Ishrana muznih krava

Kako vi dajete rezanac?kod nas simentalke krave dobro jedu,a crne i junad slabo.dajemo ga sa silazom.
Polizu jasle.Prvu turu repica sam davao jutro vece a sad cu ujutru rezanac a uvece silazu jer sam je otvorio u medjuvremenu dok sam cekao drugu turu pa da se ne kvari..

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Ja rezance samo pogazim i navasim, i bacim žito od gore. Kada ono nikne napravi sloj žila oko 5 cm, i to samo odbacujem. A repice pokrivam najlonom ali ih ne pritiskam. Sloj oko 10 cm promeni boju malo ali ništa ne odbacujem.
@Pantelija
Koliko si repica dnevno davao po kravi, dok si samo njih davao bez silaze?
 
Ja ne pokrivam stoji tako na gomili u jedno cose i to od gore mesam odmah sa ovim od dole tako da nista ne bacam..Sta znam koliko kg jednu kotaricu pletenu dajem na dve krave ujutru i jednu uvece i preko toga zob ili koncetrat.Moje stale su sve namenske ako sutra odlucim da prestanem sa stocarstvom polupam jasle i eto supa.Da su to stale kakve zamisljam da napravim znao bih tacnu kilazu koju bi gledao na miks prikolici ali sa ovim stanjem koje traje vec duze godina strah me da se upustim u tu investiciju.....

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Nije losa stvar, nije preterano hranljiva, ali ima karotena milina bozja, a beta karoten je provitamin vitamina A koji je kljucan za reprodukciji. Koja je cena ako nije tajna?

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Zahvalna je za skladištenje, dovoljno je odvojiti od zemlje i pokriti da ne promrzne. E sad pitanje koliko ćeš brzo trošiti, ipak je 25t. Možda bih i ja uzeo neku količinu, javi se kad budeš imao detalje.
 
Каква ј то шаргарепа ( шангарепа ) ?млевена?цеђена? Цела?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Kakavi su kvalitet i hranljive vrednosti stabljike i zrna ovsa pokosenog u prelasku u hlebnu fazu, osusenog i izbaliranog u odnosu na livadsko seno dobrog kvaliteta? Pretpostavljam da ima koliko-toliko proteina.
 
evo vec par dana imam problem u stali,proliv je zahvatio sva goveda,bio je veterinar lijecio,junica i telad su dobro,medjutim krava slabo jede,proliv konstantno,evo sad i vodu slabo uzima,ako neko zna kako da reagujem jer me pocela izludjivati,ostala goveda su dobro samo krava nikako da dodje sebi,a proliv je unisti
 
medicinski ugalj umesaj u hranu,( u onu koju najradije uzima), vitamin C injekcija, ako je klonula zovi veterinara da joj da infuziju, a po proceni i antibiotik.
najverovatnije je virus.
 
veliko hvala na savjetu,sinoc bio veterinar,dao infuziju,medicinski ugljen dajemo,dao je i vitamin direktno preko infuzije,danas cu cini mi se dosta bolje,kako znam za sebe drzimo goveda i bilo je i prije situacija kada naletzi virus i 2-3 dana proliv,ali se uvijek uz neke minimalne napore to rijesavalo,ali ovo je katastrofa vec 7 dana hara,kravu je unistilo,prije 2 mjeseca se otelila,i cim se otelila mi poceli hranu dodavati da krava oddje sebi jer je tele iscrpilo i bas se bila popravila,ali virus je unisti
 
Pozdrav ljudi. Vec desetak godina koristimo multimix u ishrani krava. Ove nedelje nisam mogo da ga nadjem pa sam uzeo gebija. Ima prijatniji miris i krave bukvalno olizu jasle kad im ga damo. E sad da li neko moze da mi kaze neku znacajnu razliku izmedju ova dva miksa? a i razlika je u ceni dobra...
2eeb177b6d6749c70c97746b7714cb02.jpg
92ec9900def4ae22bd88a7aa2ffe3e22.jpg
856b716f57a61eecfeb8cbe960ff62b9.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh