IMT

Pa ako se malo i sam uključiš, potrudiš oko delova, odradiš sam demontažu, pranje, čišćenje, potražiš ponude od radionica koje rade obradu, videćeš da nije nemoguće da prođeš sa tom cenom.
Ja sam pre nekoliko godina sam sebi odradio sređivanje takav motora. Kupio sam novu indijsku glavu, nabavio nemačke Kolbenschidt karike, promenio leteće i ležeće ležaje.. Mislim da mene sve nije prešlo preko 500€. Nisam sebi naplaćivao rad i trud..;)
E sad, ako hoćeš gospodski da predaš ključeve traktora, i da ga u dvorištu po sistemu dobiješ ključ u ruke sa sve garancijom, onda je cena drugačija..
 
Eto ja bi bez razmisljanja dao 1500 eura za S44 motor a da nije otvaran i da je u dobrom stanju ali je nemoguce naci takav, prvo i osnovno ne postoji neko kome bih ja mogao verovat na rec svak ko prodaje ce da ga hvali i da je kao nov ali pravo stanje se sazna tek posle, kad bude kasno
Ja pricao sa jednim majstorom i za generalnu na 565 kaze treba preko 1500 eura, nesto mi naglasi da je za 565 mnogo skuplja generalna, nisam ga ni pitao zasto je to tako
Jesi li palio taj 565, otkud znas da treba ful generalna?
 
Eto ja bi bez razmisljanja dao 1500 eura za S44 motor a da nije otvaran i da je u dobrom stanju ali je nemoguce naci takav, prvo i osnovno ne postoji neko kome bih ja mogao verovat na rec svak ko prodaje ce da ga hvali i da je kao nov ali pravo stanje se sazna tek posle, kad bude kasno
Ja pricao sa jednim majstorom i za generalnu na 565 kaze treba preko 1500 eura, nesto mi naglasi da je za 565 mnogo skuplja generalna, nisam ga ni pitao zasto je to tako
Taj što ti kaže da je za generalku za IMT 565 potrebno 1500 eura te laže. Nema tu nikakve razlike u odnosu na cenu remonta motora kod IMT 560.
Ja sam prošle godine radio generalnu na Rakovici 65 koja ima isti motor kao IMT 565 i koštalo je oko 1000eura, stim što me je lik u mašinkskoj obradi odrao za klilpove, hilzne i karike.
 
Имам ја једнога комшију кад је куповао трактор он је обавезно урачунавао фул генералку у цену и нове гуме. Једва је после 5-6 година тражења купио ферџу 539 и то му ја нашао од првог власника. Деда умро,а унук одма продао и кад сам га одвео да пазари мене је било срамота тог паметовања. И ево трактор је код комшије већ 20 год ни генералке ни нове гуме још није видео.А најжалосније од свега он је и руке мајстора рачунао,а иначе је механичар и када га ме мој отац питао па шта ће ти мајстор када си ти механичар он каже јбг ја нисам за тракторе.
 
Ja ne volim da "socim" bilo sta takvim ljudima, nezahvalno je..
Kad zakuje bice on me nagovorio da kupim ili eto sta mi je nasao.
Kad odes sa njim obavezno mora da te posrami tamo tako sto pocne palamuditi nesto ne bi li ubio cenu bar za 50e jer bi se on *ebo za 10e....

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Eto ja bi bez razmisljanja dao 1500 eura za S44 motor a da nije otvaran i da je u dobrom stanju ali je nemoguce naci takav, prvo i osnovno ne postoji neko kome bih ja mogao verovat na rec svak ko prodaje ce da ga hvali i da je kao nov ali pravo stanje se sazna tek posle, kad bude kasno
Ja pricao sa jednim majstorom i za generalnu na 565 kaze treba preko 1500 eura, nesto mi naglasi da je za 565 mnogo skuplja generalna, nisam ga ni pitao zasto je to tako
Ne znam sta bi bilo skuplje od m34 jedino klip i dizna je skuplja ali neznatna razlika sve ostalo ista ili slicna cena, hidro glava za pumpu takodje neznatno skuplja. Za 1000e ima da bude vrh to je gornja granica a moze i jeftinije da bude dobro!
 
