IMT

Ne znam zbog cega ali nije u redu da lazu ljude na mojoj 76 dw kupljena krajem 2013 na prvom motoru bili su 98 i bio sam zbunjen i kad sam pitao zbog cega 98 a ne 101 oni kazu vise ne ugradjuju 101 a ako Mirko kaze da je otvarao jednu 2011 i imala 101 znaci da lazu i ugradjuju kako imaju ovih dana dolaze po ovaj traktor vracaju nazad i daju mi drugi iz razloga sto ovaj novi motor ne mozr da radi vise od dva sata da ne pucaju opruge i baca zlje na sve strane a radio je tek oko 8 sati,moracu da popricam sa njima ako je moguce da na novom budu 101
 
Ubacuju 98,5 zbog reklamacija na potrošnju ulja jer 101 zna da mezeti
tako i ja kad sam pre godinu dana radio motor na 577 u maš. radionici su insistirali na 98 a ja na 101 i onda mi je gazda rekao da ne garantuje za trošenje ulja
kad smo ga sklopili i prvih 10 rs je trošio poprilično čak bacao i na izduvnu granu,potrošio je sigurno 2l,zatim je prestalo i sad posle 300 sati ne troši ga uopšte

Uf ja kad sam odradio S44 na kombajnu sa klipovima 101 ulja na auspuh je bilo koliko volis... Ali se to sve stabilizovalo.. Sad ne trosi gram ulja...
 
Na ovoj sto sam radio je izbio dihtung glave jer je usla voda u klipove posle kisa koje su lile a ona rupa na auspuhu bila lose odlivena sa malom rupom koja je zacepila i cim covek zaverglo dihtung izleteo napolje.Merio i klipovi 101,kao i svi predhodni motori koje sam radio na traktorima.Na tamicima je uvek bio 98,5.
To sa potrosnjom ulja je je problem kod 101 jer ima 4 karike a 98,5 ima 5 karika,kao i sto je problem kod 101 je tanja hilzna za 2,5mm jer blok za 101 i 98,5 je potpuno isti.
 
Ti sto su ti rekli bas lupetaju.
Matori,ne lupetaju..... Naprotiv,u pravu su ti koji su to rekli. 98,5 stavljaju u nove S-44.... Imam jednog takvog u dvorištu od 2004-te a još dva ima u selu samo što mislim da su dignuti na 101,ali su bili 98,5. Inače može da se zadihtuje i sa 101 klipovima da ne troši ulje.
 
Pa kako je na ovoj 2011 god. klipovi 101.Ja sam je otvorio prvi put,nije pipana do sad.
Nema veze ajd da zaboravimo to,nebitno sa te strane ali....nemoze biti snaga i zapremina motora biti ista sa klipovima 101 i 98,5 a po nasim strucnjacima iz IMR-a je to svejedno i isto.Sta se ima u nabavci i u magacinu to se i tura pa nekom zapadne motor od 75ks a nekom od 65ks....a spolja isti.

- - - - - - - - - -

Na razlici od 2,5mm u precniku klipova a sve ostalo isto motor bi trebao da gubi bar 15% snage i zapremine.Sto u prevodu znaci ako ima 76ks sa 2,5mm vecim klipovima(101)sa toliko manjim (98,5)bi imao oko 65ks pri istim obrtajima.
 
Ako bi isli cist teoretski racun:
Obzirom da je efektivni pritisak pri sagorevanju isti(konstanta), na razlici precnika je snaga manja za 6.5ks.
To po meni nije uopste zanemarljivo.
Dali se na S44 moze staviti peta karika(ispod osovinice) kao kod DM34?
 
Površina čela klipa 101mm je S1=8011mm2 a kod klipa 98.5mm je S2=7620mm2.

Razlika u površini je S1/S2*100%=5.1% što na 70 KS dodje 3.57 KS.
 
Nesto me zeza hidraulika na 560,ugrejan traktor, i na manjim obrtajima pusta dole orudje onako trza i ide dole moram da dam jaci gas da bi drzao gore orudje,sta bi mogao da bude problem? A i neznam, dosta je spora hidraulika.
 
