Investicija u privatne silose, susaru i vagu

steva 1984 je napisao(la):
Pa dobro ima ko i nesisa toliko ali sto bi neko meni izasao u susret i lageruje i susi za dzabe ili male pare i daje mi veliku cenu u zetvi a ostali deru kad bude bilo vise tih silosa i susara e onda ce opstati oni sto rade zemlju i drze silos za sebe i malo otkupa a danas ima i ko ima zemlje i ko nema ni u saksiji drzi silos svercuje moze kako hoce pogoto kad nema konkurencije u manjim selima.Ja na leto pripremam cardak za skladistenje soje.
Jel neko zna dal neko proizvodi susare za zrno manjih kapaciteta?
Procitaj temu o susarama iz pocetka...
 
"King"

Sada sam se vratio sa sajma i naletio sam na neku italijansku firmu koja se bavi baš tim stvarima što te interesuju, pa ti mogu poslati specifikacije i kontakt-adrese. Ja sam se raspitivao za silos od 5 vagona, sa svom infrastrukturom, sa mogućnošću nadogradnje u fazama. Cena je u prvoj fazi od 50 tona + infrastruktura oko 11000 e, a sa nadogradnjama u idućoj fazi do 200 + tona je oko 8000 e, ukupno oko 20000 e, što mi se nije učinilo puno.

Sada sam umoran jer sam ceo dan proveo na sajmu sa forumašima, pa ti sutra mogu poslati specifikacije. Pozdrav od Mirka iz Kule! :cao:
Druže nije mi jasno kako može nadograditi sa 50 tona na 200 tona kasnije.
 
Dali bi neko mogao da mi pojasni par stvari u vezi ovog biznisa i njegovom funkcionisanja.
Na primer ako naplacujes usluge skladistenja zitarice. Dotjera ti 20 ljudi na primer, znaci to zito se sve izmesa zajedno? Ili na primer ako su drugacije sorte,nema veze? Kad dodje covjek po zito ako je ostavio 10tona, sipas mu 10tona izmjesanog?

Kako sad kad ti 10 ljudi dotjera, jednog zito vlaznosti 17, drugog 22, treceg 23% itd? Kako to radi?

I kad smo vec kod tona, znaci covjek ti dotjera 10tona vlaznosti 22, i posle skladistenja dodje po njega posle 2,3 ili 6 meseci. To zito ce se vjerovatno dosta isusiti. A znamo da je vlaznije zito teze. E sad nemozes mu dati 10tona jer ovo isuseno zito je znatno lakse.

Veliko hvala unapred ako ima neko par minuta da mi pojasni ovo. Pozdrav!

---------- Poruka napisana u 05:25 ---------- Prethodna poruka je at 05:21 ----------

DA li neko zna do kog datuma se predaju zahtevi za povracaj sredstava za silose|?
i sta je potrebno od dokumentacije

Druze dali bi mogao da pojasnis malo ovo, dali to drzava pomaze ako se grade silo ili sta vec?
 
Covjek uci dok je ziv a to nije neka nauka. Da sad zna neko da mi pojasni ove stvari problem resen. A mene ovo bas interesuje imam osjecaj da mi je sudbina da to radim:)))

---------- Poruka napisana u 01:06 ---------- Prethodna poruka je at 00:23 ----------

A onaj sta zna sve, ne dolazi na forum sigurno:)
 
@tomtom
Lepo je kada te nesto interesuje, medjutim potpuno ne razumes problematiku u koju zelis da ulazes/da se bavis. Prouci standarde skladistenje robe, pa kada budes imao nekih nedoumica u smislu broja celija, organizacije transporta izmedju celija... Susare, energenta za susenje... Dimenzija kip jame i sad ne mogu da se setim sta sve moze da bude tema. Prouci sve to (imas na internetu sve to), vrati se ovamo u temu, pa cemo pokusati zajedno da resimo te nedoumice.
 
@tomtom
Lepo je kada te nesto interesuje, medjutim potpuno ne razumes problematiku u koju zelis da ulazes/da se bavis. Prouci standarde skladistenje robe, pa kada budes imao nekih nedoumica u smislu broja celija, organizacije transporta izmedju celija... Susare, energenta za susenje... Dimenzija kip jame i sad ne mogu da se setim sta sve moze da bude tema. Prouci sve to (imas na internetu sve to), vrati se ovamo u temu, pa cemo pokusati zajedno da resimo te nedoumice.

Na internetu toliko smeca ima nije smesno, i ovo sta sam ja pitao jako tesko naci...imas neki link gdje objasnjava ceo taj process?

