IMT

Imaš moju i Lisnikovu sliku pravilno postavljenog razvoda pa prebroj zube
icon_wink.gif
 
Vezano za forumaše koji su pisali o farbanju 539.

Ja neznam kakve su cjene materijala kod vas ali da bi kvalitetno pofarbal moraš i kvalitetni materijal koristiti.
Set dvokomponentnog laka košta kod nas 50-tak eura, a znamo da dva seta nikako nisu dosta, pa špric kit, kit, šmirgl, razređivač ..... i još kad dodamo ruke u taj krvavi posel .....
Ovo je materijal koi je uložen u jednog Zetora, ali taj Zetor je neka druga priča, ustvari cjela matura ......

100_8326.jpg



Za 100 eura ga ja ni pral i čačkal blato, hrđu i ulje da se pripremi za lakiranje.
Ja to radije napravim đabe
3796847369.gif


Uglavnom tak je to otprilike izgledalo nakon (ja smatram) kvalitetno odrađenog posla

31.jpg




33-3.jpg




61.jpg




66.jpg
 
Svaka cast!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! E to je farbanje!!!! A ono od 300e je krecenje... PA za te pare se neisplati ni da ga spremis za farbanje a kamoli da sve odradis jos sa svojim materijalom... Uzgred ako neko za 300e odradi SVE kao sto je na slikama koje je postavio MUHA ja cu ODMAH da mu doteram moju Rakovicu da je tako ofarba i dacu mu 350e... :osmeh:
 
Slažem se, ali isto tak znam da nakon par godina dolazi do izražaja majstorluk vlasnika novog ili uređenog traktora.
Imal sam prilike vijeti Cirine traktore i vjerujem da bi ovaj kod njega bil ovakav mnogo godina, kod kolege kojem sam to uredil nebude sigurno, ali nebude nigdje ni otpala farba radi nepripremljenosti.
Ima na jednom forumu jedna tema naslova SAMO ZA MOJU DUŠU..... tak je i rađen taj traktor, šta bude kasnije nije na meni.


Ustvari ja onim slikama htjedoh reči da tak izgleda dobro pofarban traktor, a da se to nemože napraviti za šaku euriča.
Ja bi rado videl uradke tih ljudi koji to mogu odraditi za spominjanih 300 i manje eura s materijalom.
Traktor ne služi za šminku ali i pomusati ga je teško za 300-tinjak eura


Ona gore spominjana matura na Zetoru je u toku pripreme za lakiranje izgledala ovak.
I na kraju je solidno ispala, eto več su dvije godine i još se drži

100_7127.jpg
 
Ciro za "onaj" T40 je majstor uzeo 130e za ruke komplet farbanje(a farbao je jedan od boljih limara u okolini,covek samo to radi) i oko 25 000din materijal sto je cirka 350e,po meni ne treba bolje od onog. :osmeh:
 
Evo ga pre 3 godine ofarban za 150e..
fotografija0014.jpg
[/IMG]
fotografija-0004.jpg


Bez ljutnje, ja bih da dodam da nije problem ofarbati traktor sa setovima koji su preskupi sa njima mozes i cetkom da preletis pa ce lepo da izgleda, treba ofarbati da bude sto jeftinije a da izgleda kao da je skupo... Mada posle dva dana u prasini taj ferguson izgleda kao moj 558 i onda vise niko ni ne pita posto si platio farbanje....
 
Poslednja izmena:
Nije problem pofarbati, problem je pripremiti. Mada sa metlom baš i nebude lijepo ispalo
icon_wink.gif



Slažem se da traktor ne služi za šminku, ali mislim da kad si si več dal truda i pripremil ga za farbanje onda još koji dinar gore za kvalitetniju boju nebi trebal stvarati takvo veliko opterečenje proračunu toga zahvata jer ipak malo duže traje.
Mada svako osvježavanje je bolje nego zapuštanje
 
Nije problem pofarbati, problem je pripremiti. Mada sa metlom baš i nebude lijepo ispalo
icon_wink.gif



Slažem se da traktor ne služi za šminku, ali mislim da kad si si več dal truda i pripremil ga za farbanje onda još koji dinar gore za kvalitetniju boju nebi trebal stvarati takvo veliko opterečenje proračunu toga zahvata jer ipak malo duže traje.
Mada svako osvježavanje je bolje nego zapuštanje
sintetika je oko 15e a akril je oko 25 e
kod nas jos uvek nije stigla omržena nam EU unija pa ljudi rade ceo mesec za 250e zato nemože za jedan stari IMT traktor da naplatiš 1000e ruke
pre kudjenja tudjeg posla raspitaj se za prilike u toj drzavi :ppozdrav:
 
Mehanicar postavi slik u drugoj temi kako si sredio zetora tvog video sam slike na drugom forumu svaka cast!.
 
sintetika je oko 15e a akril je oko 25 e
kod nas jos uvek nije stigla omržena nam EU unija pa ljudi rade ceo mesec za 250e zato nemože za jedan stari IMT traktor da naplatiš 1000e ruke
pre kudjenja tudjeg posla raspitaj se za prilike u toj drzavi :ppozdrav:
Ja nijednom riječju tuđi posao nisam kudil. Ti očito nisi pratil nastavu od početka pa zato takav komentar.

