Investicija u privatne silose, susaru i vagu

I ja se pitam gde je tu matematika kada posle sušenja 10.000 kg. kukuruza sa 19% vlage ostane ti 8.000 kg. kukuruza sa 14% vlage.Po ovom ispadne da nas otkupljivači uopšte ne deru i kod njih na tu vlagu dobijemo više kukuruza plativog (oko 8600 kg.)A košta i sušara i energent s kojim sušiš i treba tu i malo fizikalije tamo-vamo.:ppozdrav:
 
Jel ste to vi susili ili usluzno?Putin je sigurno susio kod nekog pa ga izaslo toliko...Sto bi rekao Kris onda se ne isplati susiti nego predati sa tom vlagom ako je 20% i gotovo...
 
Sasušenje kukuruza sa 19% vlage je 5,82%, a ne 20% koliko je kolega putin naveo.
Pardon pogledao sam danas papire,umor ucini svoje,moja je susara,kod sebe je suseno,na 19 posto vlage As hibrid, od vagona je otpalo oko 700 - 800kg...Kazem oko,nije vagana prikolica posle jer je za sopstvene potrebe nego po kolicini u susari i prikolici je procena.
Pantelija imam svoju susaru,ako planiras da investiras samo napred,silosa i cardaka nikad dosta,a uz to susara mora ici naravno.
 
Vlazan kukuruz ima manji hektolitar od suvog. Jos frisko kombajniran se nakostesi i odnosu na suv razlika bude i 10% u istoj zapremini. Otpadne koliko je McBayCow napisao. Trosak susenja je jako znacajan faktor, a sarzne susare su samo za sopstvene potrebe. Ozbiljna susara je velika investicija. Primera radi lokalni otkupljivac sleperima vuce 40km na susenje kukuruze. Ne isplati mu se da ima dve susare, manji mu je trosak u odnosu na podizanje susare, da prevozi do mesta susenja.
 
Nemam sa tim iskustva nikakva. Sve susare sto sam video u radu su stacionarne i 90% na gas.
 
images
Ovakvih susara je kod nas uvezeno iz italije gad boziji,na lozu se susi,ima ih i dosta stacionarni,al sve vise se na njvii susi.
 
Planiram do godine da uzmem neku susaru oko 20t naravno mobilnu za pocetak ali me cale odvlaci od toga.Prvo za sopstvene potrebe pa posle bih se dao malo i u trgovinu..inace i kod mene nose na susenje pa vracaju u silose...Pricao sam sa likom sa foruma kaze sa 20% vlage da se spusti na jus je potrebno 60l nafte...e sad da li uloziti oare u tu investiciju i dati se u trgovinu ili ne?Ipak nisu to male pare
 
Ipak je gospodski sto bi se reklo pritisnes dugme i gotovo..Mani me baliranja koliko sam bala natovario i istovario za ove moje 27 godina..
 
Ne bih je vukao po njivama nego bi je drzao kuci u hangaru 25x24m na jednu stranu suv a na drugu mokar za pocetak a kasnije kad se okrenu neke pare da podignem silos...U pravu si sto se tice nafte ali dok ima Rusa u mom kraju nije mi skupa a pitanje je dokle ce ih biti.
 
Od bio mase nema jeftinije, ali ni tezeg energenta za rad. Lomljenje kicme. Da radis sa rol balama, treba uloziti u mehanizaciju jako puno a i rol bala je prevelika osim ako ne planiras neku gigantsku susaru. Jos veci problem je skladistenje bio mase gde ti treba ogromna poljana samo za bale. Ceo taj posao je mukotrpan i kada sve to uzmem u obzir nosim u silos i nek sisaju. I komfor ima svoju cenu:ppozdrav:
 
Planiram do godine da uzmem neku susaru oko 20t naravno mobilnu za pocetak ali me cale odvlaci od toga.Prvo za sopstvene potrebe pa posle bih se dao malo i u trgovinu..inace i kod mene nose na susenje pa vracaju u silose...Pricao sam sa likom sa foruma kaze sa 20% vlage da se spusti na jus je potrebno 60l nafte...e sad da li uloziti oare u tu investiciju i dati se u trgovinu ili ne?Ipak nisu to male pare

Na koliko tona kukuruza potrosi tih 60 litara?
 
Mislim da je rekao na 20 ili 10 aj nek bude na 15...Ako neko ima susaru neka potvrdi ovu informaciju o potrosnji
 
Nazad
Vrh