IMT

Proverio sam danas sa majstor Mitrom. Njegov remont košta od 60-120€.
Nov češki Magneton od 3,2 kW brzi sa reduktorom košta 140€ sa dvije godine garancije.
Pogledao sam ga večeras, a video sam i šta treba da se obrusi ispod šelni.
Više naginjem ovom novom, obzirom da je potrebna brzina..
 
Pa nije baš samo zamena rotora i sitnica, jer prema tom rotoru trebaju i namotaji statora i nosači četkica. Biksne, zupčanik i ostale sitnice na starom anlaseru takođe nevaljaju.
Teško bih se provukao bez gorenavedene skupe opcije.
Uzgred, nisam čuo baš pohvale za ovog iz B.Bašte.. Kažu majstori da loše namotava-nepravilno ubrzava, odnosno štedi na žici..
 
Tačnije 4065cc.... Sve je to ok kad ja i ti pišemo-pričamo. Ali ne mož' ti opasuljiti one u Agenciji ako ne piše sve na jednom papiru i pri tome da je to originalno uputstvo iz 76-te za taj traktor, poželjno overeno od fabrike uz prisustvo dva svedoka.
 
Pa nije baš samo zamena rotora i sitnica, jer prema tom rotoru trebaju i namotaji statora i nosači četkica. Biksne, zupčanik i ostale sitnice na starom anlaseru takođe nevaljaju.
Teško bih se provukao bez gorenavedene skupe opcije.
Uzgred, nisam čuo baš pohvale za ovog iz B.Bašte.. Kažu majstori da loše namotava-nepravilno ubrzava, odnosno štedi na žici..

Ja sam ovo postavio link samo radi cene u svakom kraju Srbije ima po neki majstor u mom kraju postoji jedan koji to uspesno radi ovi alnaseri su mnogo dugotrajniji od ovih sa reduktorom i podnose bas dosta verglanja bez posledica narocito zimi kada je vece opterecenje, ja sto sam vidjao kod mene ubrzane anlasere na 533/558/imr60 stvarno vrte extra. Na jednom 558 koji je prosao kroz moje ruke bio je bosch od 4kw trebao mu je veliki akumulator ali je kidao, po meni je bolje uloziti i 100e u ovaj anlaser nego ovaj jednokratni od 140e, naravno ovo je moje misljenje i moje iskustvo.
 
Mirosti nema šta nismo probali sa alnaserom od 533, posle svega sasvim slučajno nadjem nov alnaser od takvog motora IM036 sa 6 cilindara i stavim u 533 taj alnaser je bio 3 kw e taj je trajao 10g dok traktor nismo prodali
Drugaru sam menjao njušku na akbaseru od 558 da ga ubaci na 533 i bilo je ok ali daleko od mog
Moj savet zamenite lanac i lančanike španer i onda uštelujte paljenje da vata na zub ( pod uslovom da je zdrav motor) i paliće dobro

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Da znaš Luka, i ovaj majstor Mitar mi reče da je najbolje da se nađe anlaser od '4 konja' iliti 3kW.
Ako ne, onda da se nadje taj rotor od 4konja, a on bi prepakovao ostalo i podesio.
Što se tiče lančanika i tu si u pravu, mučio se i jedva sastavljao pa kada smo otvorili deklu, nađosmo skoro dva zuba pomereno(lanac istegnut, ali neće da menja:sta: da ostane original iz '53:osmeh:)
 
Da znaš Luka, i ovaj majstor Mitar mi reče da je najbolje da se nađe anlaser od '4 konja' iliti 3kW.
Ako ne, onda da se nadje taj rotor od 4konja, a on bi prepakovao ostalo i podesio.
Što se tiče lančanika i tu si u pravu, mučio se i jedva sastavljao pa kada smo otvorili deklu, nađosmo skoro dva zuba pomereno(lanac istegnut, ali neće da menja:sta: da ostane original iz '53:osmeh:)
E tako će i da pali!
Tako je i mene stari osemenjavao
Dok nisam stavio razvod, nove kandže i novi fiber bila je borba kasnije na zub
Možeš ZLATAN alnaser staviti kad je motor u problemu!!
Uzmeš 36 vilasti uhvatiš za kandžu od boš pumpe i mrdaš a ako radilica stoji u problemu si!!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
E tako će i da pali!
Tako je i mene stari osemenjavao
Dok nisam stavio razvod, nove kandže i novi fiber bila je borba kasnije na zub
Možeš ZLATAN alnaser staviti kad je motor u problemu!!
Uzmeš 36 vilasti uhvatiš za kandžu od boš pumpe i mrdaš a ako radilica stoji u problemu si!!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Potpisujem,komsiji sam radio kompletnu generalnu na 533.Blok na obradu,morala je druga radilica,nova glava,nov lanac i spaner,fiber i podeseno paljenje.Nisam verovao da moze 533 tako da pali.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ovo mi deluje kao najzanimljivija opcija.
https://www.youtube.com/watch?v=MKDEoeieksw
Cini mi se da ovako moze da se ugradi bilo koji anlaser od M33-M34. A iskreno ne mislim da ovaj vergla ista brze od obicnog, samo tako zvuci zato sto se sam elektromotor vrti brze, treba izmeriti obrtaje motora pri verglanju.

Naravno razvod da se sredi, ako nije dobro uzubljen moze da ga vergla i na 1000 obrtaja nece da pali kako treba :osmeh:
 
Da, to je taj češki anlaser koji sam gledao.
Ipak mislim da vrti brže od klasičnog, ali je problem što verovatno nema trajnost.
Mada, prodavac daje pisanu garanciju dvije godine, i tvrdi da nikom nije otkazao.
Jedino što izgleda neozbiljno..
 
Uzimali su neki ovde kod mene te brze anlasere za trojke i svi kazu da bolje pali sa njim. Jedino ne znam od kog proizvodjaca, ali mi se cini da su indijci. Ako uopste proizvode oni te brze.
 
Nazad
Vrh