IMT

Znak za generalnu je kad na pola gasa ne ugasi lampicu a znaš da je indikator ispravan... Ovo na leru neka te ne zabrinjava, svejedno ništa na leru ne radiš, to ne znači da je motor neispravan. Promjeni indikator za pritisak ulja ili ugradi manometar mehanički i miran si po tom pitanju.

Tako se meni desilo na 549, pripremao sma za sjetvu soje, idem poljskim putem polako kući nakon što sam zadnju njivu završio kad vidim da se lampica na nižim okretajima pali. Pomislio sam "Napokon sam ga uspio ubiti" Kad klinac, došao kući, skinuo indikator, kupio nov, ugradio ga i problemi su nestali.

549 још није испустио душу?????
 
s6oi6g.jpg
[/IMG]
o91keh.jpg
[/IMG]
e86geh.jpg
[/IMG]
Ovde je sve ok.sta dalje?

- - - - - - - - - -

Ipak je kocnica.valjda sam previse izvrnuo pomocni cilindar.mada ne moze da se pomera disk srafcigerom...ipak hvala svima i nije tako lose sto sam skinuo bar znam da je reduktor ok.
 
Koji crni pogon u Jarkovcu.Kažu ljudi da u toj hali nema ni struje a kamoli alata i stručnog osoblja.Traktori stižu u kontejnerima iz Indije a ovde im samo montiraju točkove pošto su skinuti.
 
Sava 21 i jos sam te pitao jel ti klamcu diskovi, dal su napregnuti.Sad malo dotegni kratku osovinu I uzmi nove plute I montiraj, skini taj suncani zupcanik pa Imas iza njega jos jednu plutu.
 
Menjao sam na 539 one lezajeve aksijalne zbog teskog upravljanja i podmazao sve medjutim opet tesko ide posebno u desnu stranu motanje je jako tesko,gde dalje da trazim kvar.
Kad prikacim neki prikljucak tj.opteretim zadnji kraj onda je kao hidro volan lak.
 
Menjao sam na 539 one lezajeve aksijalne zbog teskog upravljanja i podmazao sve medjutim opet tesko ide posebno u desnu stranu motanje je jako tesko,gde dalje da trazim kvar.
Kad prikacim neki prikljucak tj.opteretim zadnji kraj onda je kao hidro volan lak.
Mozda te zeza kuciste volana, raskaci spone pa probaj motati volan, mora ici bez ikakvog otpora.
Drugo, vjerovatnije, mozda ti je ustrojena geometrija trapa, iprevise suzeni tockovi, prednji kraj, ili obrnuto.
Kakve su ti caure u rukavcima, i kakvo je stanje na centralnom bolcnu?
 
Mozda te zeza kuciste volana, raskaci spone pa probaj motati volan, mora ici bez ikakvog otpora.
Drugo, vjerovatnije, mozda ti je ustrojena geometrija trapa, iprevise suzeni tockovi, prednji kraj, ili obrnuto.
Kakve su ti caure u rukavcima, i kakvo je stanje na centralnom bolcnu?

Po cemu se vidi da te caure nevaljaju,ja sam dizao prednji kraj i tad je upravljanje lako skroz,e sad ovaj centralni bolcn nije najbolji a mislio sam da on i ne utice na otezano upravljanje.
 
Sve utice, ako je caura i bolcn u autu propada prednji kraj traktora i gubi pravilnu geometriju. Prvo provjeri polozaj tockova, prednji kraj tockova treba da je uzi od zadnjeg za 10 mm,(mjeris na obodu felge, u visini glavcine tocka, znaci od felge do felge) to podesis na sipkama sto povezuju spone. Mozda ti je iprevise otvoren trap, tj tockovi su naprijed sire otvoreni nego nazad, onda volan zna biti tezak, ili obrnuto.
Caure se vide, ako su lose, kada ides po makadamu rukavac ''zvace'' lijevo-desno, vidi se okom. Ili kada je podignut prednji kraj probas klimati rukavac, radijalno. Samo ce ti se reci.Kada propadnu caure onda se tockovi rasire dole na dijelu prema tlu, a gore se skupe, pa i to ne valja za upravljanje.
 
Može li mala pomoć, pada mi pritisak ulja na 549 vec na 1000 obrtaja je u crvenom skoro nula. Sta prvo pregledati? Čudno mi je kako igra kazaljka na satu.

 
Poslednja izmena:
Novo ulje i novi filter mada ni staro nije odradilo ni sto sati ali sam za svaki slučaj promenio, mislim se da nije nesto oko pumpe. Može li neka preporuka dobrog majstora da dodje da pregleda.
 
Nazad
Vrh