IMT

Pokazuje mi danas drugar koji radi u rudniku, njihovi mehanicari radili remont motora 577. Da napomenem generalna je radjena prije jednu godinu, sad rade drugi put.. Kad su sklopili, prica on da su je jedva upalili, da su koristili i start sprej. Za 2h rada opasno duva na iberlauf i izbacuje ulje.
 
Drugar danas menja motor na labudu,Riko na njemu, sluzi samo za stajnjak i po neki kanal
Uz'o na otpadu iz tamica 60, m34
Nikad u zivotu nisam video losiji motor.
Na iber duva toliko da kad smo kod drugara vukli stajnjak, morali nabiti neko crevo na iber i vukli 20m u bastu
Uz brdo kuva pa se ugasi, nema snage davi se kao da nema goriva, u radu ide 2bh preko menjaca i gas na pola jer direktno nema snage da vrti pumpu,sto cuda.
Hladan samo na vucu pali
Za par sati 15l ulja izbaci, jedan non stop doliva, cirkus

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ima li ko problema sa odvrtanjem i pucanjem sarafa sto drze prednju vucu na imt 577, kako god zategnem sarafe posle par dana rada pocnu popustati ili pucati, sta se moze uraditi da se rjesi ovo, lufta u centralnom bolcnu ima ali opet nisam siguran da se zbog toga odvrcu sarafi?
537acfb38f5e83eb70c64ba47b8199db.jpg


Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Ima ti lufta u navoju, uzmi nešto za navoje, pa namaži navoj i zavrni, obično to mjesto poslije moraš zagrijati brenerom, ako hočeš odvrnuti.... Ili napravi nove brezone i veći navoj
 
Da imaju i navoji lufta od cestog otpustanja, planiram red gde su tri sarafa zalijepiti a drugi red gde su dva cu ici sa maticom ispod, pa sta bude

Da li kod nas mogu nabaviti celicne trake Hasberg ili nekog drugog proizvodjaca
Trebaju mi da malo smnjim luftove

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Imaš i setove za reparaciju navoja, pa razbušiš navoj, urežeš novi i zavrneš novi brezon.....
 
Tu je sitni navoj pa vodi računa da ne napraviš veći problem.Ja bi to lepo očistio, oprao pa namazao lepkom za šrafove i stegao.Ako opet popusti tražio bi drugo rešenje.
 
Matiću, sve ovisi koliko ima lufta u navoju, a to se sa slika nevidi, samo ako me oko nevara, ko da rupe idu malo u elipsu, jer ni ljepilo nije svemoguće....
 
Otisao danas da kupim vijke i nijedna radnja za prodaju vijcane robe ne radi zbog korone, moram probati na neki drugi nacin doci do potrebnijh vijaka
Navoj je standardan, nije sitni, u redu gde idu tri vijka su dobri navoji, u drugom redu su losiji navoji ali tu mogu staviti matice ispod tako da to nije problem


Послато са SM-A202F помоћу Тапатока
 
Kod mene je dole sitni a gore normalan navoj.Skidao sam sve to kada sam biksnovao centralnu osovinu pa mi ostalo u sećanju.Kontrolišem povremeno, ne mrda.
 
Nazad
Vrh