Inovacije na IMT traktorima

Млад си ти још за тај разлог...
Ako se ovo na mene odnosilo...
Zasto ne podelis sa nama tu mudrost kolega?
Objasni nama mladima i neukima, zasto je bolji stari mehanicki mehanizam kocenja od savremenijeg za to vreme, uljnog??


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Не говоримо о (кочницама у уљу)Код имт 560 је проблем у (малим)кочионим цилиндрима који су постављени изнад кочионих облога што је по мени нај већи проблем.Из разлога што чим попусти гумица и процури цилиндар уље дође у додир са фрикционим облогама лепо их замасти,ти имаш педалу али кад кренеш низ брег чупаш волан да закочиш!Ови момци раде све то исто само избацују кочионе цилиндре и ставе механички систем где нема уља које може да засере живот Човеку!
 
Само их с времена на време исперите спрејом за кочнице скините заштитне гуме и полако...мора до процури доле на труби ако не цури има мамаљуге од уља и прашине.Ко је у равници и некако ми у брегу знамо шта су кочнице!
 
Kod starog sistema kočenja 560-577 ima niz nedostataka koji su otklonjeni kod mokrog kočenja. Da se razumemo, rade i stari tip kočnica dok rade a onda žurka nastaje. Najvažnije je ne pričvrstiti creva za kapu kočnica kod starijih serija jer upravo zbog toga se crevo uvrne i pukne. Na novom tipu limarije sa starim kočnicama su kape s gumenim poklopcem pa se creva i ne pričvršćuju.

Ja nemam ništa protiv mehaničkih kočnica. Moj Claas koji je 2011. godište ima mehaničke kočnice i prosto podešavanje preko navojnog vretena.
 
Te kocnice rade SAVRSENO kad je sve u redu.
Imam mnogo iskustva sa njima i mnogo sati rada na tom traktoru.
Najveci problem su gume one velike kao sesiri, koje nema ni 2% traktora pa tu ulazi vlaga, krs, voda, mehanizam hvata korozija i pocinje blokiranje, kuglice glave itd, uglavnom problem, mora da se rastavlja.
U ovom slucaju kad se rese kocnice treba resiti one case da se zatvore, najbolje da se naprave cepovi.
Ok, u poslednje vreme gumice nemaju kvalitet, tu se slazem.
Nije ih tesko promeniti uglavnom.
Za 40god 3 garniture gumica promenjene, jednom diskovi, i evo treba opet da otvaram.
Inace uvek kocio kao putnicki auto.
Znam za jos primera gde su ljudi vodili racuna i prezadovoljni su kocnicama.
A ima i onih koji su par puta dosuli uk2 ulje i odmah prepravka, nece on tu kupovati ulje i gumice svaki cas


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja sam svojevremeno hteo da pravim mokro kočenje na MF65. Čelične diskove za na poluvratila hteo da režem laserski, a one sinter bio našao sa nekog automatskog menjača..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Diskovi, mokro kočenje. Lako idu pedale, ne moram da upirem zato što je geometrija poluga dobro rešena. Kočnice stoje kao na Belarusu i Torpedu, sa spoljne strane kućišta diferencijala na kratkoj poluosovini. U principu i kod IMT-a sa mokrim kočenjem može da se napravi mehaničko kočenje kao kod recimo Claasa i Belarusa jer cilindar i deo mehanizma stoje spolja.
 
Poslednja izmena:
Pa eto ako neko ima potrebu. Kod 5106-5136 retko kome rade kočnice, koče ručnom a ručna je zapravo povezana mehanički na nožne kočnice, nije kao na 560-577 preko onog doboša i gurtne u kućištu.
 
Može li neka slika kako su ugradili?

Samo se ovo vidi,nesmeta nista,za kocenje treba manja sila nego u autu
e6f64ad80e439a10f3b170179efa4e95.jpg
444ebd2b49b5c816897302b04ff8e999.jpg
979fa4bf7ec9b5ce692fb8b07a3d4358.jpg


Sent from my moto e(7) plus using Tapatalk
 
И ја сам имао механичке кочнице. Радио мајстор из Ваљева, не могу да се сетим имена, давно било.
7a479b44347120d21858a8bedcf1e81a.jpg
 
Nazad
Vrh