IMT

Tu moze da bude 100 faktora,hladnjak,dihtung glave,glava,sat za temperaturu,vodena pumpa....Ako je sve bilo kako treba pre generalne majstor nije treba da ravna glavu vec samo da je ocisti i vrati,nemoze glava 100 puta da se ravna.Evo cist primer,moj burazer trenutno radi generalnu na 533,nije hteo da mu ja radim jer ja kao nemam pojma.Kad god je otvarao motor ja sam ga kritikovao da glavu ravna samo ako mora a on me nije slusao i ravno je uvek i sad je dosao u situaciju da mora da baci glavu jer nemoze da se poravna vise a iskrivio je sa pregrevanjem zadnji put.Uvek treba paziti sta se radi i kako se radi da nebude problema u buducnosti.:sjasi:
 
Mislim da se ovde piše malo vise subjektivno i sa nekim amozitetom prema IMT-ovima, iskreno, 549dv je kompletan traktor, stabilan je u rangu sa univerzalom, rajka je za njega ko na štulama, oštar traktor, za 10 hektara zemlje sasvim dovoljan, mane su mu menjač, pisao sam zašto, i loša završna obrada i komfor, ali ja idem sa njim u njivu, a sa autom u grad, drugo dostupnost delova, ja sam na isporuku mog traktora čekao pet dana. Ne potcenjujem kineze solidni su traktori upoznao sam se sa njima, jedini faktor što su ljudi nepoverljivi prema njima ali to je stvar koja treba da se dokazuje i dugo će trajati, isto kao kao i IMT-ov 2050. Što se tiče brda i tih terena u lugu sam 549dv sa prikolicom okretao u Y krivini u rikverc, i veći deo imanja mi je na brdu nije visok polazi svud, ima dobro kočenje, i snagu kad zapne uvek izvuče prednja vuča, jednom rečju kompletan traktor, i mislim da ova tvrdnja ne opisuje traktor u pravom svetlu *549,u ravnici DA,u brdu NE.
 
Stevo ako je ti nisi nosio na hidro test eto ti problema,ako je ovo sve ok hladnjak,creva termostat pa i ako ga izvadis,Skidaj glavu i na hidro test a da se premeri koliko je ostrugana pri ravnanju ako je ranije koji put isla na ravnanje mozda joj je kraj.
 
Čim budem imao prilike slikaću vam 533 sa motorom od 539, jer nije u mom vlasništvu a odradeno negde s kraja 80g početkom 90g. Jeftinije bilo kupiti nov motor i ugraditi nego raditi generalku.
 
NA 542 uradjena generalna pre dva meseca komplet i sad greje natera u spartanju 95 stepeni ,a i kad sam drljo primetio sam odma posle generalne da mi dize temperaturu ,da napomenem pre generalne ni je drzo normlnu temperaturu,sad sam mu izvadio i temostat i proverio pokazivac temperature i opet isto.Sta tu moze biti nije mi jasno ,jeli imao neko slican problem.
Proveri sva creva od vode, i to ne da li su probusena, nego da li su cela iznutra. Imali smo slican problem na zetoru, odvojila se unutrasnji sloj gume i sprecavao protok vode, a kad nema protoka taj sloj se vracao gde mu je mesto, mnogo smo se patili dok nismo pronasli sta je, nekoliko puta smo sve skidali i vracali, pumpu otvarali, hladnjak kuvali, niko nije mogao da postavi dijagnozu...proveri creva
 