Tako je neki lik napisao da je dao za generalnu na 558 2000 evra. 😱 Menjao čak i ulje u menjaču pa ga izašlo toliko. 😂
 
Te Nemacke masine ne bih bas poredio sa nasim...
Golfa kad smo kupili stajao 3-4 god, mislio sam sad kad pocnu cilindri curiti, racve, creva na motoru.....
Nista od toga se nije desilo, upalio posle kraceg verglanja.
560 kad smo kupili stajao nepune 2 god, sve zivo je propisalo na njemu.
Ako nije zalepio, ja bih ga probao da upali.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Mi smo skoro palili 560 i539 koji su stajali 15 godina. Naravno pre svih pokusaja nasuto novo ulje u motor i zamenjeni svi filteri.
539 upalio na 2 klipa jer je stekao jedan element na bos pumpi. Bos pumpa sredjena i za sada radi bas lepo. Ako je verovati obrtomeru koji radi i original je ima 1300rc.
560 (koji je inace stajao napolju) upalio na 1m vuce jer je alnaser zalepio i nije mogao da okrece. Propisala vodena pumpa, bos pumpa na poklopcu i 2 dizne nisu valjale, pa su i one sredjene. Sad da li ce na razvodu propisati ne znam. Menjac je predihtovan jer su radjene kocnice i jos gomila stvari.
 
Lijepo je cuti razna iskustva ovde na forumu ali eto ja sam se takoreci kleo u ovog majstora sto mi je rekao da je za ovaj motor dosta skuplja generalka i poverovao sam mu, a sto se tice generalke na ovom 565 to se ja raspitujem koliko se krecu cene kod vas da imam neko predznanje bar oko cijena.
Traktor je kod prethodnog gazde bas odradio lijepo sati i nije se stedio a najgore sto kad se zagreje u radu jos u letno vreme na leru mu svetli lampica od pritiska ulja , neverujem da je do neceg drugog osim motora jer i kad se merac izvadi ulje prosipa tako da je samo pitanje vremena kad ce doci na red generalka
 
Ne radi se to tako, kad mu ostavis traktor u radionici moze ti ispostaviti racun kakav hoce ako nije proveren covek!!
Moj jedan traktor je trenutno u radionici kod majstora, bice nekih 15-20 dana tamo, ceo iznos (okvirno) znamo u napred, covek nije funjara, znamo se od vajkada, zajedno smo racunali troskove.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Lijepo je cuti razna iskustva ovde na forumu ali eto ja sam se takoreci kleo u ovog majstora sto mi je rekao da je za ovaj motor dosta skuplja generalka i poverovao sam mu, a sto se tice generalke na ovom 565 to se ja raspitujem koliko se krecu cene kod vas da imam neko predznanje bar oko cijena.
Traktor je kod prethodnog gazde bas odradio lijepo sati i nije se stedio a najgore sto kad se zagreje u radu jos u letno vreme na leru mu svetli lampica od pritiska ulja , neverujem da je do neceg drugog osim motora jer i kad se merac izvadi ulje prosipa tako da je samo pitanje vremena kad ce doci na red generalka
Ko je doticni gospodin majstor?
 
Treba da kupim spojnicu za boš pumpu za IMT 533. Da li ima više vrsti i šta je najbolje kupiti?
Npr. ako kupim ovu da li je to komplet ili treba da kupim dodatno onaj deo od fibera ili gume?
Još me zanima kad se menja fiber, ustvari spojnica da li ima neki semerinzi koje isto treba promenuti kad je već skinuto?
 
Nem ima jedan semering na osovini pogona Bosch pumpe neki jako tanak koliko se sećam, deklica se odvije 3 vijka šrafciger glava,
Moj savet izbegavaj gumu, ako su potrošene kandže uzmi nove i novi fiber!!!
Guma uvek žvaće i hoće da pukne!!!
Mada ti motori obično cure na pogonu uljne pumpe a to da bi promenio pola motora moraš rastaviti!!!!!!!

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: nem
Eto ja bi bez razmisljanja dao 1500 eura za S44 motor a da nije otvaran i da je u dobrom stanju ali je nemoguce naci takav, prvo i osnovno ne postoji neko kome bih ja mogao verovat na rec svak ko prodaje ce da ga hvali i da je kao nov ali pravo stanje se sazna tek posle, kad bude kasno
Ja pricao sa jednim majstorom i za generalnu na 565 kaze treba preko 1500 eura, nesto mi naglasi da je za 565 mnogo skuplja generalna, nisam ga ni pitao zasto je to tako
U novembru radjen s44 motor u fulu da se montira na 560, sve komplet izašlo 1430e remontovana i korpa sa lamelama u te pare

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Ja sam za 558 platio masinsku obradu i polusklop 570e , kod cubija sve, i u toj ceni je i trnovanje bloka (70e) .
Motor sam sam sklapao.
E sad bilo je tu jos novih delova, uljna pumpa , dihtunzi, ulje,creva, ulosci za dizne ,pa kad je vec raskopano lamela,druk lezaj itd itd .Nakupilo se sitnica oko 90-100.000

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Како после региструјете те тракторе када им убаците други мотор? Или терате на дивљака?
 
Nazad
Vrh