IMT

Dodatne opruge treba obavezno i probušiti trube od dole da ne zamasti diskove ako procuri semering na poluosovini

Luka ,problem su loši nekvaliteni cilindri u trubama oni propuste UK2 .Direktno između ploča u kuglice i počinje da blokira.Ja sam remontovo glavni kočioni i uspelo je ,kad sam ugradio mehaničke poklonioga poznaniku za 577 mislim da kod njega još uvek radi
 
Ništa Miloše, rupice ima original samo ih izčačkam žicom povremeno 1 godišnje!
Bitne su zaštitne gumice gore
Ili kao moj komšija Ozren kad zaglavi kočnica začepi drvcetom rupicu dole uspe flašu COCA COLA 2L u mehanizam pa razradi

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Luka ide to kad ga vozite ti i ukućani pa se vodi računa.Stvar se menja kada traktor vozi neko drugi pa još ako je zdravo osećajan prilikom kočenja=kombinacija boli glava, uši otpadaju.Pukne crevo, pukne cev...
 
I kod mene ne vredi bez sipanja vode kad blokira.a jel moze neko da mi objasni sta mi garantuje da kod mehanickih opet nece blokirati kad se izlizu lezista na diskovima?koliko vidim sistem kocenja je isti samo se pogon kocenja razlikuje(hidraulika i mehanika).
 
Iskreno vozio je svako, zadnjih 10_12g vozi matori ja redje
Matori je stari šofer od 11 godine od1972 ima traktor u avliji, ali polako ga sve to stize i primetim da gubi osećaj
Ja sam takav da ga gazim ali ne lomim, sa svim mašinama i vozilima
Iskreno meni je lamela na marei trajala 300 000km i prodao sam je ispravnu na traktoru mi nije zamirisala nikad evo 539 gura preko 3500rč sa istom lamelom
Na 560 sam je menjao na 5000h jbg razvlačio armaturu za 3 kuće
Nisam indijanac da upropasti mašinu, 533 smo prodali sa preko16000rč original lamela nije otvaran nikad a bio je što se limarije tiče kao nov ali izbledeo
Jednostavno koristim u skladu sa mogućnostima mašine
Daj joj dobro odrzavanje i nema brige
Npr evo na 560 mi pukla kardanska osovina stvarno uzrok neznam??
Dok sam bacao veštak samo puče?



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
I kod mene ne vredi bez sipanja vode kad blokira.a jel moze neko da mi objasni sta mi garantuje da kod mehanickih opet nece blokirati kad se izlizu lezista na diskovima?koliko vidim sistem kocenja je isti samo se pogon kocenja razlikuje(hidraulika i mehanika).
Kad se nameste gumene zaštite da ne upada prljavština od homokinetičkog zgloba nekog auta (koju ja nisam nikad namestio) očiste leđista i stave nove kuglice opruge i sve dobro podmaže taot mašću mora trajati godinama,A ležišta kuglica jako teško se mogu pojesti
 
Do blokiranja dolazi kad su lamele potrošene ili zaribale na poluosovini, češće potrošene
Kad je sve OK nema potrebe za dodatnim oprugama za menjanjem mehanizama, itd


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Kad se nameste gumene zaštite da ne upada prljavština od homokinetičkog zgloba nekog auta (koju ja nisam nikad namestio) očiste leđista i stave nove kuglice opruge i sve dobro podmaže taot mašću mora trajati godinama,A ležišta kuglica jako teško se mogu pojesti

NIKAKVA MAST u kuglice... to se sastavlja na suho. Dobro sve ODMASTITI i onda sastavljati. Kod nas su mazali bakrenom masti, grafitnom ovakvom, onakvom. nisu mi vjerovali dok nisu probali .I kod nas na skipu su na suho sastavljene i na 565 na suho. Ako se kuglice zamaste, na tu mast se hvata prašina od kočnica i koječega što smeta kuglicama da se fino kotrljaju po svojem ležištu...

Mislim kad na skipu kočnice skroz otkažu da ću riskirati put u srbiju i 500€ za diskove što se montiraju pod felgu i mislim da je to mir neko dulje vrijeme. na 565 tvoričke hidraulične rade super i uz pravilno održavanje će raditi jako dugo...
 
Pošto imaš problem prvo raskopaj sve očisti odmasti i traži oštećenje, ako su ploče diskovi ok onda lamele, i nutevi poluosovina kakvi su!
Obavezno nove kuglice i to kvalitetne
Možeš dodati tu famoznu pomoćnu oprugu, cilindar i creva novo
E sad glavni kočioni dal uzeti Zastava knić ili jugo???? Ti odluči
Moj savet jugo

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Na 560 sam odradio kočnice, sve komplet, od lamela, pomoćnih cilindara, glavni cilindar, kuglice, opruge, vodovi...... Kočnice rade odlično, al je i koštalo......

U toj raboti zamjenjeni dva ležaja i kratka poluosovina, jer je otišao navoj na njoj, plus svi semerinzi.....

Oko 700€, ako se dobro sjećam....
 
Jedno pitanje u vezi uzubljivanja m34 motora,motor je radio ok ali pumpa dotrajala i remontujem je.Vratim sve kako bilo traktor jedva pali a snage nema ni 10%.

Pumpu sam vratio isto kao sto je i bila.
Stavim radilicu na 20 stepeni pre gmt i otvorim pumpu kad ono stoji oznaka G umesto C?

Jel sad moram ceo razvod da razbucam da vratim na C?
7b3117335661823871b1cf2895aa0044.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Jedno pitanje u vezi uzubljivanja m34 motora,motor je radio ok ali pumpa dotrajala i remontujem je.Vratim sve kako bilo traktor jedva pali a snage nema ni 10%.

Pumpu sam vratio isto kao sto je i bila.
Stavim radilicu na 20 stepeni pre gmt i otvorim pumpu kad ono stoji oznaka G umesto C?

Jel sad moram ceo razvod da razbucam da vratim na C?
7b3117335661823871b1cf2895aa0044.jpg


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Pa sad mora razvod ali ne razumem zasto se razupcio ako je zupcanik ostao uzubljen kad si skidao pumpu, nema nikakvog okretana radilice samo izvuces pumpu i vratis
 
Nista pipnuto nije , skinuo i vratio gde je i bila.Nije mi prvi put da je skidam.

Moram probati jos 2-3 kruga okrenuti radilicu i kontrolisati oznake, mozda je sad palenje na cetvrtom pa je druga oznaka.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Nista pipnuto nije , skinuo i vratio gde je i bila.Nije mi prvi put da je skidam.

Moram probati jos 2-3 kruga okrenuti radilicu i kontrolisati oznake, mozda je sad palenje na cetvrtom pa je druga oznaka.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Verovatno, ako si je vec skidao onda je sve ok okreci do C pa proveri klip tj. predpaljenje
 
Nazad
Vrh