IMT

A mene zivo zanima kakve veze ovaj video ima sa naslovom teme IMT,jest da sam video odgledao na preskoke
 
Jes vala u pravu ste :mad: ja prvo vidio onu prvu skalameriju i mislio sam da se samo o njoj radi u videu kad ono i IMT 540
 
postoji li ozraka reduktora, poklopca hidraulike i slicno da se kupi novo ili samo polovno da se trazi?
 
Daner jesi li upalio 558???

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Poslao pumpu nazad na reklamaciju, lik ne ljubazan totalno bio, zna on njegov posao ,garantuje za njegov rad, nije do pumpe bla bla...ali nebitno.

Sad namontirao i gle cuda 50 konja vise sad ima nego posle prvog remonta :)

Kao po njemu je sve i bilo ok, samo je rastavio i sastavio i sumnjao je na valjcic(rolnica) jedan ali kao nije do njega sigurno ali zamenio ga je za svaki slucaj.

Eno ga rze nesmem pipnuti gas :)

Znaci dovelo me da se zapitam dal sam ja pod vinklu, jel nesto pogresno radim kad ono ... strucnjak zatajio.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Sta vi mislite da li je nas strucnjak Petar Grbic bas u svemu u pravu o ovome sto je napisao,mene najvise cudi ovo da je ulje u traktoru najbolje tek sa uradjenih 100 radnih sati i da ga nikad ne treba menjati pre 200 rc a ja nekad ne odradom ni 100 sati
 
Kaze u IMT-u ispitivali ulje i moc podmazivanja bolja kod ulja sa 100 radnih sati nego kod novog ulja,sto bi rekao onaj iz serije price iz majstorske radionice ” instrumenti su instrumenti i mi verujemo instrumentima” :):)
 
Lično poznajem čoveka, malo je brz u poslednje vreme tipa lupi neku glupost
Mislim da je na njega mnogo uticao raspad IMT-a
Čovek je stručan to stoji ali malo trokira

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Citam ovde o nekim prognozama i procjenama kad je motor los i pred generalkom i nadjoh da ako na cepu za sipanje ulja masti to je znak da je motor pri kraju a kod mene ustvari to vec par godina tako.Jest da nemam onaj poklopac unutra sto ide ali u radu kad skinem cep bas ga ima-ulja a i na iber lauf dimi na merac isto baca ulje kad izvadim sipku jedino sto je pritisak kad je hladan na 4 bara i malo vise a na leru kad je bas zagrejan nesto ispod 1 bar,ulja zasad ne trosi nesto malo.
Jedan dobar mehanicar u mom kraju rece nista ne diraj dok ti prednji desni tocak sa unutrasnje starne ne bude mastan od ulja a ja razmisljam da ga prodam i uzmeme nov Tafe.
Da li je bolje uraditi generalku na mom 539 (91 god.) ili uzet nov Tafe ,sta vi mislite,i imal danas kvalitetni delova za generalku?
 
Kako nebi bilo kod mene pdm sklopovi s npr karikama 1200 ura i nikakvi znakova nema lošega.
A malčira vuče kombajn balira a i bitan je majstor obrade
 
Citam ovde o nekim prognozama i procjenama kad je motor los i pred generalkom i nadjoh da ako na cepu za sipanje ulja masti to je znak da je motor pri kraju a kod mene ustvari to vec par godina tako.Jest da nemam onaj poklopac unutra sto ide ali u radu kad skinem cep bas ga ima-ulja a i na iber lauf dimi na merac isto baca ulje kad izvadim sipku jedino sto je pritisak kad je hladan na 4 bara i malo vise a na leru kad je bas zagrejan nesto ispod 1 bar,ulja zasad ne trosi nesto malo.
Jedan dobar mehanicar u mom kraju rece nista ne diraj dok ti prednji desni tocak sa unutrasnje starne ne bude mastan od ulja a ja razmisljam da ga prodam i uzmeme nov Tafe.
Da li je bolje uraditi generalku na mom 539 (91 god.) ili uzet nov Tafe ,sta vi mislite,i imal danas kvalitetni delova za generalku?

Zna majstor šta priča!

Naš 539 je dimio na odušak iz glave dobre dvije godine i to baš baš gusti bijeli dim, svi su vikali "neće taj dugo..." onda je počeo da masti na odušak, pogotovo kad ide uz brdo pod teretom dosta dugo onda curi ulje na odušak koliko može... Nabijem komadić crijeva gumenog na odušak i izvučem u stranu da ga vidim sa sica jer onako kako je mastilo remen se naulji i rastegne u 10 dana bez problema... tek onda smo vidjeli koliko jako to u biti curi. Tad sam došao na bistru ideju i na španer alternatora objesio plastičnu flašu od 2l i u nju utakao to gumeno crijevo od oduška. kad napuni flašu, stanem, ugasim motor, ulje vratim u motor, vratim flašu na mjesto i gas dalje... 4 godine je nosio tu flašu. Kad je komšija na svoj 539 mjenjao ulje, rekao sam mu da me zove, ja kod njega samo njegov stari filter zavrnem na moj traktor i njegovo ulje sam koristio za dosipavanje. On je vikao da nisam normalan a traktor jednom nogom u robu već 5 godina, Sve se bojim ako mu nešto bude. Komšija čuvao svoj traktor pa je na 70 sati mjenjao ulje a kako "struka" kaže par komentara iznad, taman ulje naj bolje tad bude...

Traktor je ujutro palio kao mina, snage imao da ore i tanjura bez problema po ravnom koliko hoćeš, samo ga je brdo patilo u zadnje vrijeme baš je dosta ulja terao u tu flašu.. Kad smo uradili generalku, ja sam mahinalno još sigurnih 6 mjeseci pogledavao da vidim koliko ulja ima u flaši a flaše nema ;)
 
Kod nas je jedan cikularista poturao korito pod traktor dok rezu drva, na pauzi ulje iz korita vrati u motor, bez cedjenja :D
govorili mu ljudi da bar procedi, on kategoricki odbijao, kaze- uzme on sta mu treba
dok nije zveknula radilica
 
Nazad
Vrh