Vezano za forumaše koji su pisali o farbanju 539.

Ja neznam kakve su cjene materijala kod vas ali da bi kvalitetno pofarbal moraš i kvalitetni materijal koristiti.
Set dvokomponentnog laka košta kod nas 50-tak eura, a znamo da dva seta nikako nisu dosta, pa špric kit, kit, šmirgl, razređivač ..... i još kad dodamo ruke u taj krvavi posel .....
Dio vezan za cjene u vas. 25 eura puta minimalno 7 je 175, a to je samo lak. Tu dodaš i ostalo pa si kod tih svojih spominjanih 250 eura.
Još ti ostanu samo ruke za izračunati.
Ako prosječan radnik kod vas zaradi 250 eura onda valjda i taj koji bi ovakav zahvat kakav je bil na ovom traktoru može zaraditi mjesečnu plaču jer ima 20-tak radnih dana po 8 sati za raditi i još mu dosta sati nije.

Dio vezan za zaradu ti je ovdje

Ja to radije napravim đabe
3796847369.gif

Meni je stvarno žal kaj je situacija i kod vas i kod nas loša, nezna se kome je teže.
Volim vidjeti uređen traktor i nažalost toga bude sve manje ali ja sam sretan kad si neko to omoguči.
Onaj ko taj posel nije radil nezna ga ni cjeniti, a sudeči po tvom komentaru ti si jedan od takvih.
Ponavljam, tuđi posao nisam pljuval, samo mi je bilo čudno da to netko može kvalitetno za novce napraviti za spominjan iznos. Kontaš?







Mehanicar postavi slik u drugoj temi kako si sredio zetora tvog video sam slike na drugom forumu svaka cast!.
Slike gotovog ili kompletnu maturu?
Drago mi je da ti se sviđa, krvav je to posao bil ali nije mi žao ni sekunde utrošenog vremena
 
Ljudi ovde uopste ne razumiju koliko je slozena prava priprema, i koliko su bitne sve faze.
Umam utisak da neki misle da se kupi par konzervi farbe i to je to.
Sto se tice farbanja traktora po meni je najprikladnije koristiti poliuretanski set, jer je najjeftiniji a najelasticniji. Nema sjaj kao akril, ali to nije problem.
Najbitnija je dvokomponentna podloga, jer ako ona ne prione kako treba, sve ostalo nema svrhe..
 
Kada smo farbali Torpeda, samo 100-150e je otislo na materijal. Za motor i trup je (u mom slucaju) dobra Piturina boja. Nezuti od nafte i posle 3 godine izgleda veoma dobro. Za limariju najvise ode i vremena, a i para za pripremu, dok sama zavrsna boja izadje do 50e
 
Na traktoru je mnogo vaznije uloziti pare na ispravnost kocnica,guma i mehanike nego na farbu.
Ja sam moj ofarbao spolja limariju za neke smesne pare dvokomponentnom farbom,trup nikad nisam farbao i nepada mi na pamet da to farbam.Sredio sam ga koliko sam mogao i sad ga teram dok ga ne sahranim,pa kad ga sahranim onda ga opet otkopam i sredim i opet jovo nanovo i tako jos jedno 200 godina pa cu valjda posle i ja umreti zajedno sa njim:osmeh:
 
Na traktoru je mnogo vaznije uloziti pare na ispravnost kocnica,guma i mehanike nego na farbu.
Ja sam moj ofarbao spolja limariju za neke smesne pare dvokomponentnom farbom,trup nikad nisam farbao i nepada mi na pamet da to farbam.Sredio sam ga koliko sam mogao i sad ga teram dok ga ne sahranim,pa kad ga sahranim onda ga opet otkopam i sredim i opet jovo nanovo i tako jos jedno 200 godina pa cu valjda posle i ja umreti zajedno sa njim:osmeh:
Ja sam mog morao ofarbati. Limarija sva izlupana i zardjala, a trup je mogao da prodje, no kad je vec sve skinuto, sto da se ne presprica:ppozdrav:
 
Na traktoru je mnogo vaznije uloziti pare na ispravnost kocnica,guma i mehanike nego na farbu.
Ja sam moj ofarbao spolja limariju za neke smesne pare dvokomponentnom farbom,trup nikad nisam farbao i nepada mi na pamet da to farbam.Sredio sam ga koliko sam mogao i sad ga teram dok ga ne sahranim,pa kad ga sahranim onda ga opet otkopam i sredim i opet jovo nanovo i tako jos jedno 200 godina pa cu valjda posle i ja umreti zajedno sa njim:osmeh:

Sta ti je pragmatican covek sa realnim pogledima..:osmeh:
 
Nazad
Vrh