Dali se na S44 moze staviti peta karika(ispod osovinice) kao kod DM34?
Ne. Klip nema dovoljnu debljinu zida sa unutrašnje strane da se ureže kanal. Ali mislim da 5-a karika i nije toliko potrebna....
Kada se radi generalna motora mora se tražiti-zahtevati makar na svoju odgovornost da mašinska radionica-strugar,stublinu ne probuši više nego što je potrebno. Odnosno prečnik klipa je ~100,8mm a ne 101 i svaki strugar,uglavnom, se obezbedi pa opali meru za 0.5mm+ na onih 101. I onda dobijemo da motor u startu troškara ulje.....
Tombice izvuci cev i proveri gumice.
 
@sinisa1979

tacna dimenzija hilzne je 101.054mm. Kada bi majstor proširio za 0.5mm onda bi se povecao zazor na karikama za 1.5mm a to nema šanse da bi radilo kako treba.
To što tek sređen motor troši ulje je posledica ovalnosti karika ili hilzni i lošeg honovanja.
 
Kolika je zapremina rezervoara na starom tipu 560?Jel tacno da je 90 litara ili praksa drugacije kaze.

I jos nesto,opet ja o zadnjim gumama 560,zasto pa nekih 90% iz oglasa i sa slika na netu stari tipovi 560 svi stavljaju zadnje gume 16,9-28.A dosta njih kaze da su bolje 14-ke.

Ovo pitam jer mi danas bili dvojica drugara iz susednog sela i imaju st.tip 560 od kad su njihovi stari kupili novog.Oba imaju 16-ke gume,probali su 14-ke i kazu da na klizavom i u blatu 560 sa 14 gumama totalno nesposoban traktor.Ostale operacije su OK.Inace oni dosta rade u sumi sa njima.
 
Poslednja izmena:
Kolika je zapremina rezervoara na starom tipu 560?Jel tacno da je 90 litara ili praksa drugacije kaze.

I jos nesto,opet ja o zadnjim gumama 560,zasto pa nekih 90% iz oglasa i sa slika na netu stari tipovi 560 svi stavljaju zadnje gume 16,9-28.A dosta njih kaze da su bolje 14-ke.

Ovo pitam jer mi danas bili dvojica drugara iz susednog sela i imaju st.tip 560 od kad su njihovi stari kupili novog.Oba imaju 16-ke gume,probali su 14-ke i kazu da na klizavom i u blatu 560 sa 14 gumama totalno nesposoban traktor.Ostale operacije su OK.Inace oni dosta rade u sumi sa njima.



Po meni 16-tice gume su zakon za njega iz iskustva pisem, ali 16.9-30 su bile na stricevom koji sam ja dugo godina vozio i imao je dosta snage.
Drugar ima sa 16.9-28 i mogu da kazem da nema neke razlike isto se traktor dobro ponasa, mozda malko sporiji, mada on je i ovako spor zajedno bili u sumu za drva, rajka treca spora on mora prva da je prati.
E sad kad smo menjali gume na rakovici 99god damo stare coveku koji ih je namontirao na 560 i kaze da je dosta jaci bio traktor, ali proklizavanja je bilo na kvadrat.
 
Treba mi neki predlog da sredim kocnice na 560 ali da budu ODLICNE!!!!!! Vlasnik zeli odlicne kocnice i ne zali na delovima ::novac:: zato i hocu da ispostujem coveka da to bude najbolje...
PA da cujem neke savete...

Jos sam cuo ovde na forumu da se stavljaju neki federi da vracaju paknove nazad imali neka slika mozda i od cega su ti federi????
 
Nesto me zeza hidraulika na 560,ugrejan traktor, i na manjim obrtajima pusta dole orudje onako trza i ide dole moram da dam jaci gas da bi drzao gore orudje,sta bi mogao da bude problem? A i neznam, dosta je spora hidraulika.
Gumice na cjevi ili ispisan cilindar.
Ako O-rinzi ne pomognu onda poklopac dole

- - - - - - - - - -

Treba mi neki predlog da sredim kocnice na 560 ali da budu ODLICNE!!!!!! Vlasnik zeli odlicne kocnice i ne zali na delovima ::novac:: zato i hocu da ispostujem coveka da to bude najbolje...
PA da cujem neke savete...

Jos sam cuo ovde na forumu da se stavljaju neki federi da vracaju paknove nazad imali neka slika mozda i od cega su ti federi????
Slika ukradena sa foruma
icon_redface.gif



online photo storage
 
Nazad
Vrh