IMT

bojance

Član
Učlanjen(a)
17 Dec 2007
Poruka
188
Ma sta im vrede ove slike kad ljudima iz mog kraja jos nisu isporucili ni 549 a ni 577. Cekaju vec 7 meseci placaju rate a kad pozovu direktora prodaje u IMT-u on kaze da su usli u proizvodnju ali da se nezna kada ce. Naravno pare su uzeli odmah pa sada verovatno idu po radnjama da kupe delove. Stvarno zalosno i bedno. Mislim da je tu i drzava kriva jer nije zastitila seljake .

lakarije

Član
Učlanjen(a)
25 Sep 2008
Poruka
554
I ja mislim da je dobro sto su rezervoari kod mnogih traktora gore(zbog zagrevanja nafte,zimi)ali stvarno,zasto se sad ugradjuju rezervoari sa strane na svim traktorima novije generacije??Pa jos su i plasticni... :sta:
[/quote]
Pa to je bar jasno.Pogledajte kako izgleda prosečan domaći polovan traktor.Iznjakan,izraubovan,izradjen,izudaran,izrazbijan,bez vrata,prozora,stakala...
Da bi se lakše razbio i kupio novi,koji će koštati ko desetina traktora.
To je poenta kapitalizma,da ti otmu pare na silu,da mu nemožeš ništa kad ga razbiješ
A i zato što je čovek takva životinja ,hoće preko leba pogaču,pa onda kopira,izumeva,izmišlja toplu vodu,pa troši vreme i pare i razbacuje energiju na smišljanje novih proizvoda itd

farmil

Član
Učlanjen(a)
25 Jan 2009
Poruka
163
tako je bojanče prava izjava , mislim za isporuku ovih 549 i 577, još nisu ni motor sklopili, a ostalo će...

aca74

Član
Učlanjen(a)
30 Jan 2009
Poruka
2.238
Bubu ja neznam za krajnju cenu, ali početna meni rečena je bila 8000 novaca. Ti si ga video, a čovek je govorio da nije izradjen, kaže da je bio u komunalnom u Bg.
Po tvojoj izjavi motor je bio lenji, koliko te razumeo imao si prilike da voziš 580 u firmi. Kakav utisak daje, jer ima motor više snage nego 577, u istoj starosnoj dobi i dobrom stanju motora.

Milos.mtz

Član
Učlanjen(a)
9 Avg 2009
Poruka
165
Kako traktor mocno izgleda, mogu samo zamislit kako ide juuuuu. Na takve serije traktora je IMT trebo pucat ranije i takve traktore stavljat u serijsku proizvodnju, i nebi bilo propadajna firme... Sigurno bi prodaja mnogo bolje isla, i ovako ima dosta IMT traktora po srbiji, ljudi su uvereni u njihov kvalitet, sigurno je bilo potrebno tako nesto oko 90ks nesto izmedju 577 i 5100, a i brate traktor je nas SRPSKI ali nevredi kad je drzava glupava, tj. beograd!

Milos.mtz

Član
Učlanjen(a)
9 Avg 2009
Poruka
165
To jeste, stvarno ih ima mnogo, ali steta sto ovako nesto nije uslo u serijsku proizvodnju.

Bubu

Član
Učlanjen(a)
20 Dec 2007
Poruka
5.462
@aca74
Nisam vozio 580 u firmi ali sam vozio vise komada 577 od ustrojenih do malo odvrnutih!
I meni je recena ista cena i isti podatak-da je traktor radio na Adi Ciganliji. Provozao sam ga i zakljucio da je trom motor kao ustrojen 577, sto sam predocio vlasniku a on potvrdio. Imao je jos falinki-zglobovi od prednje vuce su mu se klimali, kompresor nije radio, nije imao bocu i rislang ventil, kocnince su slabo radile, falilo je zadnje malo staklo...
577DV-590DV raspon u masi sa i bez tegova je od oko 3400 do 4000 kg, mozda malo jace jer ima 3 tipa zadnjih felni-sa i bez tegova i zavisi koliko napred ima tegova (moze da stane do 10 kom)!
Taj 590DVES i sada da ga naprave sa svim podacima koji vaze za njega-prodavao bi se lako pod uslovom da je cena realna a verujem da bi bila sigurno 25000 evra ako ne i vise...

Milos.mtz

Član
Učlanjen(a)
9 Avg 2009
Poruka
165
Pa kad pogledas jedna mahindra od 65 ks kosta vise od rusa 820, onada mi nebi bilo zao da dam i 25000 za tog imt. Verujem da je kvalitetniji od mahindre a i od MTZ. A cena bi bila sigurno preko 20000 evrorljna, ako ne i vise

Vrh