IMT

@surdonja sipao sam fam traktol 80 mislim da je kanta 10 l oko 3000 kupovao sam i ova ostala ulja i filtere pa neznam tačno a uzo sam 30l sve sam zamenio sada i poluge ne padaju posle gasenja

@dolovac zaboravio sam da slikam bez akumulatora.od glave upravljaca nemoze se spustiti da kraja da bude ravan pod kućišta nego ona sredina koja se isece mora da bude 5 mm višlja nego sa strane,ja sam iskoristio onaj deo koji se vadi samo sam ga spustio i opet zavario.vadiću akumulator da podbacim gumu ispod pa cu slikati.prilično je nezgodno na licu mesta sve izvesti.malo sam brisilicom sekao pa sam na kraju morao i aparatom za varenje da prosecem na par mesta gde nema sanse da se dohvati.tanka elektroda jaka amperaza flasa vode i udri a posle je lako obrusiti.e i za sajlu za obrtaje se mora izbusiti nova rupa iznad isto sam aparatom posto treba velika rupa, malo se savije ali radi.kablove nisam izmestao ima taman dovoljno prostora i duzine da se smeste iznad.bice slika samo da odem do sela,meni se bas svidje kako je gas na kraju ispao i lepo radi.
a ako i dalje imas dva akumulatora menjaj to pod hitno mnogo je bolje kada je jedan.kad su dva ili jedan vise puni ili jedan vise prazni pa on onda vuce iz ovog drugog nikad namozes da ih sastavis

ode ova tema u 500 strana steta sto nije u startu podeljena po IMT modelima mislim da bi bilo sve preglednije i lakse za praćenje.valjda nas proizvodjač zasluzuje:bravo:
 
Moj imt 542. Kao nov. Sredjen komplet,iz Dolova se preseio u Pepeljevac,ja ga sredjivao. 1983 je godiste.
imt-542-bocna.jpg
[/IMG]

imt-542-prednja.jpg
[/IMG]
 
Poslednja izmena:
Imao je kompresor. Za kompresor ti mozda mogu pomoci,sutra cu zvati coveka koji ih rastura,da pitam posto,mozda ima i kabinu,ne znam dok ne pitam,ima vazdan delova za sve tipove imt-a,cale mi radi drugu u kolubari,ne mogu sad da ga zovem da trazim broj da bi ga zvao,ali sutra obavezno zovem i javljam ti rezultate. Vodi racuna ako nisi duze vreme vlasnik tog traktora na luftove u tockovima,a cim kazes da nije sredjen kao moj,onda verovatno jesi duze vreme vlasnik. Imas osecaj da lupa kad ides po rupama,tad hoce da polomi poluosovinu,skines podloske dok luft ne prestane i taj traktor ima da traje dosta dugo. Ima 542 dosta stvari koje valja uraditi pre nego krene u ozbilniji rad. Moj ce ove godine trecu sezonu raditi silazu u paru sa sip sk80 silokombajnom,meni i malo usluga,al je ulozeno dosta para,vremena i naravno,znanja je tu ulozeno dosta. :osmeh: Vuces li presu s njim i kojom brzinom? Sa cim se zanima tvoj 542?
 
ma on je kod nas(kod dede)od kako je kupljen 84' medjutim deda sve dao meni da radim posto je ostario i jedva raducka nesto po kuci ponekad vozi nesto ali nije to,to...a godinama nije nista ulagao mislim kad kazem nije to ne znaci da mu nije ni ulje menjao...ali kabina mu nije trebala kompr.takodje...e sad ja to hocu da sredim cakum pakum da bude...pa on ce meni sluziti ove god.i za oranje ali uglavnom ce biti spartanje,prskanje,bacanje vestaka,setva i tako to,sitno u planu mi je ako bude novaca da kupim neki 560 ili nesto slicno tome da za jace poslove...ajde vidi pa mi javi u pp.da ne ulazimo dublje u :off_topic:
 
Da li bi mi neko mogao pomoci? Na imt-u 542 sam sad menjao ulje,i dole imaju neke dve rupice,jedna je valjda pletenica,a druga je na menjacu,svaki put kad sam na kanalu da ovrnem sraf da ispustim ulje,ja primetom spentlu cini mi se na menjacu,nalazi se od one ploce sa 4 srafa ka polugama gledano,e,ta spentla je upala unutra,jedva se vidi u toj rupi,da l moze to da napravi karambol neki? Treba mi traktor veceras,a ne znam smem li ga koristiti?
 
Planiram da kupim IMT 550.11 PERKINS. ali u okolini vrsca nisam video ni jedan da ga malo bolje analiziram. ima li neko da je kupio skoro da cujem kakva su iskustva.
 
Da li može neko da mi kaže mda li je teg od ~60kg pretežak za IMT 533.
Koristio bi ga isključivo kad kačim zadnju kašiku jer mi tada u pjesku podiže prednji kraj
Koliko su teški fabrički tegovi za ovaj traktor, ako se uopšte proizvode?
Ja sam izlio betoncki teg dimenzija 50x25x19cm da li je to mnogo.
 
Kod mene na 533 su u prednjim felmama tegovi od Ursusa 335 i oni su teski oko 50kg.
Mislim da i 60kg ne bi bio problem.
 
Trebalo bi mi sediste za IMT 539. Osim na vasaru, da li ima i neka prodavnica?I da li je nako kupovao i kako su se pokazala?
 
Ja imam u 540 u felnama tegove polumesec je 25 kg dva komada na jedan i dva na drugi točak neosete se jer je teret direktno na točku a tvoja varijanta opterećuje i kolevku a samim tim i volan .
 
Ja imam u 540 u felnama tegove polumesec je 25 kg dva komada na jedan i dva na drugi točak neosete se jer je teret direktno na točku a tvoja varijanta opterećuje i kolevku a samim tim i volan .


to sam mu i ja htio odgovoriti tamo gdje je prvo postavio pitanje, ali ne samo da će dodatno opteretiti kolijevku i ležajeve već neznam kako
će se uopće i i ponašati na volanu jer 533 i bez toga težak za motanje a kamoli s jos dodatnim teretom. puno bolje rješenje bi bilo ubaciti direktno na felge nego ovako.
 
Nazad
Vrh