ishrana svinja

Bolje se cuva mleveni jer nema opasnosti od ostecenja dzakova, kad je u zrnu i samo zrno moze da ga probusi i tu gde udje vazduh obavezno se pojavi budj.
Sto se tice ishrane raznih kategorija svinja mozes slobodno da hranis sve , od nezalucenih prasadi do tovljenika i priplodnih grla.
 
moraš staviti malo krupnije sita na mlin...da ne lepi
kao što kaže milan u mačvi su redovi u dvorištu sa džakovima veoma česta slika
mada ja za skladištenje u zrnu čekam da se spusti vlaga pa ide na ploču
 
Pa dobro ti imas svoj kombajn i mozes da tempiras kad hoces.
Ja sam pre 4 godine uzimao iz Tavankuta po 2 vagona sa 22% vlage i plus moje i to sve pakovao na dvoriste ,da si samo video koje su to barikade oko kuce bile.
 
lepo je to ali....djakovi moraju da budu plasticni,,,nesme vazduh da dospe do smese..jer ako dodje u dodir sa vazduhom,,,mozes ribe da nahranis sa tim kukuruzom.

- - - - - - - - - -

zaboravih...za ishranu svinja nije preporucljivo da se melje krupno,zasto,pa prosto zbog toga sto nece moci dovoljno da iskoristi hranu tj da svari,tako da ces posle morati opet kroz mlin.
 
Pa naravno plasticni (najlonski), dobro vezi i kad budes pakovao nemoj ici vise od 4 reda u visinu.
I jos nesto ,kad pakujes dzakove gledaj da onaj rub (sastav) gde je dzak zavaren bude vodoravan ,ako je uspravan zna da dodje do naprezanja i odlepljivanja .
none 73 @
ma nije to toliko krupno da ga nece svinje iskoristiti i jos plus to prolazi i fazu fermentacije pa je samim tim i lakse svarljivo.
 
E Grujo pa u tom kukuruzu samo ako je ekstremna vlaga ubudjace se za mesec dana.. mi smo ove godine kukuruz za ekstra vlagom od 20.5 drzali u dzakovima od najlona nekih mesec dana i nije bilo problema.. posle smo poceli trositi...
 
@milan971
posto nema iskustva sa takvim lagerom kukuruza . dali moze da se sameljaponovo .. ??? nece da lepi pri mlevenju na sitnije sito ????
Ne, vrlo tesko ide ponovo da se melje, lepi na sito,ma tesko, a i nemas potrebe da ga ponovo meljes, prasici,svinje u tovu, krmace, sve ga vrlo rado jede, a i inace ne sameljes bas toliko krupno.
 
Nisam bio tu ,ali dobio si odgovor od mojih zemljaka i ako smo "juce" poceli da se bavimo poljoprivredom ,sto kaze -japanac.
Imas li gde da proveris vlaznost tog kukuruza i odmah cu ti reci kakav ce biti?
Idealna vlaga za taj nacin cuvanja je 18-22% ,ako je vlaga veca cuvanje je isto sigurno i dugotrajno samo sto je teze mleti i ima malo jaci miris silaze(mlecna kiselina).
A ako je kukuruz suvlji onda moze da se lageruje i bez dzakiranja samo u tanjem sloju.
 
grujo da li bi moglo suv leba da usitnim i kukuruzom da pomesam pola pola dest kg paten co za 100 kg hrane za prasad posle 15 kg krmace navikle pa sad jedu hleb pa cepaju polomim veknu i dajem u podne koncetrat za suprasne i uvece opet vekna hleba tri vekne za 10 din dosta povoljno napravio sam lager oko 6,7 hiljada komada.Kome se isplati taj hleb ili treber javi te se
 
Kukuruzna silaza iz samog zrna kukuruza mi je najbolja hrana za svinje. nemojte se zavaravati, to je fermentisan kukuruz treba da se krupno samelje i nema potrebe da se premeljava to je zdrava hrana ljudi samo radite to nema mikotoksina ima zdravih bakterija zivotinje ju rado jedu samo se mora trositi odmah po otvaranju dzak ja sam trosio u roku od dva dana dzak i mora se dodavati nekih 15% vise nego suhog kukuruza u recepturu. A kukuruz u vreme siliranja tj mlevenja treba da ima oko 30% vlage da bi fermentacija odradila kako treba. Vreme do pocetka trosenja je od 21 do 28 dana ali ja sam znao poceti trositi i posle deset dana. Ja sad nemam kako da ga meljem i bas mi je zao ali ako Bog da sledece godine hocu, manje posla tokom zime otvorim dzak u njemu je od 37 do 40 kg izmesam i gotova hrana nema mlevenja prasine. I bitna stvar dzakovi se moraju dobro nabijati da izadje vazduh iz njih. I da budu daleko od MISEVA.
 
Kalmane, ovako posmatraj stvari. Tovljenici bi trebali imati konverziju, kako kaže Bojčetić, od 2,8 do 4 kg. Toliko hrane za 1 kg prirasta. Ako toviš do, recimo, 105 kg a kupio si prasad sa 26.2 kg, trebaš da ostvariš 78,8 kg prirasta. Ako uzmemo da je konverzija 3, tvoji tovljenici će pojesti oko 240 kg gotove smeše. Prema tome, 380 kg potrošenog koncentrata za 78,8 kg prirasta je konverzija od 4,8 kg. To je više nego ne prihvatljivo. Ili ne valja hrana, ili ne valja genetika, ili, ako je uslužni tov u pitanju, utoviš dobar broj svojih svinja na ugovorenoj hrani :)
 
Nazad
Vrh