Mislim da se ovde piše malo vise subjektivno i sa nekim amozitetom prema IMT-ovima, iskreno, 549dv je kompletan traktor, stabilan je u rangu sa univerzalom, rajka je za njega ko na štulama, oštar traktor, za 10 hektara zemlje sasvim dovoljan, mane su mu menjač, pisao sam zašto, i loša završna obrada i komfor, ali ja idem sa njim u njivu, a sa autom u grad, drugo dostupnost delova, ja sam na isporuku mog traktora čekao pet dana. Ne potcenjujem kineze solidni su traktori upoznao sam se sa njima, jedini faktor što su ljudi nepoverljivi prema njima ali to je stvar koja treba da se dokazuje i dugo će trajati, isto kao kao i IMT-ov 2050. Što se tiče brda i tih terena u lugu sam 549dv sa prikolicom okretao u Y krivini u rikverc, i veći deo imanja mi je na brdu nije visok polazi svud, ima dobro kočenje, i snagu kad zapne uvek izvuče prednja vuča, jednom rečju kompletan traktor, i mislim da ova tvrdnja ne opisuje traktor u pravom svetlu *549,u ravnici DA,u brdu NE.
Niste dobro citali moj komentar,ja sam pisao za 549 klasik bez prednje vuce,a lepo sam naglasio da je 549DV sasvim nesto drugo.
Ja trenutno imam 540 i veoma dobro znam za sta je taj traktor a slican je 549,isti sistem.
I jos nesto da naglasim,na nasem 549 kad je bio nov u garanciji je menjan konusno tanjirasti sa sve trkacima jer je sve traktor zdrobio,ostali samo dugmici:osmeh:a menjac nisu uspeli da poprave uz vise pokusaja pa je ostalo da iskace iz 3 i 4 i da glavi redovno.Motor je odlicno sluzio jedino ga malo ventili znaju zezati jer ima tanke siceve,radjena generalna,tocak nam je spadao,lezaj ispadao iz kucista trube pa je to nakraju reseno tako sto je zavaren lezaj za trubu i traktor prodan.
 
mirko015, razumemo se, o cemu je rec, ali iz konteksta prethodnih diskusija izvučeno je ono dv, inace uslikacu vam za koji dan coveka koji sa 549 klasik, izvlači drva sa takvih uvala gde bi se retko ko usudio, njemu su poluosovine klasican rezervni deo, inace traktor je u izuzetnom stanju, i prilicno je zadovoljan njim.
 
Pozdrav. Imam problem sa 542 1988 g.trosi puno ulja motor je suv nigde ne rasipa (nesto malo na polutki) nema da duva ne podize temperaturu ima snagu zimus kada su bile najvece hladnoce opel korsa nece da upali on upali trosi 1lirar da pokosim jedan hektar sa rotacionom kosom isto 1,5l da oberem 1hektar kukuruza sta da radim pomagajte.
 
Uljne karike ili ventili su u pitanju,hoce dosta i na kompresor da izbaci ako su mu lose karike.
 
ovo za 549,sto se napisa sve o njemu,samo da se neizivljava na masini pa ce ona dugo da traje.
ljudi teraju pun gas,pa ga salta u brdu,a tereta kao za kamion,e kako to da se unisti.
a "krkanu" ti das givit od vage pa i njega pokvari,a kamoli neku masinu.
 
Ja sam glupi "krkan"i traktor mi sluzi za radove a ne za ukras izpred kuce.Odrzavam dobro traktor ali ga zato i sahranjujem,ne stedim ga.Ja sam njega kupio a ne on mene!!!!!!!!
 
nesa 1, da li ste pogledali crevo kod ventilatora i taj prednji deo motora da li možda tu ima ulja, obično se javi kada ima višak ulja, ili na spoj motora i menjača, ispod teško se provali kad ode semering hoće da curka tu, jel si proverio ostale tečnosti vodu, itd?
 
@mirko 015,nemoj da se ljutis,nisam ja za tebe rekao da si "krkan" ja to kazem uopsteno,jer ja imam rodjaka koji je kidao dva puta konusno tanjirasti na john deere 2250,pa ti vidi,a ne na nasem imt traktoru.
imam i ja 549,solo iz 88,pa nije mu nista bilo do sad,al pod brdom presaltamo pa teramo,i neizivljavam se na njemu.
a zna se sta taj traktor za svoj uzrsat moze da radi,ali mi balkanci njemu natovarimo posla kao za 577,pa se cudimo kako crkne.
 
Na 533 traktoru, prednji tockovi koliko treba da budu otvoreni? Na engleskom je to valjda "toe out" ili "toe in". Kako se podesavaju i gde se meri? Predpostavljam da se u kucnim uslovima mere razmaci prednjih i zadnjih krajeva prednjih guma.
 
Nazad
Vrh