz i krastavac)
3. Kada se počinje sa rasadjivanjem? (koji mesec ....)
4. Kako održavati tek rasađenu kulturu(prihrana, prskanje...)......

Hvala.

Izgleda da nisi procitao pravila na forumu prilikom registracije prvo se predstavis u temi ko si ,sta si ,cime se bavis ,ako ne mozes da snadjes onda prati link http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.0P.S Topalovic
 
Zdravo svima!
Ja sam novi ovde i mene kao i mnoge interesuje isplativost gajenja u plastenicima, i da li se od plastenika 250 m kvadratnih moze zaraditi mesecno oko 40000 din. Naravno znam da na to uticu mnogi faktori,ali recimo da bih gajio paradajz,salatu putericu,lollo biond,lollo rosso, blitvu,pa mozda i rukolu i neko zacinsko bilje. sve ovo su mi neke opcije koje bih uzgajao. Za svaki savet unapred hvala!

Isto vazi za nove clanove koji su se registrovali predstavljanje u temi http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.0 P.S Topalovic
 
kelekele je napisao(la):
Zdravo svima!
Ja sam novi ovde i mene kao i mnoge interesuje isplativost gajenja u plastenicima, i da li se od plastenika 250 m kvadratnih moze zaraditi mesecno oko 40000 din. Naravno znam da na to uticu mnogi faktori,ali recimo da bih gajio paradajz,salatu putericu,lollo biond,lollo rosso, blitvu,pa mozda i rukolu i neko zacinsko bilje. sve ovo su mi neke opcije koje bih uzgajao. Za svaki savet unapred hvala!


Isto vazi za nove clanove koji su se registrovali predstavljanje u temi http://poljoinfo.com/index.php?topic=2.0 P.S Topalovic

mnogo toga bi ti hteo u 250m2. Neide to tako.
40000 mesecno x 12 meseci=480000=4800e godisnje. :nono:
 
Gospodo moja draga
Da bise zaradio nekakav novac prvo mora poprilicno da se ulozi.
drugo mora poprilicno da se zna
trece mora poprilicno da se radi(6dana po 10 sati)
treba jos mnogo kockica da se sklopi da bi tu imalo para.
E sad vidite prvo sta mozete od toga da uradite i obezbedite pa razmisljajte o nekoj zaradi.jedan veliki plastenik moze da da od 300do 2000 evra,a vi kao pocetnici mozete racunati sa 600-700 evra otprilike.
prosetajte se do nekog dobrog proizvodjaca pa pogledajte malo sta vam sve treba.Niko ne ceka bas vas da vam da pare ne ide to tako.preprodavci cekaju samo da uzmu sto jeftinije i briga ih za vas i vase zelje.Morate se sami izboriti za mesto pod suncem i to radom a ne matemetikom koliko cu da zaradim na papiru.To obicno nema veze sa stanjem na terenu
 
Svi pocetnici, koji imaju volju i ::novac:: da uloze
treba da znaju, da to nije tako jednostavno (mozda nekom izgleda citajuci postove).
Treba dosta vremena, truda,,, da se sve savlada i dodje do zarade.

Dobro razmislite. :cao:
 
Nazad
Vrh