Inovacije na IMT traktorima

Kolega, sta mislis, koliko je pouzdan ovaj mehanizam na traktoru?
Ja sam razmisljao na Ursusa da pakujem ali nije mi se eksperimentisalo previse..

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Sistem je jako zanimljim.Ima jako puno posla da to ispadne dobro jako i korisno.Sistem je izuzetno pouzdan jer ga kontrolisu dva racunara ,u slucaju da neki deo otkaze mehanizam radi kao i pre,mehanicki.
Inace ima cyti servo dugme sto se vidi na prvoj slici
 
Svaka čast, ja sam o ovome razmišljao pre koju godinu, da ubacim na viljuškar, samo nisam bio siguran kako bi radilo.
Koliko lako ide kada ga motaš u mestu na betonu, da li ide kao hidraulični, ili teže ?
 
Pa koliko je to tezak hidraulicni u voznji pa da je ovo tvoje daleko lakse :haha: .... evo ja ugradio cist hidraulicni komsiji na rakovicu, svi koji su probali u selu kazu mota se kao punto na city :ideja:....
 
Ne zelim da ulazim u bilo kakvu rasravu.Svaki vid ismejavanja cu iskulirati.Hvala
Izvini, izum ti je vrh, ali komentar si preterao, a ja ne ismejavam, decko u selu radi autoservis, seo u traktor, probao i prvi komentar je kao punto na city :), do duse ja punta nisam terao, pa ne znam kako je to.... mada meni se za transport vise svidja dobar mehanicki volan, lepse pratis krivine, a opet sve je stvar navike.... ali za rad u polju hidraulika-servo je zakon.....
 
Izvini, izum ti je vrh, ali komentar si preterao, a ja ne ismejavam, decko u selu radi autoservis, seo u traktor, probao i prvi komentar je kao punto na city :), do duse ja punta nisam terao, pa ne znam kako je to.... mada meni se za transport vise svidja dobar mehanicki volan, lepse pratis krivine, a opet sve je stvar navike.... ali za rad u polju hidraulika-servo je zakon.....
Mozda sam malo preterao ali vozivsi sa servom i sa elektro volanom uocio sam jednu razliku a to je da he nemoguce brzo namotati servo volan ,barem ne brzinom elektrovolana.Servo volan kada se brzo mota pravi blago opterecenje posebno na niskim obrtajima a na elektro volanu je suprotno.To je ono sto je mene odusevilo.Inace ovo sam prvo ugradio u golfa 2 pa tek onda u traktor
 
Sistem je jako zanimljim.Ima jako puno posla da to ispadne dobro jako i korisno.Sistem je izuzetno pouzdan jer ga kontrolisu dva racunara ,u slucaju da neki deo otkaze mehanizam radi kao i pre,mehanicki.
Inace ima cyti servo dugme sto se vidi na prvoj slici
Svaka čast kako si ga upakovao!
Vidim laptop na jednoj slici pa me interesuje da li je dovoljno skinuti ispravan sistem sa Punta i samo mehanički prilagoditi, ili se mora dijagnostikom još nešto doraditi u samoj elektronici? I šta sve od elektronskih komponenti sa Punta treba poskidati?
 
Nazad
Vrh