IMT

Да ли неко сејао или има искуства,имт 577 са широким точковима 18.4-30 и Мајевица Лара 4 реда?,због ширине и гажења задњих точкова крајњих врста..
 
Gledam sad na youtube covjek sa imt 577 dv ore i na svakim uvratinama iskljucuje prednju vucu i kad udje u brazdu ponovo ukljucuje, kaze nije dobro motat pun sa ukljucenom prednjom vucom jer kako pise pukao mu neki zubcanik prednje vuce ostetio pumpu probio cak i menjac i iscurilo ulje.
jos sta sam primetio da on vrlo lako ukljucuje prednju vucu dok kod mene bas treba jako stisnuti onu polugu za ukljucivanje iste(zasto je tako tesko) i sad mogu zamisliti samo sebe da se cimam i na svakim uvrtinama iskljucujem odnosno ukljucujem
 
Jedino ako ga okreće po betonu, a i onda pitanje koliko za tako mali predjen put to znači. U zivotu nisam iskljucio prednju vuču pri skretanju, palim je kad udjem u njivu i gasim kad izlazim iz njive
 
Stari kov ljudi je tako radio, dedu mog su tako učili na kursevima i on je tako radio, i ja sam u početku... Kad sam malo odrastao onda, sam batali tu rabotu, jer evo primera, na traktoru je frontal i radi se utovar stajnjaka iz rupe, ko tu gasi prednju vuču? Pa niko, što bi se onda i na njivi zezao...
A prednja vuča se svakako haba, koristio je ti ili ne...
 
A zbog cega kod mene ide tesko to ukljucivanje prednje, tako je od prvog dana, da li se to moze kako popraviti tj.da bude lakse?
 
Ja prislonim balon sa vodom ili slično da, se ne bi sama uključila, desilo se isto par puta, zato se mašine voze i ušima...
A i zbuni me 7ak..jedan stiskaš na dole, drugi dižeš na gore...
 
Najčešće i najviše je koristim tokom rada sa prednjim utovarivačem, kod ostalih operacija jako retko a čuje se kada je ne isključiš a voziš po putu.
 
Kod mene nema sanse da orem bez prednje da li je zbog pluga ili nesto drugo ko ce znati ne bas u svakoj vrsti zemlje ali vise je takve zemlje gde mi bas treba inace za drugo je i ne koristim, ali zato jos nikad mi se nije sama ukljucila ili iskljucila
 
Poslednja izmena:
Kod mene se ic ne cuje kad je ukljucena, desavalo mi se da peglam asfaltom po 10km sa ukljucenom, zaboravi se...
Za zglobove nije dobro kad bi se vozio stalno namotan u jednu stranu jos pod nekim opterecenjem.
To sto ide teze, ubedjen sam da treba razraditi polugu, u ukljucivacu nema sta da glavi...


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja sa prednjom obavezno čak i kosim, parcele pod nagibom, brdo na sve strane. Sa prednjom nigdje ne prokliže pa se livade ne oštećuju. Inače uključim je kad udjem u njivu, isključim kada izađem, nikad nikakvih problema.
 
Nazad
Vrh