IMT

Moj otac se samo jednom zaglavio sa 539 sa 2 loznice pune pšenice a prošao je na nekim mestima sa 539 i te dve loznice gde su neki sa 560 potonuli !!
 
Daleko je Ferguson od kadrog traktora po blatu,samo zvalavi,klize,zanosi se al ne kopa u to sam se uverio ovog proleca kad nije mogao po ravnoj travi da vuce prikolicu dvoosovinku sa 5-6 meteri drva,jeste prikolica propala do polovine GUME (7.5-16) nije do felne propala znaci nista strasno,slajfovao bi on 2 dana ali nea kila da se ukopava,nista mu ne bi pomogla ni predna vuca kao ni blokada sto mu nije drasticno pomogla. Nije da ga kudim imam kuci 2 komada,ali je on daleko od univerzalnog traktora a jos dalje od traktora za teske poslove on je iskljucivo za lake poslove.

Kad bi traktori mogli pričat onda bi ferguson (533) na kojem sam "odrasto" prvo jedno par dana samo plako od muke. Šta je taj sve kod mene prošo, a između ostalog se navuko prikolica manji, veći, Kikindi, Zmajevki, po blatu, kroz njivu, žita, đubreta... svega i svačega. Puno njih se krstilo i rukom i nogom kad su vidili šta ferguson radi sa npr. Zmajevkom u žetvi, u "vrcanju meda" (đubretu)... Najviše što sam sa njim za okladu vuko su bile dvije Tehnostrojke sa cca 160-170 metara žita, doduše na betonu i samo do druge brze, al ih je ipak vuko. :osmeh: Kako bubu kaže samo što veća brzina i gas, a po potrebi (često) blokada, lanci na točkove...
 
Sta vise da dodam nego sacu da okacim oglas da prodajem sve traktore i kupim jos 2-3 IMT 539... Mani te se ljudi tih prica traktor je slabasan i nizak... Po blatu nasedne samo tako... 539 ima jaci motor od Vladimirca ali nemoze u vucni i vodu da mu nosi... Vladimirec je visok i tezi od 539... U to sam se uverio bezbroj puta da Vladimirec moze da povuce ono sto 539 nemoze...

- - - - - - - - - -

Kad bi traktori mogli pričat onda bi ferguson (533) na kojem sam "odrasto" prvo jedno par dana samo plako od muke. Šta je taj sve kod mene prošo, a između ostalog se navuko prikolica manji, veći, Kikindi, Zmajevki, po blatu, kroz njivu, žita, đubreta... svega i svačega. Puno njih se krstilo i rukom i nogom kad su vidili šta ferguson radi sa npr. Zmajevkom u žetvi, u "vrcanju meda" (đubretu)... Najviše što sam sa njim za okladu vuko su bile dvije Tehnostrojke sa cca 160-170 metara žita, doduše na betonu i samo do druge brze, al ih je ipak vuko. :osmeh: Kako bubu kaže samo što veća brzina i gas, a po potrebi (često) blokada, lanci na točkove...

Lanci na tockove,sto veca brzina,gas,blokada- VECI traktor za to treba i resen problem... :osmeh: :ppozdrav:
 
Ima i moj stari Fergo 35godina okruglo i 10 000rc takodje okruglo i taj bi plako,ali kad za neki posao nije onda nije.Vuce on jadan zmajevku puno zita-kukuruza po ravnom ali kad dodje do rampe silosa treba zdravo velik zalet da se uhvati da bi se popeo,ima snage ali nema kila pocne kao zec da skace.

- - - - - - - - - -

A da je po blatu vukao 2 Loznice u koju stane bar (5t zrna + masa prikolice)*2 je cca 1.4 vagona da on vuce po blatu...ni niz brdo.
 
Ima tako jedna priča gde se jedan lik hvalio kako on sa Tomom Vinkovićem vuče 2 Zmajevke repe po suvom a ako se slučajno okiša i raskalja onda mora jednu da otkači.
 
Sta vise da dodam nego sacu da okacim oglas da prodajem sve traktore i kupim jos 2-3 IMT 539... Mani te se ljudi tih prica traktor je slabasan i nizak... Po blatu nasedne samo tako... 539 ima jaci motor od Vladimirca ali nemoze u vucni i vodu da mu nosi... Vladimirec je visok i tezi od 539... U to sam se uverio bezbroj puta da Vladimirec moze da povuce ono sto 539 nemoze...

- - - - - - - - - -



Lanci na tockove,sto veca brzina,gas,blokada- VECI traktor za to treba i resen problem... :osmeh: :ppozdrav:

Ma da, čim smo vidili da mu je teško odma ošli i kupili novi veliki traktor da se više nemučimo sa ovim malim. Eee kad bi to tako išlo kako ti kažeš.
 
2 puta sam podcenio teret i ostao u sred uspona i nikad vise rekao sam... Za veci teret kod mene za sad samo 820!!! Prevozio sam kukuruz sa IMT 558 prikolica 6-7t i ja da izadjem iz dvorista traktor samo stade na sred puta a prikolica u sred rampe (uspona)... Zakrcio sam ceo put 15 minuta dok su pronasli sajlu da me izvuku.. I jednom sa 539 kod mene na rampi pri ulasku u dvoriste,opet traktor stade na ravnom a prikolica na uzbrdici... JA metalne klocne pod svaki tocak,otkacih 539 zakacih Vladimirca (samo on je bio kod kuce tad) vratih prikolicu 2-3m unazad i gas,gume se tope ali on ne staje i odeeeeeeeeeeeeeeeeee....
 
Ma de ga favorizujem i on je slabasan ali moze da povuce vise od 539 dakazano... A i jedan i drugi nikako nisu za vece terete jer sa tim se nije igrati... Ja ni na jednu prikolicu nemam kocnice pa ako negde pogura..... Zato se ne salim sa time bolje jaci traktor i mirna glava...
 
Jednom na prvom Maju neki moji prijatelji se nadvlacili sa 539 i Vladimircem... U toj borbi Vladimirec ga je lagano odvukao... ALi lagano... Voleo bi da neko pokusa isto... Ja imam i Vlajka i 539 ali ne cimam traktore bezveze....
 
Sve je moguce... Ali tesko zaista tesko da moze da ga nadvuce jer je ipak oko 300kg tezi Vladimirac od 539 (i to od 539 sa kabinom)...
 
E pa sad 539 sa prednjom protiv Vlajka bez prednje... Onda upotedite Vladimirca T-30dv sa IMT 539dv.. Da vidimo onda.. :osmeh: ALi da se ne nadje noko uvredjen i da pomisli da ja branim Vlajka... Svi traktori su dobri dok su ispravni i sluze... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh