Ishrana tovljenika

pa lepo sam rekao da okrunim kukuruze znaci ide samo zrno nema efekta sa sapurinom to je vise hrana za bikove onda krupim to uglavnom ide na sito 11mm vlaga mu je 30-35% sipam po jeno 500kg u boks pa se izgazi pa onda ponovo i tako u krug dok ga ne napunim pokrijem najlonom i pesak gore koristim je posle 45 dan amada ja praktikujem 60 dana ima je jos uvek uslikacu je a i mislim da ima negde slike u nekoj temi ali nacicu ih ja pa cu postaviti
34ha1qq.jpg
2ykyft3.jpg
2iapzs6.jpg
 
Sa dodajete uz ovu vasu silazu?
Soju, premiks...
Planiram ove godine da iscekicam sa cokovom nekih pedesetak dzakova kukuruza za svinje.
Cisto radi probe.
Kod nas tako ljudi rade za krave, tovnu junad.
Samelju sa cokovom i spakuju u najlon dzakove.
 
ne dodajem kad je pravim nista nego je kasnije ubacujem u mesaonu i dodajem zavisi sta vec imam da li super za svinje ili soja i premiks zavisi,probao sam ja jedne susne godine kad bas nije bilo kukuruza da meljem ceo klip ali to nije nista lose je to za svinje slabije napreduju
 
JEDNO "GLUPO" PITANJE: Imam dva tovljenika(oko60kg) "u kućnoj radinosti" i trenutna cena kuku me j..., pa sam uzeo gebijev završni koji ispadne 28din/kg, njihov premiks od 37% i stočno brašno. Ovo mešam 4:1:2. O završnoj ceni ne smam ni da razmišljam. Bitno je da prežive do ladnoće-da mogu u sušnicu. Pitanje je sledeće: DA LI NEKO IMA IDEJU ZA JEFTINIJI TOV (pokg) n-. napominjem da od svojih resursa imam ograničene količine čičoke i silažnog kukuruza...

Izvinjavam se ako nisam dovoljno isčitao forum..
 
Poslednja izmena:
Najjeftinija varijanta druze je da ne kupis nista osim premixa eventualno, ali posto su ti resursi ograniceni kao sto si rekao mislim da je jeftinije
da ides kod mesara po toliko mesa koliko ti treba..ne zezas se sa pripremom,.. ne smrdis,...ne smrde, itd...veruj mi znam iz iskustva
 
Najjeftinija varijanta druze je da ne kupis nista osim premixa eventualno, ali posto su ti resursi ograniceni kao sto si rekao mislim da je jeftinije
da ides kod mesara po toliko mesa koliko ti treba..ne zezas se sa pripremom,.. ne smrdis,...ne smrde, itd...veruj mi znam iz iskustva
Ali u mesari neces kupiti malo cvaraka,domacih kobasica,slanine sapunjare,sunke lepo osusene....nego samo snicle i krmenadle,ja 2 god nisam imao svinje,i zazeleo sam se kozure :DDD
 
JEDNO "GLUPO" PITANJE: Imam dva tovljenika(oko60kg) "u kućnoj radinosti" i trenutna cena kuku me j..., pa sam uzeo gebijev završni koji ispadne 28din/kg, njihov premiks od 37% i stočno brašno. Ovo mešam 4:1:2. O završnoj ceni ne smam ni da razmišljam. Bitno je da prežive do ladnoće-da mogu u sušnicu. Pitanje je sledeće: DA LI NEKO IMA IDEJU ZA JEFTINIJI TOV (pokg) n-. napominjem da od svojih resursa imam ograničene količine čičoke i silažnog kukuruza...

Izvinjavam se ako nisam dovoljno isčitao forum..
pa sta ce ti super, dovoljna je i ta smesa ako neces da ih forsiras, taman ti je to do Decembra kad ces ih verovatno i klati, daji im to cisto, malo sto ostane hleba potopis u masnocu, tamo-vamo malo posolis, trave ako ima mlade lepe i eto ti super zimina, ako hoces da te ne kostaju puno, a da kupujes komponente sta god da ubacis docice te slicno, koliko para toliko muzike, ne mozes od nista napraviti nesto, ali od malo po malo moze nesto i da bude :ppozdrav:
 
molim uvazene clanove za savet laik sam sto posto.Koliko bih procenata proteina soje mogao zameniti mesnim kostanim brasnom. Pa m.kostano kupujem za 20 rsd a soju nemam ispod 60
 
Uspeo sam nekako da dodjem do svezih pomija, imam svaki dan od 4 do 6 jupolovih kanti punih kuvanih obroka,mesa,salata,hleba i cega sve nema.. Imam 6 tovljenika od 40 do 70 kila i krmacu sa prasicima koje treba da zalucujem.. Jedu pa rasturaju, prezadovoljan sam.. Potrosim jednu ipo kantu za njihov ceo obrok s tim sto ne mogu da pojedu sve.. Morao sam nesto da menjam posto svu hranu kupujem i troskovi su mi veliki.. Dok su sad svedeni na minimum..
 
Molim iskusnije za savet.Kupio sam 400 kg masti iz jedne pecenjare i ja to zamesam u mesalici onda dajem svinjama dal to mozi na neki nacin da im steti
 
U principu ne može, ali te masti sadrže u sebi štetne materije u tako da ih životinje ugrađuju u svoja tkiva i samim tim mi kao krajnji korisnici tog mesa to unosimoitako reći postepeno se "trujemo". Takođe tako hranjene svinje umeju da budu masnije a masno tkivo može da ima specifičan ukus.
 
Hranim svinje (oko 30 kg) sa ibeka panto MS 20 superom i na deset kila dodam oko 25 kg cistog kukuruza. Svinje lepo napreduju ali mi nesto mnogo spavaju. Da nesto ne valja kojim slucajem?
 
Sto vise spavaju tj sto vise miruju ili su neaktivne....bolje napreduju tako da te to ne zamara puno.Idealan tov je kada se tovljenik tovi u kavezu i nema mogucnosti da se krece ali je to i skupo drzanje jer treba napraviti poprilicno bokseva,to mu dodje kao kavez za prasenje.Nista se nesekiraj ako lepo jedu neka te nista nebrine...:spavam:
 
kukuruz 54.8
jecam 10
stocno brasno 10
lucerkino brasno 2
stocni kvasac 1
riblje brasno 3
sojina sacma 12
suncokretova sacma 4
dkf 0.8
stocna kreda 1
stocna so 0.4
premiks 1
 
Treba mi jedna informacija,ako neko moze da mi pomogne:gde mogu kupiti treber trenutno i po kojoj ceni?
 
Nazad
Vrh