(evo naletih na ovo nije losa informacija ako koga interesuje)
[TABLE="width: 600"]
[TR]
[TD="colspan: 13"]VRIJEME SIGURNOG SKLADIŠTENJA ŽITARICA (U DANIMA)[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 46"]TEMP. ZRNA (C°)[/TD]
[TD="colspan: 12"]Sadržaj vlage u zrnu[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 40"]14%[/TD]
[TD="width: 40"]15%[/TD]
[TD="width: 40"]16%[/TD]
[TD="width: 40"]17%[/TD]
[TD="width: 40"]18%[/TD]
[TD="width: 40"]19%[/TD]
[TD="width: 40"]20%[/TD]
[TD="width: 40"]21%[/TD]
[TD="width: 40"]22%[/TD]
[TD="width: 40"]23%[/TD]
[TD="width: 40"]24%[/TD]
[TD="width: 40"]25%[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]<-5[/TD]
[TD="colspan: 4"][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]5[/TD]
[TD]80-120[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]40-60[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]40-60[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]40-60[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]20-30[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]20-30[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]20-30[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]10-15[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]10[/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD]80-120[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]40-60[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]40-60[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]40-60[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]20-30[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]10-15[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]10-15[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]10-15[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]10-15[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]15[/TD]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[TD]80-120[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]40-60[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]40-60[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]20-30[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]20-30[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]20-30[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]10-15[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]10-15[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]5-8[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]5-8[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]20[/TD]
[TD][/TD]
[TD]80-120[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]40-60[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]40-60[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]20-30[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]10-15[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]10-15[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]10-15[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]5-8[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]5-8[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]3-5[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]3-5[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]25[/TD]
[TD]80-120[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]40-60[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]20-30[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]20-30[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]10-15[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]5-8[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]5-8[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]3-5[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]3-5[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]3-5[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]3-5[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]3-5[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]30[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]40-60[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]20-30[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]10-15[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]10-15[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]5-8[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]3-5[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]3-5[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]3-5[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]3-5[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]3-5[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]3-5[/TD]
[TD="bgcolor: #cccccc"]3-5[/TD]
[/TR]
[TR="bgcolor: #cccccc"]
[TD="colspan: 13"]NIJE SIGURNO[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

---------- Poruka napisana u 04:02 ---------- Prethodna poruka je at 02:29 ----------

Ne mogu nista da nadjem na internetu, ljudi pomagajte.
 
Ne znam sta je komplikovano...200 puta je na forumu postavljeno pitanje o tablicama, vlazi, tel-kel robi, odbicima... Problem je sto nisi forum iscitao ni 10%. Da tebe ovo stvarno interesuje, cutao bi, i gutao informacije
 
Pa gledam i citam polako, iskreno nisam jos nista nasao. Uglavnom citam ove teme pod ratarstvom sto mislim da je interesantno, necu valjda traziti na koliko se susi kukuruz pod Traktori temom. Ja bih zamolio ako mozes i ako znas da mi odgovoris na pitanja navedena gore, a ja polako citam teme.
Ovu stranicu kad sam nasao ja sam se odusevio neznam sta mi je vise interesantnije.
 
Poslednja izmena:
Nadji temu psenica, ili kukuruz, iz bilo koje godine, pa nadj postove pisane u julu, i oktobru, tu se na svaka 3 posta spominje susenje, tablice, odbici, itd...
 
Zaposli se lepo volonterski na nekom velikom otkupnom mestu na jednu polu sezonu jun-oktobar, nauči kako se krade pa onda kreni dalje.
 
Gosp. mims potcenjujete taj posao ne uci se to za jednu polusezonu.A ko je i naucio tesko prodaje.
 
Trebace ti puno novca , ako ulozis u nekretninu neces imati za obrt odnosno otkup poljoprivrednih proizvoda.
A najveci problem je sto nema pravne drzave ,drugi ti uzme robu i ne plati a sudovi traju.

---------- Poruka napisana u 16:34 ---------- Prethodna poruka je at 16:21 ----------

Sva roba se svodi na jus kvalitet kako ulazna tako i izlazna kolicina psenice.Sto duze psenica stoji u silosu dobija na hektolitarskoj tezini tim je i skuplja. I naravno svi troskovi do jus kvaliteta padaju na teret seljaka a onaj cist ostatak ostaje skladistaru i kad se odbije rast evra troskovi lagera seljak ne dobija maltene nista , osim iluzije.Kada seljak bude imao skladisne prostore kao svugde u svetu onda ce biti druga prica.

---------- Poruka napisana u 16:35 ---------- Prethodna poruka je at 16:34 ----------

Temelji moraju biti uradeni za 200 tona i nema problema.
 
Jelji radio iko ovde silos za sebe!
Koliko izadje samo silos recimo 50 vagona? bez pratece opreme!
 
Na sajmu sam pricao s proizvodjacem silosa iz turske. Interesovao sam se za silose od 50 t, spoljasnje, sa ravnim dnom i krovom. Rekao mi je da je cena silosa u turskoj 3000e, na to treba dodati 20 % carine, 18 % poreza , i transport koji je za taj silos oko 1000e , znaci sve ukupno je oko 5300e za 50 t . Imam negde dimenzije zapisane.
Moj posao bi bio da izbetoniram dno po svojoj volji i da ih pozovem. Smatram da nije nesto velika cena, a ako bi se uzimao veci silos sigurno bi bilo jos jeftinije.
 
Cena je ko meni velika za 50t!
Imas ovde ljudi koji nude silose oko 500t za 12-13000,-eura po meni je razlika ogromna!
 
Nazad
Vrh