IMT

Pa to, motor je rasturen, glava i stubline u super stanju, a trosi ulje,kazu samo zameni karike, ja bih ipak i klipove da bude kako treba...
 
Kad smo kupili 549 2006.g. kao nov je dosta trošio ulje, došlo je do toga da ide na otvaranje motora kod ovlaštenog servisera, čovjek nas nazvao i rekao da ne zna kakvi su to dijelovi unutra ali da nikada nije vidio klipove s 3 kanala zakarike na IMR motoru... Kaže, da on preporuča da nadoplatimo malo novca pa da stavi klipove s 5 karika i da budemo mirni ali tada ne znam što je bilo, nismo se odlučili na zamjenu klipova, samo karika.

Na svu sreću i dan danas ide, radi, ganjamo ga kao da nam je nešto skrivio ima oko 4-5 000 radnih sati i ne troši ulja ništa...
 
Fala bogu te se pojavio naš Bobo, ja se već bio zabrinuo za njega. Išli neki prijatelji u Slavoniju i ja ih zamolio da se raspitaju ovih dana da li je Bobo živ, kad ono eto njega.
 
Stvarno bog te sa 4... Kremator, klipovi deluju ok. Ako su i kanali za karike dobri ostavi stare klipove slobodno!
 
Sutra cu da vidim, treba i majstor da dodje da da svoje misljenje... mada mi je sa jedne strane vec ispricano da se motor sa ovim klipovima otvara vec na 1500h jer krece da dosta trosi ulje, za 140h opustenog rada doliveno preko 4-5l, mada je pustao i na karteru odnosno pluti do zamajca. Kada sam skinuo karter pljusnulo je nakupljeno ulje izmedju medjuploce i kartera... inace dok se ne ugreje kako treba, slini malo iberu.......tu je enigma sve iznutra je u korektnom i dobrom stanju a on trosi ulje.
Videcu kada se premere stubline da li moze samo da se ubace novi klipovi, a ipak bih stavio nove da se to sada iole uradi kako treba da se ne cacka nesto opet u relativno skorije vreme....
 
Koliko vidim sa slike karika iznad uljne bi trebala da je sa žljebom, tzv brisač, a nije. I to ti doprinosi potrošnji ulja.... Ja ne bih dirao klipove jer su se taman namestili-oblikovali prema stublinama.... Vrati svakog na svoje mesto, stavi nove karike i biće to ok.
I daj neku sliku klipa iznutra. Možda može da se ureže dodatni kanal za uljnu.
 
Ako nije ostecen samo ga operes i vratis
cevcica ima funkciju da pomocna pumpa vuce sa nizeg nivoa ulja

Montoya,da li se prilikom kipanja (veci teret) moze zaobici ova pomocna pumpa tj,da funkcionise kao na recimo 539 i ostalim traktorima koji nemaju tu pomocnu pumpu,strah me da nesto ne otkaze prilikom kipanja veceg tereta.Pre par dana sam kipao kamionsku prikolicu sa silazom i nekako mi jako sporo dize kao da se muci,
 
Moze, namesti crevo direktno sa poklopca hidraulika kao na 539
Kamionku je dizao sporo jer je veliki cilindar, nema cega da se plasis na razvodniku ima sigurnosni venntil, nece on dizati nesto sto je pretesko
 
Idemo dalje... rucke stakla za 560 onaj tip 86-87god nova kabina sa bocnim otvaranjem su skroz zapekle na onom sastavu, jel imaju one negde da se kupe ?
 
Nazad
Vrh